zdravy jedalnicek, ked ?

Príspevok v téme: zdravy jedalnicek, ked ?
syndi

Zdravim vsetkych, chcem sa spytat na vase nazory, mam 22 r, 173cm/59,60kg. V podstate nechcem nejako schudnut, myslim si ze moja vaha je vcelku v norme z ohladom na vysku. Chcela by som ale vytvarovat a spevnit dolnu polovicu tela, moje proporcie su asi take, ze horna cast tela je uzka a dolna siroka a vyzera to dost nesumerne. Uz mi bolo povedane, ze ked budem cvicit ramena tak to mozem opticky zvacsit...trapia ma stehna a zadok.

K tomu jedalnicku
Ranajky: bud 1celozrnna kaiserka s troskou natierkoveho masla, paradajka alebo vlocky s troskou medu a lan.sem a orieskami, vacsinou to striedam + zeleny caj
Desiata: vacsinou mam ovocko, jabko
Obed: snazim si dat vzdy daco kuracie so zeleninou, teraz som zacala jedavat bez prilohy alebo nejaku rybku
Olovrant: no to ako kedy napr. acidko,cmar, nizkot.jogurt,trosku melonu teraz
Vecera: aj mozarella s paradajkou,cottage syr, uvarenu brokolicu s niecim, tvaroh a niekedy ked jem neskor uz vecer okolo 8,9 tak si dam aj kalerab alebo mrkvicku. Mam tendenciu chodit neskor spavat okolo 23-24.00 hod

Popritom sa snazim vypit tie 2l neperlivej vody a pijem aj caj na podporu metabolizmu.
A kedze to nejde dobre bez pohybu, tak 2-3x vecer rychla chodza-beh 40min, 2x do tyzdna plavanie a teraz som rozmyslala ze by som zapojila pilates 2x do tyzdna na spevnenie. Niekedy zajdem aj do fitka kde drepy a dake cviky na strojoch, lenze teraz mi na to moc nevychadza cas, tak cvicim trosku aj doma.
No po tomto mojom vycerpavajucom prispevku, vam budem velmi vdacna, ak mi napisete vase nazory bo skusenosti a mozme si mozno aj vzajomne poradit.
Vopred dakujem :)

TrainingBoy

Kardio je viac menej podla toho co sa ti paci, nie su tam nejake velke rozdiely. Mozno len ak mas vacsiu vahu tak beh nemusi byt idealny lebo zatazuje kolena. Niekedy musi clovek aj tak cvicit na tom co je volne ...

Tie prehresky ta nezabiju, obcas si treba dopriat, ale ked chces spevnit postavu tak by som sa zameriaval na komplexne sacharidy. Inac ta strava je fajn, len na ranajky ti tam chybaju nejake bielkoviny. Mozno by som este dokupil C vitamin, ten sa pri treningu spotrebovava spolu s vapnikom. Ja este davam aj multivit ale pokial mas dost zeleniny a ovocia tak to nemusi byt nutne.

No certifikat u mna nenajdes, ale ano uz som trenoval ludi.

To robis obycajne brusaky? Ak to nerobis na sikmej lavicke, ani na stroji tak 12 je malo. Mozes tam daj kludne viac opakovani po 3 serie a kludne 2 alebo 3 rozdielne cviky, ale 3 je uz dost, to nie je nutne.

syndi

Ked budem cvicit brucho, tak asi kolko cvikov ci opakovani? lebo normalne skracovacky ked robim tak asi ze 12opak 3x a mam dost.

syndi

TrainingBoy, dakujem za rady :) vazim si to, a budem rada, ak mi aj niektore cviky odporucis. Dala by som to na tie 2 dni. A kardio by si co odporucil?
Sa trosku bojim toho jedla, teraz cez vikend som mala prehresky co sa tyka napr. zmrzky. Inak ta strava moze ostat, tak ako som pisala ?
A chcem sa ta spytat, ty si nejaky trener, ci len tak cvicis..

TrainingBoy

draci zub, povedal som minimalne 3x, kedze je zena dal by som tam viac cvikov, lebo tak je to vhodnejsie pre zeny. A svaly porastu ak odcvicis aj len 3x, ale to je skor pre muzov s maximalnymi vahami.

Tuk sa nezmeni na svaly, to by bolo sice velmi pekne, ale nejde to.

Ano odporucam cvicit cele telo, lebo vela zien podlieha mytu o rychlom raste svalov a boja sa aby nevyzerali tak svalnato ako nejaky chlap. Keby to tak lahko islo tak by sa tolko chalanov v posilke netrapilo niekolkokrat do tyzdna. No a z tohto dovodu sa vyhybaju cvikom na hornu cast tela, ale ako hovorim naco ti je vypracovany zadok ked budes mat gulaty chrbat? To ci to das na 1 den alebo na 2, je na tebe, za 2 dni precvicis lepsie, ale ak len zacinas s cvicenim tak si daj len 1 den a potom po mesiaci alebo po dvoch prejdi na 2, aby si svaly,klby zvykli. Privela cvicenia ti nemusi urobit dobre. Ak to uz budes delit tak je to dobre rozdelit tak aby si nezatazovala jednu partiu v jeden den prehnane, priklad: necvicit ramena, triceps, hrdunik v jeden den lebo tam zatazujes vzdy ten triceps. Ja ti odporucam rozdelenie:
1.den: hrdunik, chrbat, brucho
2.den: ramena,nohy,ruky(triceps,biceps)
ak chces naozaj nieco docielit tak by som robil cviky na tieto partie, ale aj toto rozdelenie sa da pomenit, "podle libosti". Ak chces mozem ti aj nejake cviky odporucit, ale ja tie je dobre po case menit, aby si proste furt niecim svoje telo prekvapila a ono sa muselo prisposobit, o tom to je. A ako povedal draci zub, viac svalov spali viac tukov.

syndi

TrainingBoy ahoj, ty mi vlastne odporucas, aby som cvicila cele telo a tie cviky si mam rozdelit na 2 dni, aby som vsetko precvicila?
Ja som to vacsinou tak robila, ze ramena,biceps,triceps jeden den, potom dalsi den chrbat,plecia,brucho a dalsi den nohy + kardio do pol hodky.

syndi

cize ak tomu rozumiem spravne, ked chcem spalit tuk na stehnach, mam cvicit s mensou zatazou a viac opakovani ?
Tie svaly chcem hlavne na hornej polovici tela, tam by som davala vacsiu zataz a menej opakovani. Ja uz cvicim asi tak rok, ako na rukach vidim ze tam mam daku sval.hmotu, biceps,triceps, ale malicko.
Mam strasne slabe brucho, tam dokazem spravit fakt malo tych opakovani. Ale si myslim ze postupne to pojde lepsie.

A co si myslite o tom pilatese? Dalo by sa to skombinovat?

draci_zub

Svaly spaluju tuk. Pri cviceni rastu vlasocnice, co zlepsuje moznost spalovania ulozeneho tuku.

Pri mensej zatazi svalov a vacsom pocte cvikov ako 10 svaly rastu menej do objemu, nezvysuje sa ich sila ale vytrvalost. Spaluje sa viac tuku.

Pri vacsej zatazi, teda mensom pocte cvikov ako 10, raste objem svalov, zvysuje sa ich sila ale nezvysuje sa ich vytrvalost.

Zataz, hmotnost cinky, sa urcuje pomocou zatazovaho testu.

Osobne by som sa snazil dosiahnut rovnaky pocet cvikov pre vsetky svaly na tele, aby boli rovnomerne velke, vyzera to dobre. Zrejme mas slabsie svaly na trupe, preto spociatku budes cvicit na tieto svaly cvicenie s mensim poctom cvikov, teda s vacsou zatazou.

syndi

hm no tak precitala som si vase nazory, dnes som bola v posilke rano a cvicila som len nohy a nakoniec som si dala 2 cviky na brucho + 20min pas rychla chodza. Pred cvicenim 2tabl.aminace po tiez. Dosla som domov a dala som si protein 1:1 mlieko,voda. Pred spanim som si zacala davat GLM s vodou. Ja potrebujem nabrat tu svalovu hmotu, viem ze to ale trva dost dlho. Trosku nerozumiem tomu, ze ked sa chcem zbavit tuku na stehnach, lebo je to ho tam fakt dost, ze co mam vlastne robit. Ten tuk co tam je on sa pravidelnym cvicenim moze zmenit na svalovu hmotu ci nie ? Od malicka som bola dievca pri sebe, potom v puberte som vyrastla lenze tuk sa mi asi cely zivot uklada do stehien a zadku.
Neviem ci to poznate taky pristroj Inbody, som na tom bola ako nie je presne ale tak priblizne mi tam vyslo ze by som mala nabrat 5kg svalov a dat dolu 1kg tuku.

draci_zub

Myslel som zvoleny pocet cvikov, napriklad 8 klikov, minuta oddych a znova. Opakovat to 10x, cize 8x10 = 80 klikov. Opakovat 3x neprinesie pozadovany efekt narastu svalovej hmoty. Len zvysi tonus, co je tiez cielom cvicenia.

TrainingBoy

Draci zub, zaujimave, no nie vsetko je uplne tak. Je zena a jej nemusi uplne ist o nejaku velku svalovu hmotu(nie ze by to islo tak lahko), takze to stravovanie mas dobre, ak chces mozes tam popripade zaradit este nieco s obsahom bielkovin, alebo rovno proteinovy(bielkovinovy) napoj. Kazdy druhy den mozes cvicit ale velakrat sa trening deli na 2 dni, lebo cvikov je dost a neda sa to vsetko zvladnut naraz. Rysovanie nie je len o zvysenom pocte, to mozes skor na zaver, ak pri rysovani(ked chudnes) nechces stratit to co uz mas tak je potrebne drzat sa toho treningu, akeho predtym. Pocet cvikov draci zub myslel pocet opakovani, cize urobis drepy 10x, potom prestavka a znovu, to je pocet serii, odporucam minimalne 3x. Osobne som este nevidel nikoho lezat v posilke 10 min na zemi po dokonceni bruskov, ak sa bojis skratenia tak rob stretching. Bodybuilding je vsetko kde "you are building your body". Spalovanie tukov je naj pri 70% mozno az 80% max tepovej frekvencie. No znovu opakujem, mas to dobre spravene syndi.