Ako sa zbaviť posadnutosti?

Príspevok v téme: Ako sa zbaviť posadnutosti?
Frida19

Ide o to ze som posadnuta jednym muzom..totiz on ma ani v podstate nepozna ale ja ho uz asi rok milujem takou chorou laskou..stale chodim tam kde on,pozeram si jeho fotky kazdy den a strasne ho chcem..no on ma uz asi 3 roky vazny vztah a miluje tu holku hoci podla mna je otrasna,skareda a hlupa a nezasluzi si ho..Myslim si ze pubertalna laska to nieje kedze mam 21 rokov a on ma 24..ako mam prestat nanho mysliet a zozierat sa tym stale??? Skusala som najst si niekoho lenze ja kazdeho porovnavam s nim a nikto iny sa mu nevyrovna..:((( Pocula som aj o takej psychickej poruche sa to vola erotomania ...ked je zena posadnuta niekym akoby si imaginarne vytvorila s nim vztah ci nieco take..nema s tym niekto nahodou skusenosti?? Kazda rada je dobra...

beskyd

celkom to chapem v podstate. aj ked asi nebude vela ludi co to pochopia kedze ludia su si navzajom bez problemov nahraditelni aj ked si den predtym vyznaju lasku neviemako brutalne hlboko:) si zrejme ojedinely priklad cloveka ktory nefunguje spotrebnym modelom vo vztahoch (nieco ako teraz som tu, mozem mat toho tak ho mam, zajtra idem prec tak ho necham a budem s dalsim) a vidis v tom cloveku viac ako kus masa ktory si schopna pri hoci i kratkodobom odluceni nahradit v zaujme momentalnej potreby len tak niekoho mat. nechcem to moc komplikovat teda:D ale chapem. ja som pre zmenu v zivote videl a poznal par zenskych ktore svojim sposobom definavali v mojich ociach krasu a v zenskej potrebujem vidiet nieco z nich... inak to nema zmysel.. ale to je jedno. co ti poviem, cakaj na svoju sancu, ale nerozbijaj im to, to by bola hajzlovina. chces predsa aby bol dotycny spokojny, to je prvorade, inak je to ciry egoizmus. tohto sa drz a ked je spokojny on, ak ho teda milujes, mala by si byt aj ty, treba sa na to pozret z tohto uhla proste, nie len z uhla "ja chcem".

Fernando

Dalsi pripad prehnanej idealizacie, tebe chyba vztah s fajn muzom, nie s nim. A tak si vsetky tie pekne momenty ktore by si chcela s niekym prezit, prezivas s nim, vzdy si predstavujes jeho a rozmyslas ake by to bolo skvele. Ale? Ale ono by to nebolo skvele, kedze ho vobec nepoznas. Zaujimalo by ma ako mozes inych porovnavat snim ked ho ani nepoznas. Holt musis ist dalej, postupne ... najdi si nejakych kamaratov a postupne zabudnes.

lujzika

asi tak..
podľa mňa keby si ho spoznala aký v skutočnosti je, tak by sa ti nepáčil abo ty mu nemusíš byť ani sypmatická. panebože, si mladá, kašli na neho.
abo naozaj bež k tomu psychiatrovi..