psychoterapia BA

Príspevok v téme: psychoterapia BA
Snowwhite

Prosim Vas, nevedeli by ste mi poradit nejaku naozaj vybornu psychoterapiu v BA (len mam dve podmienky: aby to bola zena a aby to nebolo v nemocnicnom prostredi)? Google je plny roznych odkazov na vselijake psychoterapie v BA, ale mne ide o to, aby s nou mal niekto osobne skusenosti a aby bol hlavne spokojny a pomohla mu, to je pre mna prvorade. Nejake skusenosti mam aj ja, urobila som chybu v tom, ze som sla k niekomu, o kom som necitala ziadne nazory, nikto s nou nemal ziadne skusenosti, ale aj tak som si myslela, ze ked je to psychoterapeutka, tak je to clovek, ktory mi v mojom probleme pomoze, ale nemozem povedat, ze by som s nou bola spokojna. Platila som fakt vysoku sumu a aj napriek tomu ma to nikam neposuvalo dalej, pomoc bola cca 30% a vzdy sa moje rozpravanie zvrtlo k comusi inemu, len nie k tomu co som potrebovala surne riesit. Mam kamaratku na vychode, ktora chodi k psychoterapeutke, ktora po par sedeniach pocitila zmeny k lepsiemu a ktora sa vdaka nej dostala z fakt velkych psychickych problemov BEZ liekov a presne o toto mi ide. Nechcem lieky, ziadne antidepresiva a oblbovaky, jednoducho ja sama viem, kde je moj problem, len neviem ako s tym nalozit, preto potrebujem niekoho kto mi vysvetli ako sa zachovat v tej a tej situacii, ako zmenit myslienky, samu seba a aby sa mi podarilo porazit to co ma tak zivotne obmedzuje. Viem, ze sa to da, lebo poznam ludi co maju podobne psychicke problemy ako ja a zvladli to bez liekov, iba za pomoci dobrej psychoterpie, a presne toto potrebujem aj ja.
A ak smiem, rada by som opytala este na jednu vec - ako som studovala netove stranky, narazila som na jedneho lekara, ktory sa ale nevenuje liekom, venuje sa elektroakupunkture, homeopatikam a podobne, lieci celeho cloveka. Citala som si k nemu aj rozne nazory a nasla som vsetky iba pozitivne a to tam pisali naozaj o roznych diagnostikach. Mna by vsak zaujimalo - myslite si, ze by mi dokazal pomoct pri psychickych problemoch? Vysetrenie, diagnostika a nasledne "roztoky" na mieru nie su lacna zalezitost a hoci viem, ze zdravie je najdolezitejsie, ja si momentalne nemozem dovolit tolko vydavkov, kedze pomyslam aj o psychoterapii. Alebo radsej skusit toto?
Dakujem vsetkym za nazory, rady a prajem krasny zvysok dna :)

tyjamy

..bola som na tom tiez velmi zle..somnou sa to taha dlhe roky..zivot sa somnou nemaznal..ale chcelo to riesit vsetko postupne od toho...co ma najviac zatazovalo...bolo toho vela ..myslela som si...ze uz nemam sancu ist medzi ludi..ked som aj musela ist..dala som si tmave okuliare....mala som strach v ociach a hoci kedy som sa rozplakala...a bolo mi na odpadnutie...ale vsetko chce cas...a clovek sa musi naucit mysliet pozitivne..nebrat vsetko prilis vazne...lebo neexistuje ziadny problem..ktory sa neda vyriesit...a clovek sa musi naucit mat rad sam seba...a nemysliet len na druhych....ja mam v zivote stastie stretavat cudzich ludi...co ma dokazu podrzat...pomoct ...a idu dalej...je vela dobrych ludi...verim ze ich stretnes aj ty...a pomozu ti v tvojom trapeni....vies..nic neni nahoda..a podla tej knihy je vsetko tak ako ma byt...mi len musime nieco pochopit a posunut sa dalej...pekny vecer

Snowwhite

Dakujem za nazor, aj za tip na knihu. Ide o to, ze ja to sama nezvladam, potrebujem nad sebou akusi kontrolu a hlavne potrebujem pocut ako sa zachovat v tej a tej situacii, ako zacat zvladat stres, ako spravne predychat, ked na teba ide atak, ako nemat stres a busenie pred tym, nez sa niekam sama vyberiem a podobne. Cize myslim, ze je toho dost, aj ked musim povedat, ze mam obdobia, kedy je to lepsie, ale aj tak potrebujem vyriesit nejake svoje vnutorne problemy a celkovo chcem zacat zit na 100%, tak ako vacsina inych ludi, ktorym sa o takychto "problemoch" ani nesniva :) Chcem zacat zit inak, stastnejsie..

tyjamy

..chodila som pred 3 rokmi k psychologicke...asi rok..bolo to drahe..mala som aj alternativnu liecbu..s ktorou sa tiez zaoberala...ale pravdu povediac...napokon som zistila..ked sa mi raz zdoverila...ze ona sama ma take problemy..ze som mala pocit..ze ja by som mala skor podrzat ju..v jednom mi velmi pomohla..a vraj to pomohlo vela jej pacientom...kniha od Marcela Vaneka...Nova cesta poznani...ta kniha mi naozaj velmi ulahcila pohlad na zivot a na vsetko co sa mi prihodilo a nie len mne ...neskor som zistila...ze v podstate aj ona vysvetlovala postoje k mnohym zivotnym situaciam podla tej knihy...odporucam ti ju a sama postupne prides na to...preco si tak na dne a co by si mala robit...aby si si dokazala sama pomoct....a dokonca usetris vela penazi...lebo aj tak si clovek musi napokon pomoct sam...drzim palce..neboj ..vsetko prejde