toto ma inak nahnevalo...

Príspevok v téme: toto ma inak nahnevalo...
ewelin28

v piatok som sa z vychodu vybrala do BB stravit pekny vikend..ale uz v autobuse mi sofer pokazil naladu...ked mi oznamil, ze cez leto mi studentsku zlavu neposkytne :(((...to je strasne...uz aj na studentoch sa setri..vsak nato mam ten isic..aby som mala daku zlavu....ach jaaaj....keby to tak nemenovana spolocnost vycapila na net, ze zlavy studentom neposkytuje...hned by mala nizsie trzby...svine jedne zdieracke...takze ludia cestujte radsej sadkou ako sukromnikmi :)))

biopichh

pre mna zase nieje fer ze ako vysokoskolacka externa nemame vobec ziadne zlavy :D a za mojich studenskych dennych casov mi tiez nic neplatilo cez leto...a co ako? prezila som a naladu mi to nepokazilo :)))

lost

Inac k revizorom, ked uz pride a mam listok, mal by mi ho preplatit :D

Ved preco by to malo byt len jednostranne :)

Nemam, plaitm.
Mam, platis.

ewelin28

yaaamajka...ved my studenti sme sa ho aj pytali..ze to ako je mozne..ked mame platen preukazy..on povedal ze on zato nemoze....ze to jeho sef vymyslel....ze ak s tym mame problem, mame sa stazovat....no ale neviem kde by som pochodila no....je to ubohe.uz aj studentov okradat :(
a mhd...sa nevyjadrujem..uz som pocula o mnozstve pripadov..a vraj neni vynimka..ze ak clovek si pekne zaplati pokutu na mieste..samozrejme ze odklad od toho zahodi po niekolkych rokoch..tak o dakch desat rokov sa mu ozve exekutor ze ju nezaplatl..takto zdieraju hlavne vo vacsich mestach..takze ludia pekne si vsetky doklady odkladajte :)

lost

Najviac nenavidim ak mesak vlak 15 a viac minut a maju tu drzost si pytat zaplatene za take sluzby. Mali by to davat zadarmo, preplatil listok, to ze meska ma absolutne vobec nezaujima, tak isto ako ich absolutne vobec nezaujima ze som si nestihol kupit listok.. :D

To nie je ako na zapade, z mesta do mesta vlak ide kazdych 15 minut, do dedin kazdych 30 minut, meskaju tak raz za mesiac a ani to nie viac ako 2 minuty (ak ano, ludia sa hromadne stazuju). I ked je cestovne znacne vyssie.. (ale na ich uroven este lacnejsie ako u nas :D). Tam to proste robia pre zivotne prostredie, nie ani tak pre superzisky ako to je na Slovensku..

lost

Presne tak, (M)HD na slovneksu je FRASKA...

Ako protest si kupim auto so spotrebou "100 na 100" a budem si len tak donekonecna kruzit centrom :D

Potom ked tu budeme mat vzduch ako v Hong Kongu, tak nech sa nikto necuduje :)

bibi1234

ewelin28-naozaj smutne, mala si mu ukazat isic-tam je vyznaceny koniec platnosti, si studentkou do zaciatku Septembra. Ja mam tiez zazitok s dopravou, ked som mala 17rokov, zabudla som si zobrat studentsku preukazku na MHD-dva dni po sebe ma rano o 10 v tej istej elektricke zastavili revizori-to som isla len 1 zastavku na predoperacne vysetrenia a vypytali si moje udaje, aj ked som listok mala... ked som dosla z nemocnice, tak ma uz cakala obalka a musela som sa trepat na Olejkarsku, tam ukazat preukazku a zaplatit 2*180sk akoze manipulacny poplatok za taku pic**inu, od vtedy som sa zaprela a uz nikdy viac som MHD nesla!!! Pockala som si do 18rokov a od vtedy jazdim uz len autom. Hlavna vec, ze nam Zahradnik vypraval, ako mame chodit MHD a setrit zivotne prostredie, takymto stylom zaobchadzania s ludmi bude BA navzdy preplnena, lebo kazdy, kto bude moct pojde autom, ako podporovat hentakych darmozracov!!!!

ewelin28

tak ja som doteraz rada chodievala sukromnikmi..lebo su lacnejsi ako SADka...a nestalo sa mi zatial, zeby mi nedali zlavu..len raz..ale to ani neviem aky to bol bus..inak viem ze tymi co chodievam, zlavy davaju....ale teraz ma inak nasrali...vsak minule leto take drahoty nerobili...len skoda ze sa stazovat nemozeme....lebo neni ziaden zakon nato, zeby sme museli zlavy dostavat :(

YaaaMaika

ewelin:presne tak ja uz sukromnikom len v najkrajnejsom pripade inak vzdy cestujem SAD-kou,lebo to co uz sukromnici niekedy robia je fakt vrchol zdieracstva...dokonca spoluziacke sukromnik nechcel dat zlavu v polke semestra !

swistica :prepac ale co si napisala je pekna hlupost....narok na zlavu ma kedze je aj pocas prazdnin riadnou studentkou VS a nikoho nema co zaujimat ci ide do skoly alebo si s prepacenim valat sunky...

ewelin28

a co ze som nesla do skoly? isic ma predsa platny....a niektori maju v auguste statnice...a aj teraz este mozno na skusku chodia...a im tiez nedava listky...tu nejde o to kam idem..cze skolsky rok tiez necestujem len do skoly...a narok na zlavu mam predsa...
mimochodom ja mesacne odpracujem cca 90 hodin....pracujem....ale tu ide o princip..vsak studentom som aj cez leto...ide o to...aka zdieracska je ta spolocnost...a preco to napr nedala na net..ze zlavu neposkytne..uricte by som nimi potom necestovala :)

Simona_Dul

swistica, a ked idem v lete do kina, nesmiem si pytat ani studentsky listok? Len chcem, aby si nas poucila a my sme tak v buducnosti nemuseli robit dalsie velke chyby, ako je pravo uplatnit si zlavu na dopravu. Dakujem ti !