Rozhodla som sa byť tučná!

Príspevok v téme: Rozhodla som sa byť tučná!
moletka

Ahojte, celý život trpím problémami s nadváhou - od detstva som vyskúšala množstvo diét, športovala som a potom zase priberala. Boli obdobia, kedy som bola dlhodobo chudá alebo s normálnou hmotnosťou, ale bola som vystresovaná a nevedela som sa tešiť zo života. A tak som sa vo svojich 35 rokoch rozhodla, že už mám toho dosť a, napriek tomu, že dnes je "in" jedine dokonalá postava, rozhodla som sa ísť proti prúdu a prestať sa kontrolovať. Viem, že tučnota nie je zdravá a určite nechcem byť obézna, celé dni sa napchávať a "sedieť na zadku", ale tak normálne si užívať život, k čomu patrí aj dobré jedlo, bez neustáleho stresu, či náhodou nepriberiem. Chcem jednoducho žiť aktívne, ale s radosťou a bez obmedzení. Podporíte ma?

J.

Niekedy sú gény silnejšie než pevná vôľa. Čo s tým narobíme?! Asi nič. Aspoň si váhu občas kontrolujte, aj ja to robím, aby ma ešte dokázala zvážiť:) Pred nedávnom som vážil nášho psa spolu so mnou. Bolo mi len divné, že váha ukazovala dohromady okolo 25 kilo:)

whee_ee

"Viem, že tučnota nie je zdravá a určite nechcem byť obézna, celé dni sa napchávať a "sedieť na zadku", ale tak normálne si užívať život, k čomu patrí aj dobré jedlo, bez neustáleho stresu, či náhodou nepriberiem."

Florianik, prečítaj si hlavne prvú polovicu úryvku z prvotného príspevku zakladateľky :)

zuzic_

florianik mylsim ze zakladatelka temy vobec nema v umysle sa prejedat. chce sa len prestat trapit neustalymi dietami a myslienkami na postavu...ale urcite nie prejedat fast foodmi

zuzic_

zuzana ja som schudla prave ked som na to prestala mysliet...snazila som sa rovnako no nerozmyslala kazdu sekundu na to ze musim schudnut jednoducho uvolnila som psychiku z tohto smeru:)

florianik

a teda som aj v tom prípade, že keď bude jesť normálne, nebude tučná, hovorila o tých 80%.. pretože o tom normálnom jedení som hovorila prevažne o dotyčnej pani, ktorá túto tému založila.. a nepredpokladám, že ona je moletka práve kvôli chorobe.. aspoň to nikde neuvádza.

florianik

beskyd, napísala som, že v 80% si za to môžeme sami. a keďže celok tvorí 100%, zvyšných 20% som nechala práve pre tieto prípady. Zas úplne mimo nie som ;-)

zuzana854

a oplati sa vobec pokusat sa chudnut?? ked sa len trapime a vysledok neprichdza,? moja znama prestala vecer jest a ani sa nenazdala a krasne schudla a ja ani vecer nejem aj sa kontrolujem a vysledok nikde..:( neviem, co si mam o tom mysliet a ako to dokazat a schudnut? myslite, ze kazdy moze schudnut? (myslim taky clovek, co nie je tucny kvoli chorobe..)

beskyd

florianik, tiez v mnohom suhlas az na drobnost. nie je celkom pravda ze ked budeme vsetci normalne jest a normalne sa hybat tak nikto nebude chudy ani tucny. stitna zlaza, metabolizmus, teda cinitele ktore ovplyvnuju hmotnost, to su faktory ktore nema kazdy rovnake. ja som mohol zozrat aj kilo huspeniny kazdu noc o jednej pred spanim, aj som dost jedol, ale bol som tak chudy ze som mohol ist robit komparz k dokumentu o koncentrakoch. a viem ze z opacnej strany to u niektorych funguje obdobne, priberies aj z 2 horaliek pomaly, preto to chce bojovat so sebou ak chces dobru pracu, ak chces pri sebe kvalitneho cloveka a pod.