Slabne mi zrak pomoc

Príspevok v téme: Slabne mi zrak pomoc
OKO-pomoc

Ahojte ..mam 16 a mam dioptrie 1,5 a 1,5
a dnes som sa zobudila a na jedno okoo vidim zrazu horsie...nosim sosovky a tak som si ju vybrala a precistila ci nieje chyba v nej ale vidim ze nie...strasne zle sa mi pozera je mi doplacu neviem co mam robit !!! to prejde alebo co ?? prosim poradte !!!
dakujem

jajkafr

draci zub
čítala som tvoje príspevky vo viacerých diskusiách a všetko sa točí okolo jedného otrava jedmi a neviem čím všetkým... som zdravotník a navyše mám svoje osobné skúsenosti s viacerými chronickými ochoreniami...
súhlasím s tebou, že niečo môže byť spôsobené otravou kovmi, ale v mnohých prípadoch je na príčine genetika alebo iné faktory... nemôžeš písať, že za vznikom astmy alebo alergie, či poruchy zraku... stojí zamorenie organizmu chémiou ja si myslím že to sú všetko len dohady nejakých vedcov... je to vedecky potvrdené? doteraz sa neprišlo na to, čo všetko stojí za mnohými ochoreniami odborníci len hádajú aj lekári v mnohých prípadoch len hádajú a skúšajú čo zaberie...

draci_zub

jajkafr:

Zasa mi vkladáš do úst slová ktoré som nepovedal. Pýtal som sa na amalgámy ako prvé, lebo je to najrozšírenejší problém. Samozrejme že sú aj iné jedy - nanočastice, pesticídy, kovy, halogenidy, hormóny, antivšeličo... Zistenie akým jedom je človek otrávený je kľúčové pre jeho vyliečenie. A zasa môžeš namietať že jedy nie sú jediným dôvodom chorôb. Jasne. Ale s tebou už diskusiu končím, lebo asi nie si chorý a iba strácam čas. Kto potrebuje pomoc, ten sa ozve.

jajkafr

draci zub
prečo všetko pripisuješ amalgánovým blombám a neviem čomu všetkému dnes nieje nič dokonalé čisté ani to čo vypestuješ v záhrade všade je kopu chémie, umeliny... mamičky teraz volia radšej práškové mlieko akoby mali dojčiť svoje bábo čo je pre ňho najlepšia strava... v žiadnom obchode nekúpiš ovocie alebo zeleninu neošetrenú chémiou, ešte aj keď si to posadiť do záhrady dostane sa ti tam chémia... všetko je to svinstvo, ale žijeme v takej dobe musíme si na to zvyknúť alebo by to mal zmeniť niekto kto má na to dosah, ale my obyčajný ľudia to asi nie sme takže sa musíme prispôsobiť a znášať všetky tie následky... a navyše amalgánové blomby sa používajú už pekne dlho a ľudia boli zdraví nemali také problémy ako majú ľudia v dnešnej dobe takže tie blomby nemôžu škodiť až tak veľmi

draci_zub

Netvrdil som ze kazdy kto ma amalgamy musi zle vidiet. Len ze je to dost caste. Takze mi laskavo nevkladaj do ust slova ktore som nepovedal!!!

jajkafr

draci zub
amalgánové blomby mám od detstva ... prvú mi dala zubárka asi keď som mala 8 rokov a nemala som problém so zrakom až v 17 či 18 rokov som začala slabšie vidieť, ale to skôr kvôli tomu, že som veľa za počítačom a pri knihách lebo študujem takže pochybujem, že na zrak pôsobia amalgánové blomby to je čistý blud...
annnn
čo sa týka teba a tvojho veku... ja nosím okuliare od asi 18 rokov začala som s 0,25 a 0,25 za každým keď idem na kontrolu mi lekárka zvýši dioptrie pretože zrak sa mi zhorší po každom skúškovom období kedy sedím viac za knihami a počítačom cítim že slabšie vidím teraz mám takmer 21 rokov a z 0,25 a 0,25 som išla na 1 a 0,5 ... každý sme iný týmto chcem povedať že neznamená že ak máš 17 rokov že sa ti zrak nebude zhoršovať môže sa to zastaviť, môže sa to zlepšiť, ale môže sa to aj zhoršovať... najmä ak budeš študovať a veľa sedieť v knihách a pri počítači...

draci_zub

annnnn:

Ked sa ti (par tyzdnov) po zasadeni amalgamov zhorsil zrak, zrejme s tym suvisi. Zrak zhorsuju samozrejme aj ine veci.

annnnn

ja som o tom vživote nepočula a ani som nemala predtým takú plombu a tak to bude asi náhoda..len ma to zarazilo trochu .. však mám ísť na kontrolu o 2 týždne, tak som zvedavá čo povie... ale hovorila, že by sa mi to už nemalo zhoršovať, ked mám 17..

0vecka

2 annnn oficialne to nema vplyv na zrak ... ja osobne by som neveril takym alternativnym informaciam aj ked mozu byt pravdive....

annnnn

draci_zub

mne nedávno dávala zubárka amalgamovu plombu... má to nejaký vplyv na zrak???

lebo ja mám dioptrie 0,75 a 1,0 a v poseldnej dobe som si tiež všimla, že vidím horšie akoby sa mi zdvojovalo videnie alebo ako to nazvať

OKO-pomoc

no radsej som si na cely den dala vybrat sosovky
taku blombu nemam a ani som nebola ockovana

no etse neskor som si skusila dat inu sosovku a cez tu som videla zase ostro ! ale strasne ma stipalo oko z nej myslim ze to bola nejaka starsia
tak teraz nemam nic lebo aj cez okuliare vidim strasne neprijemne privelmi ostro