Chcem aby bola chudsia....

Príspevok v téme: Chcem aby bola chudsia....
Liko

Ahojte. Mam 24, priatelka tak isto. Pri vyske 157, ma 52 kg. No ja by som bol radsej keby schudla take 4kg. Je to normalne? Nechcel som jej to povedat,takze som s nou zacal aktivne sportovat. Sice nevyzera nijako objemne,dokonca si myslim,ze je taka akurat,ale aj tak by tie 4 kila mohli ist dole. Ako jej to mam povedat?
Ja mam zasa opacny pripad, pri vyske 179 mam len 76,

luckaliu1111

co mne stale vrta v hlave je ako to ze liko vie presnu vahu priatelky...a este aj na desatinne cisla ak som dobre citala ze schudla na 50,8kg...moj priatel ani len netusi kolko vazim a nie este aby to vedel na deka vahy...liko niesi ty posadnuty vahou?

odpovedam

chalanko, ja so sebavedomim problem nemam a ani moja kamaratka dovtedy nemala. Preto sa ani nepotrebujem malovat, nosit podpatky, lakovat nechty, farbit vlasy, nosit bizuteriu, atd. a ani ona to nikdy nerobila :-)

Jednoducho davam doraz na zdravie a hygienu, na vyzore mi fakt nezalezi. A toto nie je o sebavedomi, ale vnutornom presvedceni o istych hodnotach a sklamania z toho, ze niekto, koho lubis, sa ti takto "odvdaci". Ako sa potom maju citit ti slabsi, o ktorych pises? Pre mna su to take malichernosti, ze nechapem, preco ludia nevedia respektovat individualnu rozdielnost.

Nevidim nic zle na tom, ze Likova priatelka by sportovala. Ale nech to robi pre seba a svoje zdravie, nie preto, aby skakala ako jej frajer piska.

Nerada vsak riesim veci okolo sebavedomia, nauceneho vystupovania a kadejakych inych veci. Chcem len travit cas a zit s niekym, koho lubim a kto lubi mna. To ostatne je pre mna vzdialene...

chalanko

tak ale tu uz potom zalezi aj na sile cloveka, ako sa dokaze s takymi poznamkami vysporiadat. castokrat je to aj o slabom sebavedomii. treba popracovat asi najskor na nom a az po tom na postave.

odpovedam

chalanko, ja viem, ako si to myslel. Postava 157 cm a 48 kg (teda ta moja :-))) je v istych pripadoch velmi chuducka. Mne len nejde do hlavy, preco chce Liko u svojej baby vyvolavat psychicku nepohodu. Pretoze ak ide o chudnutie, ci chces alebo nie, u zeny ide vzdy o podlomenie sebavedomia a trapenie. Nejde vobec o to, co sa chlapovi na zene nepaci, ide o to, ako jej to ublizi. A to je to, co kritizujem. Niekedy ani nemusi byt podstatny sposob, akym jej to povie - ci priamo ci citlivo. Medzi riadkami to vzdy bude len to, ze sa chlapovi zena nepaci, nie je pre neho dost dobra. Je pod tlakom a v neistote, uz nevie prijat vlastnu identitu.

Kamaratke jedna taka "nevinna" veta na jej hmotnost priniesla anorexiu. Pritom dovtedy mala peknu postavu, boky i prsia. Ziadna nadvaha. Liko, davaj pozor, aby z tvojho rozmaru tvojej priatelke nesiblo a nezacala bezhlavo chudnut, len aby uspokojila tvoje oci....

chalanko

ja som bmi neuviedol preto, ze ked ti vyslo, ze mas normalnu vahu ku svojej vyske, ze vyzeras priemerne. bmi hodnoti zdravotne riziko, uznavam, ze ho treba brat mierne s rezervou, ale to cislo urcite nevzniklo len tak, ale hodnoti zdravotne riziko nie vzhlad cloveka.

ak ti priatel povedal, ze mas makat viac, po tom co travis 2,5 hod vo fitku, tak prepac, ale to velmi citlivy nebol. a lipnutie na vzhlade neuznavam. ked to nejde, tak to nejde, ved zivot je o inom. reagoval som vlastne len na to ze 48 kg podla mna je v pohode pri vyske 157 cm. cize s ostatnym co si napisala suhlasim.

ich

chalan,pokial je tvoja priatelka taka mala,ma asi kratsie nohy,a vacsie boky pri takej postave.je je to dane geneticky,iste,mozno by to mala tak ci onak lepsie,ale lespie by podla mna nevyzerala.ja mam 51 pri 163.som chuda,priberam teda fakt pomalsie k tomu sportujem.vsetci mi od nepamati vravia,si moc chuda.mne povedia priber,inak holke povedia-schudni....vy chlapi ste sami nedokonali a vzdy chcete,co nemate.ked budem prsata holka s bokmi,budes chciet opak,ked som stihla,chce velke XXl prsa a zadok,ked uz som dokonala povie,ze som moc umela :D,,,,to ste celi vy,,,baba ma peknu postavu,ked je stihlejsia,normalna,ci trosku pri sebe,iste,nic ked to je prehnane,,tu zalezi na genetike....nie 4 kila hore dole,,,,,inak,moze si poskodit zdravie ked to nema dane,,,takze nenut ju,lebo sa ti moze zmenit na nepoznanie.....poznala som take,,,boli pekne,mali tvary,normalne baby,,,ale chceli byt chude a teraz vyzeraju ako vyschnuta zelenina-tu zalezi aj na sirke kosti,,,vies? a nerad jej,ze ma schudnut...nikdy...

odpovedam

Chalanko, mam 22. A skutocne som strasne chuducka. Teraz postupne priberam, BMI je nic nehovoriace cislo, minimalne u takmer vstkych chudych ludi, ktorych poznam. Vsetkym vychadza normalna hmotnost, ale na pohlad na nich vsetko oblecenie visi.

Preto si myslim, ze tych 48 kg je strasne malicko. Mozno pre vyvijajuce sa baby v puberte je to bezna hmotnost, ale dospela zena nema dovod znizovat svoju hmotnost, ak je normalna.

Mne priatel povedal citlivo, ze mam sirsie boky, pritom su uzucke. A nevies si predstavit, ako ma to vzalo. Makam denne 2,5 hodiny vo fitku a on mi na to, ze mam makat viac.

Ja som zasadne proti tomu, aby zeny podliehali tlaku okolia a spolocnosti, pretoze podla dnesneho trendu priemerna kypra zena nie je prijatelna. A potom zeny drzia diety, maju poruchy prijmu potravy, hltaju tabletky a stale sa citiy previnilo a zufalo pre kilecko navyse. Vy chlapi nemate ponatia ako sa zena snazi vyzerat pritazlivo, kolko sil, penazi a placu to stoji. A ked potom zene este poviete, ze "zlato, schudni 4 kila, taka aka si sa mi nepacis" tak ako sa ma zena citit?

Ako obycajny privesok alebo sexualny objekt. Zmenia 4 kila azda lasku k tomu druhemu? Ak ano, tak to laska nie je. Podla mna je Liko pokrytec, ktory sa najskor diva na nedostatky priatelky nez na seba...a zail, moj priatel tiez a preto si nie som ista, ci chcem s takym clovekom zdielat spolocne chvile.
Pretoze od chvile, co mi to povedal, iba sa trapim pre nieco, co nemozem zmenit a musim fungovat s vedomim, ze mojmu chlapovi sa nepacim....

chalanko

a kolko mas rokov ak sa smiem spytat?

preco by jej mal podkopavat sebavedomie? ak zvoli citlivy pristup... kazdy chce byt pre svojho partnera pritazlivy. ale je pravda, ze by som to nedaval na prve miesto. vlastne toto som ani nechcel riesit. islo mi len o tu vahu 52 kg pri 157cm. vypocitaj si bmi jej vyska a 48 kg. výsledok je ze by mala normalnu vahu. takze si myslim ze by urcite nebolo ohrozene jej zdravie. 48 kg maju aj baby ktore maju o par cm viac.

odpovedam

chalanko, mam vysku 157 cm a vahu 50 kg a som vychrtla, az by si sa divil... ja by som si pridala takych peknych 10 kg.

Chudnutie robi anomalie v zenskom cykle a je zodpovedne za zasoby energie u zeny pocas celeho mesiaca. Cize je to otazka zdravia.

Ale tu sa bavime o tom, ze chlap, ktoremu tak strasne zalezi na tom, aby jeho priatelka nebola spokojna sama so sebou a mieni podkopavat jej sebavedomie tym, ze jej bude na oci vyhadzovat jej hmotnost nie je ocividne v poriadku.