psychoterapia BA

Príspevok v téme: psychoterapia BA
Snowwhite

Prosim Vas, nevedeli by ste mi poradit nejaku naozaj vybornu psychoterapiu v BA (len mam dve podmienky: aby to bola zena a aby to nebolo v nemocnicnom prostredi)? Google je plny roznych odkazov na vselijake psychoterapie v BA, ale mne ide o to, aby s nou mal niekto osobne skusenosti a aby bol hlavne spokojny a pomohla mu, to je pre mna prvorade. Nejake skusenosti mam aj ja, urobila som chybu v tom, ze som sla k niekomu, o kom som necitala ziadne nazory, nikto s nou nemal ziadne skusenosti, ale aj tak som si myslela, ze ked je to psychoterapeutka, tak je to clovek, ktory mi v mojom probleme pomoze, ale nemozem povedat, ze by som s nou bola spokojna. Platila som fakt vysoku sumu a aj napriek tomu ma to nikam neposuvalo dalej, pomoc bola cca 30% a vzdy sa moje rozpravanie zvrtlo k comusi inemu, len nie k tomu co som potrebovala surne riesit. Mam kamaratku na vychode, ktora chodi k psychoterapeutke, ktora po par sedeniach pocitila zmeny k lepsiemu a ktora sa vdaka nej dostala z fakt velkych psychickych problemov BEZ liekov a presne o toto mi ide. Nechcem lieky, ziadne antidepresiva a oblbovaky, jednoducho ja sama viem, kde je moj problem, len neviem ako s tym nalozit, preto potrebujem niekoho kto mi vysvetli ako sa zachovat v tej a tej situacii, ako zmenit myslienky, samu seba a aby sa mi podarilo porazit to co ma tak zivotne obmedzuje. Viem, ze sa to da, lebo poznam ludi co maju podobne psychicke problemy ako ja a zvladli to bez liekov, iba za pomoci dobrej psychoterpie, a presne toto potrebujem aj ja.
A ak smiem, rada by som opytala este na jednu vec - ako som studovala netove stranky, narazila som na jedneho lekara, ktory sa ale nevenuje liekom, venuje sa elektroakupunkture, homeopatikam a podobne, lieci celeho cloveka. Citala som si k nemu aj rozne nazory a nasla som vsetky iba pozitivne a to tam pisali naozaj o roznych diagnostikach. Mna by vsak zaujimalo - myslite si, ze by mi dokazal pomoct pri psychickych problemoch? Vysetrenie, diagnostika a nasledne "roztoky" na mieru nie su lacna zalezitost a hoci viem, ze zdravie je najdolezitejsie, ja si momentalne nemozem dovolit tolko vydavkov, kedze pomyslam aj o psychoterapii. Alebo radsej skusit toto?
Dakujem vsetkym za nazory, rady a prajem krasny zvysok dna :)

rena23

Je to institut, ktori robi skolenia a udeluje certifikaty terapeutom, ktori sa zameriavaju na dynamicku terapiu, takze Ti urcite budu vediet niekoho dobreho odporucit.

rena23

Skus tu: Slovenský inštitút psychodynamickej psychoterapie
Česká 7a,
831 03 Bratislava - Nové Mesto
Mobil:
0910 517 853
Mobil:
0905 103 494
E-mail:
sipp@sipp.sk
tomasovych@pnpp.sk

Snowwhite

Ked uz sem pisem, rada by som sa opytala na jednu vec - momentalne mam neprijemne pocity pri uplne prvom styku s clovekom. Jednoducho, ked sa s niekym zvitam, pozdravim, strasne sa mi pritazi, hrozne sa mi rozbusi srdce a cela sa spotim. Nikdy som nieco taketo nepocitovala, vtedy mi zas byvalo zle aj doma, teraz je to zas vtedy, ked sa s niekym vidim. Akonahle prejde 5-10 minut, vzdy sa to nejako postupne ustali, ale aj tak ma tych 5-10 minut vie vycerpat skoro na cely den. A kedze sa stane, ze sa za den vidim obcas s viacerymi ludmi, tak ma to vie pekne odpisat. Mam pocit, ze som pochybila tym, ze ked mi bolo najhorsie som sa od vsetkych izolovala a teraz to ma takyto dosledok, s ktorym som fakt nepocitala. To este ani navyjdem von a uz mam jasnu predstavu ako mi zostane zle, ked niekoho uvidim, cize busenie a podobne pocity zazijem este aj predtym + vrcholne vystupnovane aj vtedy, ked k realnemu stretnutiu aj naozaj pride. Ciste psycho, je mi z toho celeho zle :(

Snowwhite

Tyjamy, v niecom mas pravdu, len by to bolo na siahlodlhe pisanie o co presne ide. A dakujem, aj tebe prajem, aby si bola v zivote stastna :)
Jaaaj, kde si citala uryvok?

tyjamy

..joooj..moja zlata...ty si este taka mladucka !..moje problemy sa urcite nedaju s tvojimi porovnavat...aj ked nepodcenujem tvoje problemy...lebo sa vravi...ze v kazdom veku ..aj tie najmensie deticky...prezivaju tazko problemy...a pre kazdeho su tie jeho "najvatsie na svete "...vies..ja mam uz 52 ....neviem..ale tvoje problemy musia z niecoho pramenit..zamysli sa co sa ti prihodilo v poslednom case..mozno nejaka nestastna laska..alebo ta niekto ponizuje..alebo ma niekto na teba prilis velke naroky..a ty to nezvladas....ako vychadzas so svojou mamou..otcom ?..nieco ta musi velmi trapit...nemas v rodine nejaku osobu ktorej doverujes ?...alebo nejaku dobru kamaratku...ktorej mozes verit...niekedy taky doverny rozhovor velmi pomoze a ulavi sa ti...drzim ti palce..aby si sa dala co najskor do poriadku a aby si bola stastna...

Snowwhite

18 mam. kazdy si pod tym vekom predstavi mladu babu, ktora este nic nemusi riesit, ktora si len uziva, chodi sa bavit, stretava sa s priatelmi, randi. nie vzdy je to uplne zle, su aj lepsie dni, ale aj tak to nemam lahke a dost sa preto trapim, chcem to zmenit a pevne dufam, ze sa mi to aj podari :)

Snowwhite

Tyjamy, mozem sa ta opytat co konkretne teba trapi co sa tyka psychickej stranky? Ide o to, ze u mna je toho, ako som uz spominala, naozaj viac. A naozaj mam pocit, ze to sama nezvladam, obcas ma zastihne take obdobie, kedy naozaj nevladzem ani len vyjst na ulicu, lebo mam strasne uzkosti. Mas to spojene aj s hroznymi fyzickymi problemami? Lebo prave tie ma na tom najviac ubijaju, samotne myslienky nie, ale to, ze mavam silne busenia (obcas fakt z uplnych absurdit), zavraty, je mi na odpadnutie, zle sa mi dycha, strasne sa potim (z toho mam hrozne komplexy, lebo byvam totalne spotena aj v lete, aj v zime, stale mam pocit, ze ma za to vsetci ohovaraju) a podobne. Obcas mam potom pocit, ze nemam ziadnych kamaratov, lebo kolkokrat narychlo rusim stretka, nechodim na rozne spolocenske akcie a ja som ta najhorsia, na mna sa hnevaju, len keby vedeli co za tym je :(

tyjamy

..nie som este v poriadku...aby to tak nevyznelo z toho co som ti napisala...ale ja stale verim...ze ak sa moj syn dostane zo zavislosti...moje problemy skoncia....aj toto chce este asi vela casu...a ja budem zit v nadeji..aj ked to je velmi tazke..