Zuuby

Príspevok v téme: Zuuby
Lulka54223

=)) ..maju mi dat v septembri strojcek ..no mali mi ho dat uz pre drokom ale maal som stale jeden mliecny zub hore 5 na lavo.. :)) a urobili mi rengen zubov .(alebo daco take) a zistili ze mi uz sa tlaci trvaly zub ale doteraz sa mi nekive a ja uz chce amt konecne ten strojcek 2 roky ho odkladaju kvoli mojim mliecnym zubom..ako si ho mam rozkivat alebo nieco take??...a boli ked davaju strojcek pretoze ja nemam nejak hrozne krive zube ale 2 ma narastla do zadu takze ju tera z3 vytlaca a zubarka mi povedala ze budem musiet jeden zub obetovat dvojku dat nechcem kedze by isla 1 ku 3 ..a 3 mam strasne spicatu ako upir ..3 ties nie kedze ma hlboky koren neviete mi poradit ktory zub by bollo najlepsie vytiahnt??...a bude drahy ten strojcek kedze mala by som mat zelezni na horne aj dolne zuby ..??..a boli to ??..kamoska hovorila z ejej sestra dva dni skoro nic nejedal..ale pri mojej postave si nemozem ani dovoli t 2 dni nic nejest .. :)))

Lulka54223

ale ajs i strojcek dat musim..moje predne zuby s pravej strany su pekne ale s alvej ??...jednotka je v pohode dvojka je uplne vzadu medzi jednotkou a trojkou je 3 milimetrova medzera a dalsie zuby mam inak pekne iba tie dolne mam krive 1 ide pred 1 2pred 3..ataak .. :) ale dolne predsa az tak nevadia pretoze keds ausmieva niekto vidiet mu iba horne .ta hore 2 mi strasne vadi.. nemzoem sa usmievat pretoze mam skarede zuby na lavej strane viete si predstavit ze 5 tokov nenahodite usmev na niekoho??..ano smejem sa s kamsoakmy ked sme samy im to samozrejme nevadi pribuznu a najlepsi priatelia si zvykli ze mam take zuby ale ja nechcem mat 18..20..a mat skaredy usmev .. :(((

kiki :D

ja mam skusenost s fixnym strojcekom...nosila som ho 2 roky koli hornym prednym zubom...jeden sa mi trosku "pchal" na ten druhy, nic mi nemuseli trhat..strojcekom mi zubar urobil medzeru medzi zubami, ktoru som predtym vobec nemala potom ked sa vyrovnali (podotykam ze vobec neboli krive) tak mi zase strojcek utiahol tak ze zuby sa k sebe pritiahli

strojcek mi znicil predne zuby natolko ze moja zubarka mi musela vrtat a blombovat medzi zubami co bola riadna bolest

mojmu bratovi tiez vymyslali ze mu daju strojcek no ked zubar oznamil ze mu musia tri zuby tahak tak mamina to odmietla a ziadny strojcek sa nedaval a ani to nelutuje lebo on krive zuby nema to bol len vymysel zubara aby zarobil

Lulka54223
ak ten strojcek tak strasne nepotrebujes tak si ho ani nedavaj, nielen ze ti to znici zuby (2 roky nosenia musi zanechat nejake nasledky) ale to vycicia aj tvojich rodicov financne (nie je to lacna zalezitost)
ja ti radim len v nutnom pripade si davat strojcek..a k tomu trhaniu zubu..s tym ti poradit neviem, skus to este prediskutovat s doktorom

Lulka54223

dobre tak teda si ho vytrhnut asi nedam..pretoze som ja nadtym rozmyslala a povedala mi zubarka z emi daju strojcek a ked nebude chciet ist 2 na svoje miesto tak nejaku zub musia obetovat ..al eja predsa mozemim zakzat aby mi ho nevytiahli ze?..

Barboritta

a swistica :
strojček má so sánkou vela. ;) ak má dotyčne predkus alebo zákus či ako sa to volá upravuje sa to ním.. jasneže kosť nezvačšiš len tak, ale sánka sa mení.. ak by sa nemenila postavenie zubov by sa logicky nedalo upravit veľmi

swistica

Barborita: ja ale ragujem na draci zub, ktory hovoril ze kvoli strojcekom sanka vrzga. Citaj poriadne a reaguj adekvatne

Barboritta

a swistica :
strojček má so sánkou vela. ;) ak má dotyčne predkus alebo zákus či ako sa to volá upravuje sa to ním.. jasneže kosť nezvačšiš len tak, ale sánka sa mení.. ak by sa nemenila postavenie zubov by sa logicky nedalo upravit veľmi

Barboritta

a swistica :
strojček má so sánkou vela. ;) ak má dotyčne predkus alebo zákus či ako sa to volá upravuje sa to ním.. jasneže kosť nezvačšiš len tak, ale sánka sa mení.. ak by sa nemenila postavenie zubov by sa logicky nedalo upravit veľmi

Barboritta

ovecka :
nevravím že si ho má hned nechat vytrhnut.. to ani nemôžem povedat, nepoznám chrup, a niesom lekár :) ani som k tomu nemierila, len som skonštatovala, čo by bolo, ak by si ho vytrhnuť nechala..

beika

Presne tak ako Ti radí swistica.. skús aspoň zájsť aj za iným zubárom ak už nezmeníš.. v 15 rokoch mi bol navrhnutý strojček, zubárka mi chcela trhať jeden zub.. odmietla som a súhlasila som len s nočným, s ktorým som po roku sekla.. v 23 rokoch som išla k inému zubárovi a nič nebolo treba trhať.. dokonca som mala chvíľu aj medzeru, ktorú mi ale stiahli.. vytvorila sa sama bez nejakého trhania, takže ak by mi trhali tak si to neviem predstaviť..