Tehotenstvo a soferovanie

Príspevok v téme: Tehotenstvo a soferovanie
padme

Som v 8. mesiaci a dnes mi lekar povedal, ze by som uz nemala soferovat. Vsetky vysledky mam v poriadku, babatko je uz hlavickou dole. Problem je, ze ja sa bez auta daleko nedostanem. Manzel ma stale vozit nemoze a aj deti kde-tu potrebuju odviest. Su tam naozaj velke rizika? A ako je to s pasom - musia tehotne byt povinne zapasane aj na mieste spolujazdca? Dakujem za odpovede.

fatima665

ahojte, prípájam sa k diskusii.Akurát dnes som riešila s manželom či by som nemala prestať šoférovať (som v 29tt).Ja okrem toho, že rada jazdím mám aj gynekológa aj hematológa 28km z domu, takže určite budem šoférovať, manžel nemá stále čas ma rozvážať. Čo sa týka pásu aj ja používa BeSafe pás a som s ním spokojná (aj ked sa potím :-) ). Viem, že pokiaľ si vyžiadaš od gynekológa potvrdenie, že ti neodporúča jazdiť s pásom tak to policajti akceptujú tak ako je to aj vo vyhláške.Ja osobne som radšej investovala do toho pásu (stojí 45€) ako by som mala jazdiť bez pásu...Tak mamičky je to na vás, môžete jazdiť aj z pásom aj bez. Prajem vám veľa šťastných kilometrov :-)

usiko

kasiska,

no, verim, ale si si ista, ze ti prizbuzni policajti vraveli nezapinat pas preto, ze netreba podla predpisov alebo preto, ze ta lubia a vedia ze je to nepohodlne? Pretoze podla predpisov ho aj tehotna zapnuty mat musi, pretoze pri zrazke leti dopredu a umiera aj ona aj dieta.....kym priputana zena ked narazi, moze potratit, ale ona prezije......neviem, nezda sa mi, skor verim tomu, ze pas je nutny, a ak by mi lekar napisal papier, ze je to pre mna riziko, tak radsej nejazdim....nez jazdit nepriputana......

renaam

Podla tejto studie automobilky volvo je najbezpecnejsie byt priputana a mat zapnuty airbag. Asi vedia o com hovoria, ked ich auta su najbezpecnejsie a zakladaju si na tejto povesti...Pozri video ako reaguje tehotna na zrazku...

www.volvocars.com

kasiska

zdravim,ja mam 7 tt po porode a taktiez sme riesili dilemu ci byt ,alebo nebyt priputana. mozem vsak povedat ze je to nasledovne , v rodine mam viacero policajtov otca, svagra atd... vzdy ked som sadla do auta ma sprdli ,ze sa nemam pasat!!! vzdy som sa teda rozhodla sama ci si pas dam pod brusko ,alebo pojdem nepasana. jedno je vsak dolezite airbag by mal byt vypnuty ak sa vam da vypnut,lebo pri kolizii nastane naraz do bruska a pri 90 percentach nastava usmrtenie plodu, nam sa nastastied aju airbagyy vypnut.

usiko

ved to, musis mat papier, lebo v o vyhlaske je to tak napisane, no a ked ho nemas a natrafis na debila? mu vysvetluj ze Packa v TV povedal.....:-))) ja by som to neriskla, lebo policajti su kadejaki.....no a kedze Packa je uz prec, tak ktovie kto by sa za nas postavil, keby sme sa stazovali:-)))

..inak mas pravdu, bez pasu sa citim v auute jak naha, takze musi byt.....

jancecka

ja som počula že sa klíma nemá používať počas tehotenstva, tiež ju v aute máme ale nepoužívam ju z jednoduchého dôvodu :D asi som žgrloš :D je mi ľúto, že auto potom viacej žere a ešte ide aj pomalšie :D
a mne klasický pás pekne sadne pod bruško a cez prsia, a inak kamoška vravela, že Packa vravel niekedy v telke v správach tuším, že tehotné v poslednom štádiu tehotenstva, to je nejaký mesiac až dva do pôrodu pas mať nemusia a nemôžu dostať ani pokutu, a niektoré dokonca na to majú aj papier, pokiaľ je tehotenstvo rizikové, tak od samého začiatku a s tým sa preukazujú pri policajných prehliadkach. Tak teraz neviem, ale cítim sa lepšie s pasom osobne a netlačí ma, nezavadzia mi

usiko

renaam,

no,,poti sa v tom prdel aj to pred nou:-))) ale mne to zasadne az tak nevadi, ja to operiem zx casu nacas a pohoda...kiez by sme mali v aute klimu:-)))...kazdopadne, citim sa s tym bezpecne, takze si ho davam vzdy....

renaam

aj ja pouzivam be safe v aute. Teraz v lete je to vsak dost hrozne, potim sa na tom ako slak. Musela som ho odlozit a zapinam si pas normalne. Mohli by to vyrabat z lepsieho materialu, lebo ten polyester nie je veru nic moc a to mam v aute aj klimu.