Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hypnogen

GabrielaM

Beru hypnogen pár měsíců a teď posledních několik týdnů mám hrozné problémy s nespavostí. Beru půlku tablety, včera jsem si vzala potřetí 3/4 tablety. Předevčírem a včera jsem nespala vůbec, dneska asi tři hodiny.Už se bojím, že se zhroutím z vyčerpání. Vypadám strašně, cítím se strašně. Všechno mě bolí, ale nespím. Už jsem vyřízená.

matthias777

pojem -vysádzať- si ja spájam s pojmom závislosť, ... ja som na diazepame nebol závislý, lebo z 3x denne 2 dni nemoze vzniknut zavislost, len som chcel povedat, ze som sa z tejto psychiatrickej 2 dnovej "liecby" spamätával 5 dní, tak dlho mi bolo z toho mnostva látky zle, velmi zle, ... a na psychiatrii dávajú pacientom diazepam denne 2/3x, doslova ich cpú liekmi celé týýždne, tí ludia tam spia 20 hodím denne, to bol moj zazitok z psychiatrie, ale uz sme od témy

Téma : svinstvo zolpidem

orchidejka

totiz ja sa ucim na statnice a studujem farmaciu, cize to co som napisala to je v knihach co som sa naucila - cisto z teoretickej stranky to ja mozem len nejako dedukovat keby si chcel. To ze som napisala zeby som si nieco najradsej dala, lebo uz mi z tych statnic maximalne sibe, absolutne mam rozhodeny denny rezim,chodievam spavat o stvrtej rano, vstavam o desiatej ale je tri poobede dokym sa dam ako tak dokopy, sest dokym sa zacnem ucit..proste cely den sa mi chce spat a uz to pomaly aj k uzkostiam, emocnej labilite az depresiam prichadza..
Inak s tou psychiatriou a diazepamom to je uz fakt silna kava. Ako si sa z toho dostal, ked si vysadil diazepam, ci si len presiel na nejaky iny? A teraz este nieco uzivas ci bojujes s tym aby si prestal?

matthias777

z tvojej odpovede som myslel ze si preskúsala uz nejeden benzodiazepamín, chcel som sa spýtat na praktické veci ako navodenie spánku, závislosť a tak, -veci z praxe- ... ale ty si to nebrala

a ked nechces dopadnut ako fetácka troska, ktorou som ja teraz takto ani neskúsaj

radsej prebdiet jednu noc alebo byt pár hodín v niakej uzkosti ako to expresne riesit niakym priemyselným sajrajtom, ktorý ti síce problemy vyriesi ale potom ti to 10x vráti

táto droga so mnou najprv nenápadne a potom závratne rýchlo vyjeba.....la

raz som bol na psychiatri zatvorený 2 dni, a dávali mi diazepam 3x denne, výše 48 hodín som mal hlavu polozenú na pleci, ak som nelezel a dalsích 5 dní mi bolo zle, heh diazepam riadna svinka

orchidejka

wau pani, to riadne davky beriete...tak hypnogen je len sedativum pretoze obsahuje ucinu latku tusim zolpidem ktora patri medzi agonistov benzodiazepinoveho receptora omega 1 ktory vykazuje len hypnoticko sedativne ucinky na rozdiel od napr benzodiazepinov ktore posobia na oba benzodiazepinove receptory a tak maju ucinky ako zolpidem plus anxiolyticke, myorelaxacne a antiepilepticke. To ze prejdes na nejaky benzodiazepin podla mna neurobis dobre pretoze na bdz vznika zavislost do 2 mesiacoch uzivania a je ovela intenzivnejsia ako na zolpideme, zopiklone ci zaleplone...cize tazsie sa od nej odvyka, takze neviem ci je dobre prechadzat na bdz. A som zvedava ktory bdz ti potom predpise lebo rozlisujeme 3 typy ucinnosti bdz: kratkodoboucinne napr midazolam, oxazepam, triazolam tych 2-5hodin co je priblizne rovnake alp teraz mas pri zolpideme, potom stredne ucinne 6 az 12hod flunitrazepam, nitrazepam, alprazokam, lorazepam, bromazepam a nakoniec dlhodobo ucinne 16hod a vyssie chlordiazepoxid, diazepam, flurazepam, klobazam, klonazepam...tak potom sa ozvi ked lekar zmeni liecbu

matthias777

doplním

5+5 po 10mg, po cca 15/20 hodinách od poslednej dávky mám silný absták, sotva dýcham a pohybujem sa, mám stuhnutý hrudník, sánku, a nepríjemné bušenie srdca a paniku

matthias777

pre skuseny :

ja som natom závislý teraz, beriem denne 5+5 (skoro ráno a potom poobede), teraz mám skúskové do 8 februára a s psychiatrom som sa dohodol ze dovtedy ho nevysadím, lebo by som to v skúskovom mozno nezvládol, potom zacnem so substitučnou liečbou na benzodiazepíne, lebo ten má dlhší polčas rozpadu, čiže účinkuje dlhšie a tým pádom sa ľahšie vysádza, resp. sa ľahšie ukončuje nanom závislost ako na zolpideme(hypnogen) ... ako si sa z toho dostal ty ???? v akých dávkach, intervaloch si to bral a ako dlho ??

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hypnogen - Fórum - ZDRAVIE.sk