žijem v trojuholníku

Príspevok v téme: žijem v trojuholníku
inanitka

Mám vážny problém v mojom živote,pre mna je to naozaj problém,pretože žijem v trojuholníku s dvoma chlapmi.mam priatela 5 rokov,s ktorým sme prežili naozaj krásne chvíle,spoznala som nového chalana s ktorým mi je posledné dne lepšie ako s mojim priatelom,aj som sa chcela už rozísť s priatelom ale mne je ho strašne lúto ho opustiť,miluje ma nadovšetko,plače neustále kvoli mne pretože som ho už 2x podviedla a obe nevery mi odpustil,pretože on nedokáže bezomna žiť,a preto mi je ho luto opustiť aj ked už nemám k nemu také city ako kedysi.dokazal by si niečo spraviť keby ho opustím a toho sa velmi bojim,ja som mu vdačná za tie krasne chvile čo sme spolu prežili,ale ja sa teraz cítim s tým novým omnoho lepšie.naozaj neviem čo mam robiť,som strašne zufala pretože ma každy odhovara od toho noveho že mi iba hlavu poplietol a nemusi mi to s nim vyjsť,že mam radšej ostať s mojim priatelom.prosím čo by ste mi poradili vy? strašne sa trapim kvoli obom,obaja ma maju velmi radi a ja sa neviem rozhodnuť,či opustiť 5ročny vzťah a isť za novým životom alebo ostať s priatelom len preto že mi je ho luto a bojim sa o neho aj ked nebudem v tomto vzťahu šťastná??? prosiííííím!!!

jajka001_

oukej, zacnem meditovat, budem meditovat tak zo desat rokov a potom ked dam tomu snu nejaky konkretny, skutocny, ludstvu prospesny zmysel, tak sa mi splni :)snáď

H2O

jajka001_ možno stačí len pustiť uzdu fantázii, uvoľniť sa .. :) Možno je to v tom obrannom mechanizme. A možno je ten racionálny "blok" úplne irelevantný, vytvorený životnými skúsenosťami.. Ale skôr či neskôr to prekonáš :)

jajka001_

jj presne, ako vo vztahu...:) heh Boh má zmysel pre srandu :) čo nechces ti dá a co chces ti nedá :) výchovné metody

H2O

jajka001_ je to ako vo vzťahu - keď zúfalo tlačíme na pílu, tak ide všetko naopak... Dobro sa vracia dobrom. Zlo sa vracia zlom. Zúfalstvo sa vráti zúfalstvom...

A jo, jewel - škola pozitívneho myslenia - používa Tepperweinovu múdrosť na šírenie pozítivnej osvety :)

jajka001_

vlastne, tomu vsetkemu celkom chapem a rozumiem...ale aj tak je vo mne cosi co sa tomu brani, a ak je to strach, tak neviem presne pred cim. by som potrebovala aby mi to niekto povedal :)
ale mozno je to v tomto:
www.jewel.sk

...ze proste na to nie som zrelá. tak cakam a dufam ze raz ...

H2O

lost, ono to často príde "divnou cestou" :) len treba veriť veriť veriť a nevzdávať sa aj keď to niekedy vyzerá, že to nevychádza .. udrž sa pozitívny, cíť lásku k životu, teš sa zo všetkého a budeš prekvapený, že aj keď príde nejaký problém, tak sa vyrieši proste SÁM :) .. podľa mňa žijeme preto, aby sme boli prirodzene šťastní (a utvrdila ma v tom kniha od M.Shimoff) a platí známa fráza - cesta je už cieľ ..

jajka001_

no toto, ze ked nieco chcem ZUFALO, tak akoby to odo mna utekalo. ze treba byt tak akosi s tym vyrovnany, a PRIJAT to...či ako...
a este toto:
To “ale” vyčerpávajúco vysvetľuje aj isté španielske porekadlo:
“Boh povedal: rob čo chceš, ale zaplať za to!”
Inými slovami: máme slobodnú vôľu želať si, čo len chceme. Často však býva splnenie nášho želania skôr trestom než šťastím a všetko nám vypáli “inak, než sme si mysleli”!

Treba však predovšetkým povedať, že nikto nám nemôže predpisovať, čo si smieme želať a čo nie! Potom však musíme sami niesť aj následky splnenia našich želaní!

Ktoré želania nám prinesú len dobro, má určite do činenia poznaním, s etikou a so záležitosťami srdca. Aj v tejto súvislosti poukážem na slová biblie:
“Nie moja vôľa, ale nech sa stane vôľa tvoja!” (Myslí sa tým vôľa života.)
Tým uvedieme do činnosti veľmi múdry mechanizmus proti nášmu logickému a jednorozmernému chápaniu vecí, ktorý nás ochráni pred našimi nevhodnými želaniami, ktoré by nás v budúcnosti poškodili.

Aby si človek vedel pre seba zaželať len to, čo mu bude na úžitok a nie na škodu, potrebuje sa najprv naučiť toto rozšírené, mnohorozmerné, celostné chápanie, aby vôbec mohol rozpoznať zákonitosti plnenia svojich želaní.
Dovtedy, než to dosiahne a bude len čisto logicky rozmýšľať, dovtedy:
“Bude hluchý a slepý voči mágii plnenia ideových želaní a bude takéto slová pokladať za zahmlené zaklínadlá, dokonca demagogické triky, podvody!”
Je to takpovediac ochranný mechanizmus, ktorý ho chráni, lebo takýto človek ešte nie je (jednoducho) dosť zrelý na to, aby mohol s týmto mocným nástrojom zodpovedne zaobchádzať!”

Dovtedy, než dosiahneme potrebné poznanie, aby sme si našimi želaniami neškodili, je pre nás nesmierne výhodné používať už spomenutý mechanizmus našej ochrany:
“Nie moja vôľa, ale nech sa stane vôľa tvoja!”
Len tak sa dokážete ochrániť pred tými vlastnými želaniami, ktoré by Vás poškodili.

lost

jajka001_

no to zvdanie sa cielu, to je dost zakerna vec :) tym to sami ukoncime..
niekde som cital, ze cim viac chuti ma clovek sa vzdat, tym blizsie je k cielu :)
"mozno na tom neco prece jenom bude" :D