Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Obvaz prilepeny k rane

Príspevok v téme: Obvaz prilepeny k rane
Katika18

Dobry den,

v pondelok mi bol odstraneny necht na palci lavej ruky. Dnes som si mala odstranit obvaz, ale nejde to.
Gaza prischla k rane a neda sa odstranit ani po pol hodinovom macani prsta v repiku. Zmakla, ale stale je prilepena. Neviem si predstavit, ze ju strhnem nasilu, bolest by bola strasna a znovu by som si otvorila ranu.
Je mozne nechat ju prilepenu a aj nadalej robit repikove obklady a hydratovat ranu a cakat ze ten obvaz odpadne sam, alebo sa mi moze nieco stat?

jako

nalej si nato peroxid vodika (z lekarne) a ono sa to odlepi. bude to trochu sumiet, tak sa nezlakni. mam to odskusane na vlastnej kozi :)

eki

Po oreracii oblicky mi ostala velka jazva,ale ja potrebujem odstranit gazu,ktora nejde odstranit len z rany co mam po hadicke.je tam mala ranka,ale hlboka bojim sa to strhnut,ale inak to neviem dat z rany dole.

jajkafr

Katinka
ak ti kázali obväz odstrániť dnes tak ho treba odstrániť dnes... ak si neodstrániš tú gázu môže to časom začať hnisať... skús to máčať v repíku a pomaličky strhávať

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Obvaz prilepeny k rane - Fórum - ZDRAVIE.sk