Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ANKETA: vas pracovny cas, cas na obed

Príspevok v téme: ANKETA: vas pracovny cas, cas na obed
mattilda

Ahojte, len by ma zaujimalo, aky je Vas pracovny cas, od kolkej do kolkej pracujete
- kolko mate prestavku na obed

zacinam rpacovat a chcem si urobit prieskum, ze kolko casu travime v praci

- ako si ludia,copracuju do 17-18stej pootm mozu vybavit nejake uradne veci, ked su v praci a po praci je vsetko zatvorene....a este nemate napr. narok na dovolenku?

dik za odpovede

doubledog

pracovny cas mam relativne pruzny, na obed mam casto aj viac nez hodinu.
uradne veci si takisto mozem vybavit, ak sa dohodnem so sefom, ze si vybehnem.

milli11

Robim na 3 smeny, ranna, poobedna, nocna po tyzdni. Prestavka na obed je pol hodinu. Ranno od 11. do 13. hod., poobede od 18. do 20. hod. nocna od 23.30 do 1.30 hod. To je orientacne, niekedy nam to zmenia. Niekde sa pise, ze je to zataz na organizmus, robit na smeny. Zas, ked treba nieco vybavit, nemusis si brat volno. Toto ani ja nechapem, kedy si ludia, ktori robia od 7. alebo 18. hod do 16. az 17. vybavuju veci na uradoch? Nebolo by lepsie, keby aj na uradoch mali poobednajsie hodiny, napriklad 3 dni v tyzdni by sa robilo od 8. do 17. hod a 2 dni od 12. do 20. hod?

jajka001_

my máme 30 minút
ako je to s vybavovanim pocas pracovnej doby, sa opýtaj u vás v práci. bud ta pustia a nadrobíš si to alebo si to vybavis zaroven s lekarom ked k nemu pojdes.

caretta

podľa zákonníka práce sa prestávky na oddych a jedenie (obedňajšia prestávka) nezapočítava do pracovného času! to znamená, že ty máš pracovný čas určený pracovnou zmluvou (napr. denný 7 a pol, 8 hodín, prípadne týždenný prac. čas 40 hodín a podobne) obed je mimo tohoto vymedzeného času. spravidla je to však 30 minút.

lost

Banky su sikovne.

Otvaraju hodinu po zacati mojej pracovej doby, na moju obedovu prestavku zatvoria pretoze maju obedovu prestavku a domov odidu, teda zatvoria banku hodinu predtym ako koncim.

M74

Pokiaľ sedím na firme, sú tu cvakačky, máme na obed 30 minút, ak som dlhšie musím si to niekedy nadpracovať. Pokiaľ potrebujem niečo súkromne vybaviť, tak môžem odbehnúť aj cez deň alebo skončiť skôr a niekedy nadpracovať. Normálne pracujem od 7:00-15:30, ale máme pohyblivú pracovnú dobu. Ak som na služobke, tak väčšinou získam nejaké nadčasy, ktoré využijem na skorší odchod domov. Predtým som to mal ešte lepšie, žiadne cvakačky a nadčasy sa preplácali, alebo sa dalo vziať za ne aj celodenné voľno. Ale nebol problém ani po obede zdrhnúť a ísť si po svojom...a už sa nevrátiť.

mattilda

tak prispejem ako prva

doteraz som pracovala doma, 3 roky

a teraz nastupujem do prace v case:

08.00 - 17.00 , na obed mame vraj aj 1 hodinu, dost vela, radsej by som mala o pol hodku menej casu na jedlo a isal skor domov

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ANKETA: vas pracovny cas, cas na obed - Fórum - ZDRAVIE.sk