Priznak tehotenstva za ako dlho?

A-Z

Na msargo toho, co som si tu precitala, myslim, ze sa neda zovseobecnovat, ako: brusko az po 3. mesiaci, zacnu ta boliet prsia uz po vynechani menstruscie atd. Vsetko, presnejsie vsetky priznaky su individualne, aj casovo. Napr. brusko zvykne byt prave v prvych tyzdnoch tehotenstva nafuknute, ja si pamatam, ze som ho mala dokonca v 2. mesiaci este vacsie ako vo 4. :) Kamaratka je len v 10. tyzdni a veru vidno, ze je tehotna... Prsia ju nebolia vobec, mna v tomto obdobi bolievali priserne, aj v noci som sa na to budila.
A misheliiik, nejaka, aj ked mimimalna a velmi zriedkava pravdepodobnost by tam mohla byt.

abaj

Tehotenstvo začína, ked dôjde k spojeniu spermie s vajíčkom, ktoré čaká zahniezdené po zostupe z vaječníka (ovulácia - cca 15.deň cyklu)v maternici.
Po oplodnení vajíčko začne rásť a aj sa zväčšuje sliznica maternice, pretože je viac prekrvená a vajíčko na svoj rast potrebuje z nej živiny. Po vynechaní prvej menštruácie (to zistíš rýchlo)..prsia sú zväčšené a bolia..väčšinou sú bolestivé bradavky, ktoré akoby stmavli. Bruško narastá až po 3-mesiaci. Ak si si nie istá, či si tehotná, kúp si v drogérii tehotenský test a nie je problém to zistiť...moč tehotnej ženy obsahuje látku, ktorá signalizuje tehotenstvo. Ak si bez menzes viac ako mesiac a bolesti brucha pretrvávajú, treba vyhľadať lekára. Príčin môže byť viac...

misheliiik

ja viem že sa pozorujem no to je tým že aj keď som menzes dostala,stále sa bojím..už nech som u tej lekárky.

jajka001_

:))))))) vies o tom ze existuje nieco ako fantomove tehotenstvo? hrozne sa pozorujes. nie, zacne to byt vidno asi tak v stvrtom mesiaci

misheliiik

ešte jedna otázka.. Kedy sa začne zvačšovať brucho ak by náhodou? lebo neviem teraz či je to zasa tým že sa sledujem stále,ale mam pocit že sa zvačšilo o trochu

misheliiik

no idem tento týžden k lekárke si predpísať antikoncepciu asi,tak jej poviem nech ma preventívne aj pozrie.uvidím..snáď niesom no..

soffa

v prvom rade nestresuj...to ze mas kramy,a su kratsie to neznamena ze si tehotna.pricin moze byt niekolko,stres,strava,teraz je teplo,jedno z druhym.aj ja som ich teraz mala kratsie,ako zvycajne aj slabsie,a nestresujem ze som tehotna;-)malo by to byt v poriadku.a nabuduce ochrana,ak to nechces zazivat znova