Spalovanie cukrov, tukov, cvicenie odborne

Príspevok v téme: Spalovanie cukrov, tukov, cvicenie odborne
somZVEDAVA

Helou,

nedavno som zacala drzat ketogennu dietu, ktora spociva v dosiahnuti ketozy a spalovani tukov prednostne. Prestala som ju drzat ale naskytla sa mi mala otazocka. Cvicim kazdy druhy den 90 min aerobne a 30 min posilnujem. Hovorí sa, ze po 20 - 30 minut pri aerobnom cviceni spaluje organizmus tuk. Ale podla mna je to blbost, ked dostat sa do ketozy mi trvalo den 24 hodin. Ako je mozne, aby som za 20 minut spalila tokko cukru ako za 24 hodin?? .... ODPOVEDZTE odbornici !!!

A-Z

Este doplnim, ze nikdy sa nespaluju len cukry, a odteraz (po 20 min) len tuky. Ide o pomer, cize pri aerobnom cviceni a s optimalnou TF sa vo VACSEJ MIERE spaluju tuky.
A este otazocka; preco rovno "extremy" ako CKD a nie zdrava a pravidelna nizkokaloricka strava + ten pravidelny pohyb samozrejme?
No a co sa tyka doplnkov, su to stale len doplnky a ich ucinok individualny, inymi slovami kratkodobo alebo placebo... Konkretne L-karnitin - jeho priamy ucinok na spalovanie tukov pri sporte nebol odbornikmi ani vyvrateny, ani potvrdeny (to tiez hovori za vela...). Z vlastnej skusenosti akurat potvrdim, ze ma vplyv na vykonnost, cize ta pocas cvicenia pekne nabudi k lepsiemu vykonu. Este mozem k termo-spalovacom - pekne sa z nich vypotis, co sa kratkodobo odrazi na vahe, no ale je jasne, ze po doplneni tychto chybajucich tekutin je vaha spat. Takze skor ako do doplnkov (pokial nie si profesional) by som tie financie investovala do kvalitnej stravy a permanentiek ;)

somZVEDAVA

dakujem vam obom... na mna proste bola ketogenna sila... hned v ketoze mi prislo nevolno, tazko na zalduku, zavraty.. proste kentus... ale tak skusam uz hocico... rozmyslam aj nad doplnkami vyzivy, clenbuterol alebo Lcarnitin... co vy na to? ...

TrainingBoy

Presne tak a ty pri anaerobnom cviceni spalujes hlavne glykogenove zasoby(posilnovanie), pri aerobnom s tepovou intenzitou 70% spalujes tuky. Osobne preferujem radsej sacharidove vlny, lebo na silu do seba tlacit mnozstvo tuku nie je podla mojho gusta.