Alkohol a manželstvo

Príspevok v téme: Alkohol a manželstvo
misutka2

Už neviem jak ďalej ,manžel stále pije, vždy je nejaká príležitosť na to,aby si vypil a vtedy sa len hádame a hádame, aj pred naším malým synom a to ma bolí najviac, tiež som mala také detstvo a nechcem, aby to zažíval aj on. Manžel vždy keď vytriezvie, tak sa mi ospravedlňuje a spraví všetko, čo mi na očiach vidí, alebo sa aspoň snaží, a to sa stále opakuje a mám pocit, že stále častejšie a častejšie pije. Neviem, kde som urobila chybu, snažím sa aby naša domácnosť fungovala tak ako má, máme vždy poprataný byt, navarené, snažím sa s ním rozprávať a aj aby nám to aj v posteli klapalo a syna sa starám ako môžem, jednoducho sa snažím byť vzorná manželka aj matka. Ale ja som tiež iba človek. Poraďte mi jak ďalej, už nevládzem.

jajka001_

zapamataj si ze nie si povinná trpieť. máš právo byť spokojná a šťastná. to že si vydatá nerobí z teba ani slúžku ani otrokyňu. nesmie ťa urážať ani inak ponižovať.

Aduliena

Porozprávaj sa s ním, keď je triezvy, keď mu nie je zle. Daj mu ultimátum: tvoj odchod od neho alebo liečenie. Nech si vyberie. Lepšie to už nebude, len horšie. Bude padať stále hlbšie a hlbšie. A ak nie kvôli sebe, rozhodnutie sprav kvôli svojmu dieťaťu. Kým nebude neskoro....

jajka001_

on na tom este nie je tak zle, ze by s tym nemohol prestat. zaklad vsak je, ze musi chcieť. musi mat nejaku motivaciu, potrebuje pochopiť, čo sa deje.

vycitka

neda mi este zareagovat:rodicia malej simonky su tiez alkoholici a dovolim si tvrdit,ze matka ma podiel viny na smrti dcerky.Kazdeho opilca by som postavila k muru a zastrelila.Je to pliaga ludstva.Kazdy opilec ma za par rokov vymeteny mozog,pretoze mu odumieraju hromadne bunky.

vycitka

nic si nevycitaj,nie je to tvoja chyba,to iste som prezila aj ja,bola by som mu aj stolicku ofukala,no nestacilo.Stale pil,ked vytriezvel,tak sa kajal.Stale som mu odpustala,bola to chyba.Momentalne je to na take j urovni,ze si nemame co povedat,mame tesne pred 60 siatkou.Deti maju svoje rodiny a my sme v byte len dvaja.Pozdravime sa a kazdy sa zavrie do inej miestnosti.Pit uz tak nepije,lebo ani zdravotny stav mu to nedovoluje,no stane sa,ze vypije aj flasu tvrdeho pocas celeho dna,no na pohlad opity nie je.Ked sme ticho,tak mi je to jedno,no ked sa mu prihovorim,tak vzdy vsetko otoci proti mne.Tak som sa naucila mlcat.Neviem co ti poradit,poviem len tolko,ze prestane pit velmi tazko.No drzim ti palce.

cajik

..som dieta z takej rodiny a keby si vedela aky to ma vplyv na dieta, tak by si ho opustila hned... to su psychicke nasledky na cely zivot a neviem ci sa toho niekedy zbavim..

usiko

je alkoholik a to treba liecit. Mas dve moznosti, bud cakat ze raz dospeje a pride na to, ze to co robi je sproste a prestane pit /pripad mojho otca - utal a prestal pit aj fajcit-, ale to je jediny pripad v mojom okoli/, alebo cakat a znici ti to zivot. Alebo od neho odid s tym, ze ak sa nevylieci na protialkoholickom, tak sa nevratis....

....Nicite zivot vasmu dietatu uz teraz a predpokladam, ze muza neopustis, a on nepojde na liecenie, takze chlapec bude trpiet stale a stale. Vyrastie z neho clovek, ktory bude bud tiez alkoholikom, alebo nesebavedomy, alebo bude brat drogy alebo nieco ine, ale urcite z neho nebude psychicky zdravy, zodpopvedny jedinec schopny sa s nastrahami zivota vysporiadat. Ty si mozno myslis, ze nie, tvoj syn bude iny, ale nebude....bude psychicky poznaceny tym, co sa doma deje. Pracujem 10 rokov s detmi vo veku 12-19 rokov a drviva vacsina je z "cudnych" rodin, vratane alkoholickych rodicov, sledujem tie deti a viem, co to narobi...

.......Tvoj muz by mal ist na liecenie, ak nie, tak od neho odid. Moja mama mala ason tolko rozumu, ze ked dosiel oco naliaty, tak NIKDY sa s nim nebavila proste vola ticho. Totiz, raz sa s nim pohadala, ale ja som tak velmi plakala, ze si povedala dost a nikdy viac. Ovtedy sa s nim nehadala. A tak sme to mali jednoduchsie. Prisiel domov, pustil si Ivana Mladka, ja som sa snim bavila a mama nie. Tak bol klud. Ale mna to tiez poznacilo a to sme doma nemavali hadky vobec. Nie som sebavedoma, mam problemy, ked si partner co i len trochu vypije a opitych ludi by som vedela vrazdit.......proste ten dosledok tu je.....

...ja neviem, ci ti je prednejsia laska k alkoholikovi, alebo k dietatu, ale ked uz ty sa vedome chces trapit, aspon synovi dopraj kludne detstvo a vyrastanie......