Strach z predcasneho porodu

Príspevok v téme: Strach z predcasneho porodu
kejra

Ahojte,chcem sa podelit o svoj problem.Cakam druhe babatko,to prve sa narodilo predcasne v 36tyzdni no bez problemov a s vahou 2650gramov.Teraz som v 31tyzdni a klepem sa dopredu aby sa to nenarodilo skor.Mam velky strach(((Vobec sa ho neviem zbavit.Brusko mi uz dost silno a casto tvrdne navyse ma trapi velka vycerpanost.Oddychnut si ale neviem kedze som so svojou rocnou dcerkou casto sama doma.No manzel mi nadava ked pride domov a byt sa už NELESKNE ako kedysi.Je to o nicom(((Nema pochopenie.Citim sa nanič,nepotrebna a bezmocna.

usiko

...a co sa tryka predcasneho porodu, nemysli na to, ale ked bude problem, nepanikuj a hned do nemocky....ale stres z toho babatku neprospieva...

usiko

no a to je co za manzela a podporu? na tvojom mieste by som sa odstahovala k rodicom...a vobec, uvazovala by som, ci sa vobec vratim.....ved si na rizikovom....

...ja som tehu, uplne bez problemov a ked som unavena, tak neupracem, doma niekedy taky brajgel ze az......ked neuvarim, tak sa priatel ide najest von...a je neskutocne pozorny a starostlivy/to bol aj predtym, sice/...ale v nasom spolocnom zivote, ani ked som nebola tehu, ma nezdrbal za to, ze je neupratane, nenavarene...proste mu poviem, ze som unavena, aon sa ode napapat vonku......ja neviem, a to sa potom s 2 detmi pri nom zblaznis, moja? mala by si odist k mame, trochu by ti pomohla s malou a potom by sa chlapec mozno spamatal.....

...inak, dalsia vec, cakas druhe dieta este velmi skoro. Podla lekarov je optimalny cas na druhe dieta 2,5 rokov po prvom, lebo tvoj organizmus potrebuje priblizne tolko casu na uplnu regeneraciu po prvom porode, kedze babatko z teba vsetko "vysaje" /pocas tehu a dojcenia/...takze ak mal chlapec taky chtic, ze sa mu podarilo druhe babo takto skoro, tak by mal pochopit, ze pre teba je to neskutocne zatazujuce.....no, kja nechapem, ko mozu taki ludia zit.....fakt nechapem... by som ti poradila, aby si utekala kade lahsie, ale teraz to uz neurobis, to mi je jasne....

vevericka

tiez by som zavolala mamu k sebe..jednak ti pomoze v domacnosti s malou a dvojak sa mozno malnzel uvedomi, ved si v 31 tt to je uz dost vela

jajka001_

no a rodicia by to ako vzali, keby si prisla aj s malou byvat k nim? nebolo by jednoduchsie keby prisla ti mamina pomoct, a dohovorila manzelovi? ked uz teba nepocuva? ono zas prestahovat sa k rodicom, vsetky veci, malu, muz by to asi nevzal moc dobre. ale skus sa ho opytat, ze co by na to povedal. ze ty to uz nezvladas...ci sa neuvedomi.

pauli 73

kejra, mne bruško tvrdlo od začiatku tehotenstva a tak veľmi, že som musela pri chodzi zastať a počkať kým to prejde...a prenášala som ešte týždeň a aj tak som išla na vyvolanie pôrodu:)
To ísť na čas do pôrodu k rodičom je myslím dobrý nápad ked manžel pochopenie pre tvoj stav nemá...

kejra

no o tom som sa uz s manzelom viackrat rozpravala no on to nejak nechape ((Z jednej strany ho chapem chodi domov unaveny z prace ale je tazke mu vysvetlit ze teraz naozaj nie som fit.Rizikove tehotenstvo mam preto lebo mam prilis nizko placentu aj pri prvom babe som takmer 4mesiace lezala.Teraz sa citim lepsie az na tvrdnutie bruska no aj tak potrebujem klud.Bola by som velmi rada keby som si aspon jedno poludnie mohla pospat ved takmer cele tehotenstvo vstavam v noci k malej.Asi sa ozaj pobalim k rodicom(((Som hrozne vyčerpana(((

karfi

A on nema ruky aby upratal?To je nejaky obmedzenec.Ved si vo vysokom stadiu tehotenstva,navyse su horucavy,mal by ta nosit na rukach.

esty

kejra, nemaj hlavu v smútku,ak si pri prvom rodila predčasne, pri druhom to tak vôbec nemusí byť. Si pod kontrolou svojím lekárom. A hlavne je to o psychike, tak nestresuj a kľud. Raduj sa a teš z druhého bábätka. Hlavne oddychuj, v tom horúcom počasí je teraz mamičkám ťažšie. S manželom sa porozprávaj.Skús sa usmievať a tešiť keď dôjde manžel, a hneď bude krajší aj deň. Neboj bude dobre.

pauli 73

kejra, v prvom rade, tým, že stále myslíš na hrozbu predčasného pôrodu si privolávaš stres a stres ti iba k tomu dopomôže...a manžel? skús sa s ním porozprávať keď sa sám nevie domyslieť, že tehotná žena nevládze a ak môžeš popros rodičov, ved teraz nie je dôležitý poriadok ale aby si v zdraví porodila vaše dieťatko...a nepotrebná určite nie si veď čochvíĺa budeš dvojnásobnou maminkou a tvoje deti ťa potrebujú najviac na svete :) Držím ti palce aby všetko dobre dopadlo!

jajka001_

skvelý manžel...nezáleží mu na tebe ani na dieťati? ked skončíš v nemocnici, kto mu bude doma upratovať? variť? kto sa postará o malú? na to asi nemyslí však