Výrastky v okolí konečníka

Príspevok v téme: Výrastky v okolí konečníka
somtunova

Ahojte, som na tomto fóre prvý krát, tak dúfam, že pridám tému správne.
V okolí konečníka mám asi štyri výrastky, ktoré sú malé, necitlivé, farba pokožky, neviem čo to je. Až na jeden, ktorý je na dotyk trošku vodnatejší a mierne bolestivý. Nie je to nič hrozné za bolesť, ale je to nepríjemné. Neviete o čo by mohlo ísť? A k akému lekárovi treba s tým ísť?
Neviem či je dôležité vedieť, že som v 8 mesiaci tehotnosti. Neviem čo to nemá nejaký súvis. Gynekologičke chodím na prehliadky pravidelne a nikdy mi nepovedala že je niečo v neporiadku. Doteraz som si to ani nevšimla, ale od včera ako pociťujem takú miernu rezavú bolesť, ako by som to vysvetlila, ako keď je tvrdá stolica, potom je konečník chvíľu podráždený. Taký pocit asi mám. Chcela som sa spýtať najskôr tu, kamoška vravela že je to tu super fórum.
Ďakujem za všetky odpovede. Pekný deň prajem.

ôô

za radu sa neplati tak treba viac krat denne umyt zadok konecnik , rukou,priam z vodovodu vodou nie teplou do sedem dni vam to preide pomohlo to uz viacerim

janeviem

... no mna napadli condylomata-papilomavirus HPV by to mozno mohol byt, skus popisat tie vyrastky blizsie, alebo rovno zajdi na gyndu, tam ti rovno povedia ak je to ono, a aj odstrania(tekutym dusikom).podporuj imunit-vitaminy
ak je to ono, mala by ti odobrat aj cytologicky ster z krcka(len neviem-ked si teraz uz v 8 mes. tehotnosti) a dat vysetrit HPV
ale to len typujem na tie bradavice ze by to mohli byt, ak to nie su hemoroidy

AdamKrt

V lekarnach urcite poradia nieco na zmiernenie dosledkov. Ako pisu napr tu.
klas.jagun.net

tak je dobre mat pohyb + dolezite je stravovanie, prijem vlakniny.

Povedal by som, ze pre dobru funkciu criev je tiez dolezite naucit sa pravidelne vyprazdnovat. Takto creva nezleniveju.
-------------
Ale ked mas taketo problemy, preco jednoducho nejdes k lekarovi ?

somtunova

Teda, vyzerá to tak D: ako som k tomu prišla? Tým tehotenstvom? Takže stačí ak si v lekárni vypýtam nejakú masť, ktorá neobsahuje byliny, ktoré spôsobujú sťahy maternice? Hľadala som aj obrázky na nete, a naozaj to vyzerá na tie hemeroidy D: zatiaľ krv v stolici nemám, a miernu bolesť pociťujem len od včera.