objektívna nemožnosť výberu partnerky

Príspevok v téme: objektívna nemožnosť výberu partnerky
beskyd

dobrý deň, prosím vás, mám taký problém.. mám určité predstavy o tom, aká by mala byť moja potenciálna partnerka, ale keď je predpoklad alebo teoretická šanca, že som možno takú spoznal, zisťujem, že jej vôbec nie som hoden, ani jej podobnej s podobnými kvalitami. zaslúži si niečo lepšie než som ja. a nejakú vadnú zase nechcem... čo mám robiť? s niektorými nedostatkami neviem nič spraviť lebo sú podmienené genetikou, odstránenie iných si vyžaduje čas. mám si kúpiť ryby? alebo zajaca? ktoré zviera je schopné väčšej nehy?

ivana45

beskyd, skus knizku Tomasa Beranka Ako ulovit zenu. Myslim, ze by ti pomohla od toho sebabicovania a su tam aj tipy a takmer az pracovne postupy.

jajka001_

bibiiii! vies ako nadavam na psickarov, ze moje dieta nemozem spustit z oci aby niekam nesliaplo do h?? ze sa nemoze hrat na trave len na ohradenych ihriskach?

lost

bibi1234
no ano, ak je v tom rodina, tak ide MHD "stranou", avsak.. ak by bola genialne dokonale efektivna, tak by to bolo ako pre mesto a zaroven obyvatelov vyhodnejsie, vid Hong Kong a jeho smog ;)
a casto sa mi stava ze prave elektricka predbehne auta :D vdaka zapcham a tak dalej..
samozrjeme BA nema dobru MHD, ale ak by mala, tak by to stalo za to..
len si to predstav, minus 90% aut, plus 200% MHD, stale by bolo o 80-85% menej aud+mhd na cestach, podla mna by to bolo lepsie :)
i ked otazne je ci je to bezpecnejsie pre rodinu ako osobne rodinne auta, v tom zmysle, ze ak sa nieco stane a rodina sa potrebuje rychlo presunut, tak je auto vyhodnejsie. Avsak nie ked je katastrofa, lebo cesty su tak ci tak neprejazdne, tam vyhra vlak pravdepodobne.. jedine ak si napriklad niekto nieco zlomi, tak sadnu do auta a idu rychlo do nemocnice, alebo tak..
pravdupovediac, nevidavam casto cestovat celu rodinu vlakom, mozno tak 1 z 500 rodin tak robi, ak nie 1 z 3000 a viac... (odhad:D).. ale vlaky su bezpecnejsie v nehodovosti ako napriklad auto a tak (myslim).. :)
nemyslim si ze sa da jeznoznacne povedat ze auto je to prave orechove, v otazke pohodlnost ano, ale musi to byt na prvej priecke priorit? :)
nie som greenpeaceak, ale bol som uz aj na mistach kde je relativne malo aut (a mesto je rusne), prave pre dobre fungujuce vlaky... a nemozem povedat ze by to tam bolo horsie :)
vcera som bol v jednom meste a som tak rozmyslal preco je tu tak malo ludi, malo aut, "zeby nedela vecer?".. aaa nie, lebo prsi na tukklo :D .. ale cim menej aut a ludi na cesta a chodniku o to lepsie podla mna :D

bibi1234

lost-sused rodicov ma lambo (neviem, ci nie jedine biele v BA) a ma ho na vyjasenie, do prace chodi na 5kovom bavoraku a silne pochybujem, ze by si ho niekedy stretol v autobuse:O))) ak mas toho za den vela vybavit(odniest deti do skoly, ist do prace, ist na obed, ist pre deti, odviest ich na kruzky, ist do obchodu-je absolutna hlupost hovorit o nejakej efektivite suvisiacej s MHD):O)
ja som si vodicak uz zacala robit kratko po 17tke, aby som ho uz na 18tku mala:O))) a ked som si kupila drahsie auto, urcite som ho nechcela mat ako siet na pipky, ci pipikov:O))) chcela som bezpecnost, nizke emisie, komfort, urcitu uroven,...
pauli 73-mas pravdu, na lepsie sa lahko zvyka, ak by sa mi pokazilo vsetko, co doma mame, tiez by som sla asi taxikom, aj ked moja posledna skusenost bola taka, ze som taxikarovi vyskocila za jazdy z auta-nefungoval mu tachometer a ani brzdy a to ani nehovorim, ze mal bud naliate, alebo si na niecom chlapec fical,...:O(((
jajka001_-samozrejme, to su tiez dolezite faktory-ale vela bohacov ma aj taketo vlastnosti-niektori su hlavne velmi vyrovnani, pokojni a maju neskutocnu charizmu a silu(a to tie zeny pritahuje)a je taktiez pravda, ze vacsina z nich je uz zenata, lebo ziadna zena si takyto kusok nepusti:O)))
beskyd-tak ked vravis o genoch, tak napr. ocinov otec bol kratkozraky, ale inak bol velmi inteligentny a tak ho ani nenapadlo, ze by nemal mat kvoli tomu deti-narodili sa mu dvaja synovia-moj stryko-kratkozrakost nezdedil-zastava vyznamne postavenie v jednej z najvacsich developerskych spolocnosti v Europe, moj ocino dalekozrakost zdedil, aj inteligenciu-nemal ani 50rokov, ked uz si pisal pred a za menom tituly prof., Ing., DrSc., ma za sebou bohatu pedagogicku cinnost, posobenie v komisiach, agenturach, vedeckych inštituciach-clen skupiny vedeckeho vyboru OSN, FAO, WHO, vlastni patenty, ziskal v projektoch pre svoju organizaciu na vyskum vyse tristvrte miliardy korun, dopracoval sa za zivot k velkym objavom umoznujucim predlzit zivot spolocnosti napr. eliminovanim karcinogennych latok,... navyse bol a aj je perfektnym otcom a hlavne dobrym a cestnym clovekom. Stale si myslis, ze sa nemal narodit??? ja so sestrou sme kratkozrakost podedili-nie velku, nenosime okuliare, ani sosovky-oci trenujeme:O))), ale nikdy sme sa nezamysleli nad tym, preco mal ocino deti, ked bol kratkozraky. Ak by som mala dioptrie napr. 3, tak by som to riesila napr. tymi sosovkami, resp. operaciou-pretoze kazde vymykanie sa od normalu je uz odchylka zapricinujuca preradenie ma do "inej skupiny samic" a samozrejme ide aj o pohodlie:O)))
Kazdy clovek, ktory chce byt v zivote stastny a nie zakomplexovany, zatrpktnuty,... by sa mal naucit tesit z malickosti, ak si vystudoval skolu-mal si byt na seba patricne pysny- nie vsetci Slovaci mozu mavat na promociach s diplomom!!! Ked sa Ti narodi dieta, tak sa nebudes tesit, len mavnes rukou a povies=preco by som sa mal z toho tesit, denne sa na svete rodia miliony deti, nic dolezite a prekvapive sa neudialo= ved ked som bol v partnerke a spravil som sa do nej, nic ine z toho ako dieta sa narodit nemohlo...?????
neviem, na akej sukromnej Bratislavskej skole prava si studoval:O)))) ja som sa napr. z titulu velmi tesila-lebo u nas ho nedostala ani polovica z prijatych, co sa aj na skusky ucili, chodili na prednasky,...
Vela ludi sa ma pyta, ako je mozne, ze chodim cele dni vyskerena.... robim to tak, za sa tesim kazdy den z malickosti ako je, ze sa moj psik vykaka a nevidi nas ziadny dochodca, ktory by nam nadaval, ze sme to nespratali:O))), ze mi sused nepriparkuje "moje" parkovacie miesto, ze mi na obed spravi kuchar dobre palacinky, ze mi z uctu odisla dalsia splatka leasingu a mozem sa zas o mesiac dlhsie vozit,...:O))) tym, ze sa tesim aj z malickosti, som vyrovnanou osobnostou a dobre pritahuje len to dobre,...
nech sa vyjadria aj ostatne holky, ale ja by som takeho ufrflanca, akym si Ty, nechcela mat za frajera, aj ked by si bol najkrajsi na svete:O)))

beskyd

bibi1234:), mas v mnohom pravdu aj ked sem tam pises dost scesty, napr.: "ked je dalekozraky, nosit sosovky, stane sa sebavedomym, vyrovnanym..." ---> viem ze teraz sa predava vela (najma zenskych) casakov z ktorych si zrejme vybrala tento poznatok, ale faktom je ze zrakova chyba je rovnaka ci nosis okuliare alebo sosovky, myslim ze to so sebavedomim vela nema spolocne, iba ak by sa clovek riadil reklamami na sosovky napriklad v tych spomenutych periodikach:)) ja sa bavim o genoch, nie o nejakych doplnkoch a zbytocnostiach ktorych su plne reklamy ale su fakticky k nicomu. a ona nosi tiez okuliare, nebol to hlavny problem.
.
dalej, jedna vec je sebavedomie, druha je nadhlad a sebareflexia. prilis casto pouzivas slovo "sebavedomie", len nie som si isty ci ti je jasny jeho vyznam. v tvojom ponimani absolvent prava nieco dosiahol, takze sa ma kvoli tomu zrejme tvarit ako majster sveta. z pohladu ludi co do toho trocha vidia, resp. su v rovnakej situacii je to status, za ktorym je sice makacka (pokial clovek teda nestuduje niekde v sladkovicove alebo na kaskadach), v mojom pripade aj vyse 2 rocna prax, cez skuskove, cez prazdniny + nejake vlastne veci atd, ale konecny efekt toho ze ma clovek diplom a za sebou nejake tie skusenosti je taky, ze vzhladom k poctu pravnickych skol na slovensku (celkovo 6), vzhladom k poctu absolventov a poctu ludi so spravnymi konexiami clovek velakrat prehodnocuje vyber skoly a akosi mu neostava chut na to, aby sa este nejak tvaril desne sebavedomo ako nejaka pipka co si prave kupila drahu kabelku za tatkove loove. lebo ked ma nieco vie dokonale pobavit tak su to prave tieto typy, ktore sa tvaria jak keby vyhrali na olympiade zlato a to im len ocino daroval k maturite drahy autak s ktorym mozu sefovat na cestach, najlepsie v centre mesta obiehat v pekelnej rychlosti a za 3 metre zabrzdit lebo je cervena. pre mna "nieco dokazat" znamena plnit si vlastne predstavy o sebe, ale tou predstavou nikdy nebolo skoncenie skoly (to je snad samozrejmost ked tam cloveka zoberu ked sa seriozne ucil na skusky) ale dostojna praca v dostojnom prostredi (teda nie v blave), co zialbohu nejde zo dna na den. cize nestazujem sa, ze som chudak, ale s nadhladom hovorim o veciach bez nejakej zatazenosti na seba a falosneho pocitu dolezitosti, ten je podla mna malomestiackym prezitkom a takych ludi ani pri sebe velmi nemusim a ver mi ze ich je jak hadov:) okrem toho sme na anonymnom fore, nejde o sebaprezentaciu ale o konfrontaciu nejakeho postoja s nazormi anonymnych diskuterov. cize tolko k tomu sebavedomiu. ale inak absolutne suhlasim s tvrdenim (ak som ho spravne pochopil) ze vyber partnera je nieco ako trh, cena chlapa je vyrazne urcovana aj tym ako je zabezpeceny, okrem ineho, preto vznikla aj tato tema a diskusia k nej:) pohodovy den

jajka001_

bibi mas pravdu. len zabudate na taku drobnost ako je laska, sympatie, pocity pri tom druhom. moze byt ze muz ma vsetko , uspech, vzdelanie, krasu, bohatstvo, ale aj tak mu nieco chyba, srdecnost, pritazlivost, šarm, dobrota, laskavost.

hmm3434

je to tak ako pisala ta kocka podomnou, ked je zena krasna ma dvere vsade otvorene, co cakas, daj si sosovky zacni cvicit ale hlavne sa jej ozvi! vela krat je to o sebavedomy, mozes byt suchy ale ked ju zaujmes bude s tebou, ale nie hlasom ze si z nej pokakany, ale sebavedomo chapes? muza nerobia svaly ale hlavne psychika! ty si jedna sracka a potrebudes sa dat do kopy, vies kolko chlapcov po nej slinta ak je krasna? chces ju ty? tak nieco urob, inac keby tu zasla a precitala si co pises ver mi nikdy ti neda sancu a vyrehoce sa ti aky si chudak.. je to na tebe uz o rok mozes byt alfa a ne skrabat si zadok.. a pametaj zeny su skor kuLvy ako damy aj to pomaha... ;)

pauli 73

lost,tak ver, že ked si raz zvykneš na pohodlie vlastného auta na elektičku už ani nepomyslíš :))) viem to z vlastnej skúsenosti...keď sa mi raz auto pokazilo bola som ako bez rúk a bez nôh a prisámvačku išla som radšej taxíkom ako autobusom :D platí staré známe pravidlo, že na dobré sa ľahko zvyká :))) ale tak jasné, že keby ma bieda pritlačila nič iné ako autobus by mi neostávalo a to zase platí, že človek si aj na šibenicu zvykne...tak si vyber :D

lost

pauli 73

no mozno je to mensina, brutalna mensina :D

alebo ja neviem, nechcel som specifikovat, ale ja mam na auto peniaze (avsak nie lambo), ale nemam vodicak, proste lenivost, nechce sa mi ho robit teraz a tak jazdim vlakom, busom, elektirckou.. a paci sa mi ta nizka cena :)
i ked CAS je tiez faktor.. avsak, TERAZ mi to nevadi.. casom si auto kupim, ale efektivne.. To nemusi ale bezprostredne znamenat ze by bol clovek chudobny..
ak by som mal dovod, spravil by som si ho a kupil nejake to auto..

napr, ja osobne by som si 200 000 auto nekupil pokial nemam 10 000 000 na ucte, pretoze to povazujem za blbost ak by som to kupil na napr s 9 mil len..

su ludia co maju 30 mil a jazdia na auto za 50 tisic :)
a su aj taki co maju 250 000 a maju auto za 200 000 ... neviem na co :D zeby siet na pipky?

zalezi od osobnych preferencii a tak..
alebo som este neskusil pohodlnost vlastneho auta :D