ako sa uchranit pre rakovinou ?

Príspevok v téme: ako sa uchranit pre rakovinou ?
levanderka

dopredu pisem, ze bola by som rada aby sa k tejto teme vyjadrovali ludia, co sa v tejto problematike vyznaju.reci typu, to sa neda a tak sem nepiste, pozerala som dokument, ze ludstvo sa meni, geny sa menia na zaklade stravovania, na zaklade vonkajsieho prostredia atd...

a teraz k teme. v rodine mame rakovinu, nie jeden pripad, dokopy asi 10 pripadov, viacgeneracne. rozne druhy, leukemia, nadory na prostate, myomy, rakovina pluc, zakovina zaludka atd. chcem sa opytat, ci vie niekto ako sa tomu vyhnut, co popripadne jest, ake bylinne caje pit atd.
dopredu pisem stravujem sa zdravo, prevazne ovocie, zelenina,pribioticke jogurty.nejem vyprazane jedla , slane veci ( chipsy ) tucne veci atd ...

tak prosim o radu, ci sa da ujst dedicnosti ...

levanderka

ale nie ziadne hypochondricke :D ja to beriem ako sucast zivota a nemyslim nato. len prisiel vek kedy by som rada riesila uz deticky a chcem aby bolo vsetko ok.

chcem vediet len nejake rady, ako sa tomu nejak vyhnut, rada by som sa dozila staroby a vnucat. a tuto temu som zalozila teraz prave preto, lebo som pozerala fotoalbumy a nasla som tam vela ludi co na tuto chorobu zomrelo. a bolo to z obidvoch rodicovskych stran.

Tak, staram sa len o svoje zdravie, teraz clovek moze dostat rakovinu z kadecoho, kedze je tento svet velmi prechemizovany. Nemam pocit, zeby som mala vyhladat nejaku psychiatricku alebo psychologicku pomoc. choroba sa robi najma v hlave, ale ako sa vravi v zdravom tele zdravy duch.

tak

no tak, ja povazujem Tvoj strach a cele pocinanie za prehnane, ... hzpochondricke, nepovazujem za spravne, ked sa vlatsne nic nedeje, ...`mala by si nieco s tym strachom robit, ... te je na zvazenie, ...

levanderka

ja sa tej lekarke vyhybam.lieky nepotrebujem nejak surne. brala som na klby lieky, lebo mam klby znicene ale nepomohli lieky. bral aosm lieky na nizky krvny tlak, na potravinovu alergiu a neviem ake este mozne. prestala som s tym asi pred dvoma rokmi a mam knihu zdravie z bozej lekarne a vsetko (skoro vsetko) riesim bylinkami. zatial som spokojna. pijem psyllium na precistenie organizmu. mam aj miniencyklopediu prirodnej liecby od bukovskeho a este niekde jednu prirucku o jedle ktora je venovana uz oknologickym pacientom ale take jedlo nemoze uskodit zdravemu cloveku.ale stale mam malo informacii. bola by som rada keby sa ozval RNG.mozno on bude vediet viac.

jajka001_

hned by som ju vymenila ... to zas ja mam taku, ze ta v kazdej blbosti vidi rakovinu a vsetkych pacientov posiela po vsetkych moznych vysetreniach.

levanderka

uplne vazne mi toto povedala. tak som sa u nej potom uz neukazala. a ano povedala som jej presne, aky moj pribuzny mal aku chorobu. presnejsie aky druh rakoviny, nemala ani snahu si to zapisat. moj gynekolog chcel odo mna rodokmen a choroby.ale ja som uz mala cysty tak sa asi obaval nech sa to nejak nezvrtne.
co ta tyka obvodnej do konca VS by som ju mala mat, ale kedze sa vymenne listy nezrusili ona ma nikde neposle. a platit si vsetky vysetrenia z vlastneho, no nie som miloipnar a to chcem si iba chranit svoje zdravie, nezomriet v 30 tke a dozit sa aspon 55.co je priemerny vek u nas tych co mali rakovinu.

vevericka

kamoska mala zameranu bc pracu na porovnanie ucinkov lubovnika bodkovaneho a vytazok z neho zabranoval degradacii dna..ale pozoro utlmuje niektore lieky napr warfarin..nadruhej strane ma ucinok ako niektore antidepresiva
vseobecne antioxidanty ..pretoze blokuju volne radikal a tie zasa sposobuju mutacie..

levanderka

uplne vazne mi toto povedala. tak som sa u nej potom uz neukazala. a ano povedala som jej presne, aky moj pribuzny mal aku chorobu. presnejsie aky druh rakoviny, nemala ani snahu si to zapisat. moj gynekolog chcel odo mna rodokmen a choroby.ale ja som uz mala cysty tak sa asi obaval nech sa to nejak nezvrtne.
co ta tyka obvodnej do konca VS by som ju mala mat, ale kedze sa vymenne listy nezrusili ona ma nikde neposle. a platit si vsetky vysetrenia z vlastneho, no nie som miloipnar a to chcem si iba chranit svoje zdravie, nezomriet v 30 tke a dozit sa aspon 55.co je priemerny vek u nas tych co mali rakovinu.