Ako zrýchliť metabolizmus?

GOING

Tomas12345
napr. suché ovsené vločky ak nemám čas a priestor (keď som napr. 4-5h vonku) si zo sáčku priamo sypem do úst a dám si len také množstvo vody aby sa mi z nich v ústach pri poriadnom žuvaní urobila kašička.
Ale nezapíjam každé sústo veľkým množstvom vody, nap. 0,5deci a viac.

GOING

Tomas12345
zahasiť si kotol pred jedlom vodou a riediť si žalúdočné šťavy zapíjaním.

Veď trávenie začína už v ústach. Poriadne požuť a zmiešať so slinami a nie z vodou.

To je "prospešné", mastnotu v rezni zapíjať napr. vodou ?
Daj si k rezňu radšej nejakú čalamádu alebo šalát.

Tomas12345

GOING :

(20" pred jedlom nepiť, piť najskôr 45 min. po jedle)

To je však často krát nemožné, hlavne ked je clovek nejake suché jedlo ktoré sa pre lahsie prehltnutie musí zapiť vodou ako napríklad chleba či suchý rezen.

GOING

Teplom. napr. el. vankúšom nahrievať kotol: pečeň, pankreas, žalúdok, slezinu.

Vyhýbať sa "studeným" (organizmus ochladzujúcim) výrobkom obsahujúce: rafinovaný cukor, mlieko.

20" pred jedlom nepiť, piť najskôr 45 min. po jedle

Konzumovať menšie porcie , 2-3 hodinové pauzy medzi jedlami.

Nekonzumovať napr.mäso so zemiakmi, nekombinovať horké, slané, sladké všetko na kopu v jednej kŕmnej dávke.

Teplo sa obliekať.

zuzcha

moj tip aspon 6000 krokov denne, 2x do týždňa tabata alebo plávanie a ako doplnok vyzivy kolagén collalloc jednak osetri klby pred namahou a jednak podpori metabolizmus

samo223

jednoznacne sacharidove vlny. nastuduj si to. alebo sa tu pytaj, poradim ti. v principe ide o postupne zvysovanie davok sacharidov a takto sa ti metabolizmus rozbehne.

cajovakonvica

skus pit kvalitny caj. zeleny alebo este lepsie puerh. samozrejme doplnit pohybom. aspon pozdravy slnku na rano/pocas dna. pred spanim sa mi uz zle zaspavalo po pohybe. aspon 5 min. pozor na dych.

citina

jesť 5x do dna je super začiatok (: a na začiatok ak máš po ruke bestbody a euroveu tak is tam skoč poradiť sa, mne trebárs poradili začať so zeleným čajom viridian a chudnúcim proteinom a ide to dole pekne postupne