Obhryzavanie nechtov

alty1001

alka musím úplne súhlasiť s miou.Chlap si ozaj všíma na žene najprv ruky.Ja osobne najprv nechty.No aj napriek tomu ,neodsudim človeka za to, ked nie je podla predstáv.

mia

ja som tiez bola notoricky obhryzac nechtov a nemalu zasluhu na tom, ze ich mam teraz pekne, dlhe, pevne ma zopar chalanov, ktori mi povedali, ze medzi prvymi vecami si na babe vsimnu ruky:o)a svojho terajsieho chalana som tiez uputala najskor rukami, nevedel sa na ne vynadivat, pretoze mu pripadali take jemne a odlisne od tych jeho priamo volajuce potom aby ich mohol drzat a hladit. mne to ako motivacia pomohlo. je pravda, ze stale musim pouzivat kopec nechtovej kozmetiky aby sa mi nechty nestiepili a boli hrubsie, pretoze dvadsatrocne obhryzanie na nich zanechalo svoje stopy ale da sa to. som zivym prikladom:o)))drzim palceky

petruska

CAUTE PORADI TE MI PROSYMVAS NIEKDO CO MAM ROBIT ABY SOM SI NEOHRYZALA NECHTY PROSIM?KED SOM BOLA MALA SOM SI ICH OHRYZALA V 12 ROKOCH SOM PRESTALA MALA SOM KRASNE DLHE NECHTY ALE KEDZE CVICIM ATLETIKU TIE NECHTY DOST ZAVADZALI TAK SOM SI ICH OSTRIHALA.A TERAZ MAM 14 ROKOV A NECHTY SOM SI ZACALA OBHRYZAT TERAZ.NEPOTREBUJEM MAT DLHE NECHTY CHCEM ICH MAT KRETKE A UPRAVENE.ALE STALE SI ICH OBHRYZAM,NO STALE NIE ALE KED MAM NERVY ALEBO KED SA NUDIM DOJDE TO NA MNA.OHRYZANIE NECHTOV...PROSYMVAS PORADTE...

lilinka

Ahojte ...tak to moja dcéra má s tým problém...bude mať 7 rokov, ale nechty má horšie ako posledný cigán z dediny...obhrýza si ich stále, poradte mi čo mám robiť aby stým prestala??? kúpila som jej už aj lak na nechty, taký detský, ale povedala som jej že jej namaľujem nechty ak ich bude mať pekné neohrýzané...zatiaľ sa to nedá, lebo ich má permanentne obhrýzané...pomôže mi prosím, alebo poradte čo pomohlo vám pri vašich deťoch. Dakujem

Bombastik1x

Neviem prestný názov ale je nato jedna liečivá mastička s ktorou si potrieš celú dláň aj končatiny a zaručim že ruku už nedaš nikdy pred ústa a už nikdy neodhryzneš žiaden nechet lebo strašné smrdí a má hnustú chuť :( ale naopak pomáha a skrašluje ruku.

...

ja som si tiez cele roky hryzla nechty,ani neviem preco,proste to bol zvyk.Ale je to fakt skarede a prekonala som sa a nechala ich dorast.Je to ovela krajsie,naozaj.Nalakuj si ich a prekonaj sa ,za take 2 tyzdne ich budes mat pekne.Ja si teraz ale zato kusem kozu okolo nechta,tak neviem..ale vzdy lepsie ako nechty:)))DRzim palce:)

kacenka

treba raz zainvestovat do gelovych nechtov.. ked si ich aj potom nebudes dorabat a nechas ich vyrast,bude ti luto obhryzt potom uz tie svoje.. uz sa o ne len pekne staraj..

alica

by som odporucala opacny pristup, ako som tu parkrat citala, ze nechty su hnusne a zle. prave naopak. ruky su uzasne casti tela, ktore dokazu nadherne veci. tak k nim aj pristupuj. s uctou a laskou. NENIC ICH!
a ak by to nezabralo, tak postupuj podla predchadzajucich instrukcii. a uvedom si,ze za nechtami, aj tymi kratkymi, je hotova liahen vselijakych bakterii a mikrobov. vazne ich chces pojedat zakazdym?

ľubka

RAz som počula,že obhryzavaie nechtov súvisi aj s prežitou traomou.Tiež som si obhryzavala nechti.Začala som ich lakovať a to mi pomohlo,ale teraz si hrižem okraje nechtov kde je aj koža.Ak si aj obhrýžem nechti tak si ich aj hned za tým opilnikujem a zakrijem lakom.