Starostlivosť o orchideu

Príspevok v téme: Starostlivosť o orchideu
orchideaaaaa

ahojte priateľ mi kúpil krásnu veľkú orchideu ktorá mala kvietky.. lenže tie po týždni opadli.. mám ju v črepníku a polievam ju len s odstátou vodou... a nemám ju na slnku.. po odpadnutí kvietkov už nerastli... a ani nenarastli už sú to 4 mesiace ale listy rásli nové aj tá stonka rástla a teraz ako keby zožtievala ako keby schla .. poradte mi .. mám to oschnuté odtrhnúť čitala som že nie. taktiež neviem či má byť na slnku alebo nemá ,... v jednom článu je napísané že potrebuje slnko a v druhom že nepotrebuje tak sa pýtam či potrebuje nejaké určité hnojivo dakujem

ajkaa

moje orchidejky polievam raz týždenne prevarenou vodou s pridaným špeciálnym hnojivom pre tieto rastlinky podľa návodu... polievam tým spôsobom, že plastový kvetináč vložím do pripravenej vody na polhodinu a potom ho vyberiem, vodu zlejem... rastlinky mám na svetlom mieste, chránenom pred priamym, ostrým slnkom... treba si kúpiť kvetináč na orchideu, ktorý je špecifický svojím tvarom, do neho treba vložiť plastový kvetináč, v ktorom si kvet z obchodu prinesieš... v tomto kvetináči nestojí plastový na dne, ale je zabezpečený prístup kyslíka aj zdola, bez toho korienky môžu hniť... rastlinka potrebuje dobré vetranie a zvlhčovanie listov... ja som po odkvitnutí stonku odstrihla, moja mama nechala vyschnúť, obom nám však naše orchidejky po niekoľkých mesiacoch opäť vykvitli...

jancecka

ja som dostala orchideu k sviatku, mala vtedy len jeden výhonok s kvetmi, bola v priesvitnom črepníku, no ja som ju vložila do keramického, nepriesvitného. Mám ju na okne smerom k juhu, kde mi skoro celý deň svieti slnko, pokiaľ nezastriem žalúzie. Polievam ako ma napadne, teda nepolievam, ale namočím na dve až tri hodinky do vody. Z vodovodu. Chlórovej, nie odstátej. Mama polieva každé dva týždne, ja keď zabudnem aj raz za mesiac. A to mi kvitne už na štyroch trsoch, je prekrásna. Čím menej sa ňou zaoberám, tým je krajšia. Tiež som hladala na nete rôzne rady, ale tie sa líšili a to parádne. Sestre sa nedarí orchideu udržať pri kvitnutí. Svokre sa tiež nedarilo, mala ich ale 5, tak si ich dala na okno z juhu a zrazu všetky začali kvitnúť. Kamoške sa darí, zase na severnom okne. Je to zrejme individuálne. A keď mi odkvitne, tak mi ten výhonok uschne a potom ho odstrihnem. Inak nie. Ale tiež som počula že sa tretím kolienkom odstrihnúť.

orchideaaaaa

fuha.. a predavačka tvrdila že nanáročná kvetina :Dja som ju mala v priesvitnom plastovom kvetináči a presadila som ju do takého črepníka takého hnedého hlinového nevie presný názov.. a polievam ju s odstatou vodou... uf.. tak teda mám ju presadiť do priesvitného? a to hnojivo je presne na orchideu? tak ju skúsim odcvaknúť a uvidím teda

biopichh

no zalezi od toho aku orchidejku mas. Nemaju sa zalievat z hora ale namacat do uz prevarenej vody (vychkladnutej) a s kuskom hnojiva. ked ju mas v plastovom priesvitnom tegliku znamena to zeby nemalo byt v crepniku ked tak v priesvitnom. Korene totiz potrebuju aj svetlo a preto su poniekotre von z crepnika.Mne tak kvitla cele dva mesiace ked mi opadali kvietky tiez mi zacali schnut tie stonky niekto mi radil ze ich mam nechat cele odschnut a niekto ze mam odstrihnut nad tretim korienkom nevedela som sa rozhodnut tak som nakoniec odstrihla. malo cas kedy sa nic nedialo s tym kvietkom ale po mesiaci mi pustila nove vyhonky s jednym pucikom a na druhej strane mi pusta listy. Tak sa necham prekvapit co z nej bude. Ja som ju dostala tiez od priatela a nikdy som sa predtym nestarala o kvietky. A este mi tusim tu na fore niekto radil s korienkami ked mas pocit ze hniju treba ich odstrihnut a koru v ktorej je zasadena dat na kus do mikrovlnky.