Bojim sa o priatela

Príspevok v téme: Bojim sa o priatela
Baska35

Mam pocit,ze ma priatel klame. V stredu nam podpalili auto a on mi stale hovori,ze nevie kto to muhol spravit. Nemam 15 a viem,ze auta sa nepodpaluju len tak. Povedal mi,ze hlavne,ze sa nam nic nestalo a ze auto si kupime nove. Bere to sportovo a aj z toho som nervozna. Bojim sa ci sa z niekym nezaplietol. On je nezamestnany,vraj nema cas na to aby chodil do prace,ze peniaze sa daju zarobit aj inac. Nikdy sme netrpely nudzou o peniaze,len neviem ci tie peniaze mu stoja za to aby sa nedajboze nabuduce stalo nieco jemu. Som z toho zufala. Co mam s nim robit? Nechcem mu kazat co je sparavne a co ma robit,lebo uz minule mi povedal,ze nie som jeho mama,nakolko je mladsi o sedem rokov.

AdamKrt

Tak pouvazuj, ked dnes, ked je kriza a ludia zamestnani maju problem s peniazmi a Tvoj priatel nie, to musi znemenat, ze 100 percent v niecom lieta. A ze je dobry ? Ty poznas iba jednu jeho stranku. Povedal by som, ze je to nejaky drogovy diler, alebo nieco take.

Aj dobre zarabajuci clovek si len tak z nicoho nic nekupi auto a neberie to sportovo.

On striktne oddeluje pracu a zabavu/rodinu. Pravdepodobne do 10tich rokoch mu pojdes na pohreb, alebo bude v base, ci dokonca budes jeho spoluvinnicka, lebo neni problem u takeho chlapa napisat niektore aktivity na partnerku, manzelku atd.

Schvalne sa ho opytaj, ako si zaraba a ze chces vidiet, kde a ako na vlastne oci. Co Ti povie. Ze by si aj Ty rada si tak privyrobila...

Uvidis, co sa z neho vykluje.

jajaja99

to by musel najprv on sam chciet pracovat, neprinutis ho nijako.zda sa, ze je nezodpovedny maximalne. a ak nebudes priamo riesit, tak minimalne "zahmlievat" jeho prusery pred znamymi a rodicmi. stoji ti to za to? on si zvykol na svoj sposob zivota a zrejme mu to za to stoji, inak by svoj zivot uz davno riesil inym smerom. ak tvoje dohovaranie komentuje slovami, ze nie si jeho mama, tak to mozes rovno hrach na stenu hadzat. ale lepsie by bolo vykaslat sa na neho...pre teba urcite. ako povedala jajka...chlapec s kratkou zivotnostou....zrejme.

Baska35

Ja som chcela vediet ako ho mam prinutit ist pracovat,ja sa nechcem s nim rozist,len by som bola kludnejsia,keby normalne pracoval. Z tou zivnostou to neni zly napad,porozpravam sa s nim o tom.

Baska35

mate59,ja nechcem aby sa zmenil,len aby si nasiel pracu. A to,ze sme klamali mojim rodicom ma mrzi aj jeho,ale nechceli sme aby sa strachovali,ved urcite to vies pochopit. Co by na to asi povedali vasi,keby si im oznamil,ze Ti podpalili auto?

Baska35

Budete sa mi divit,ale chceme si zalozit rodinu,teda ja som chcela,ale po tom co sa nam stalo z tym autom vidim,ze nieco nieje v poriadku. On nie je zly clovek,len ma svoje muchy. Vztah nam funguje,mame vela spolocneho,vsetko bolo ok,az do toho dna. Zacinam niektore veci vnimat inac. Ja ho tu nechcem obhajovat,len chcem aby slusne pracoval a nemusela sa hambit za to,ze je nezamestnany. Inac nam vsetko klape.

tak

... asi sa mi sniva, alebo toto naozaj moze byt pravda, tak ak toto je pravda, tak na co dievca este cakas, co Ta este pre Tvojom priatelovi drzi, ... ja nechapem, ...

jajka001_

s takym clovekom si asi nechces zalozit rodinu a travit s nim zivot, ze? tieto typy koncia bud v base alebo pod zemou. pripadne zmiznu a nik ich viac neuvidi.