Nepravidelná menštruácia

Príspevok v téme: Nepravidelná menštruácia
chipska

Čo vlastne treba chápať pod "nepravidelnou menštruáciou"? Že to chodí fakt všelijako a mešká aj niekoľko týždňov či mesiacov - to je jasné. Ale treba pod tým chápať aj to, keď to príde síce každý mesiac, ale nikdy nie presne, napr. raz na 28. deň, raz na 33. deň, raz na 30. deň a pod.???

dievcatka81

jajkafr... nie... na toto mi odber nerobil... iba vyteri a vysetrenie ultrazvukom.... akoze on vie o mojom probleme... spominal, ze to moze byt po horomonalnej stranke, ze mi to meska ale odbery nerobil...dakujem za radu...

jajkafr

dievcatka
lekárka ti robila odbery na hormóny? môže ísť o hormonálnu poruchu ak sa nedarí bábätko tak väčšinou vysoká hladina prolaktínu

dievcatka81

ja mam podobný problém s nepravidelnou menštruaciou... ale ja ju dostanem každý druhý mesiac aj to po injekcii... vyvolavačke... je to normálne? bola som aj na vyšetreni a vraj su "v úplnom poriadku" kde može byť chyba? a ešte k tomu sa snažime o druhe miminko už rok a stále nič, može mať stým niečo spoločné ta nepravidelná menštruacia?

jajkafr

chipsa
tak ako píšeš ak máš menštruáciu raz v 24. inokedy v 32. deň a máš to také "šalené" že ani sama nevieš kedy ju vlastne dostaneš ... pravidelná je vtedy, keď ju dostaneš každý mesiac pravidelne napr. 28. deň +/- 1 deň ... ale ak ju dostaneš každý mesiac aj keď nepravidelne nemusí byť za tým žiaden problém

Deee

no podla mna aj to...nazvala by som to mierne nepravidelna, ale pri takomto cykle je tazke urcit napriklad plodne dni...