Jedlo ako droga

Príspevok v téme: Jedlo ako droga
Nikol16628

Ahojte,
chcem sa na vas obratit s prosbou o pomoc. Mam 26 rokov a uz od svojich 15tich rokov bojujem s anorexiou. Ked som mala 22 rokov, mala som neuveritelnych 41 kil a az ked som bola na pokraji smrti, som sa spamatala a pribrala na 47 kil. Potom som odisla do zahranicia, kde som mala financne problemy a moj problem s anorexiou sa znovu zacal. Trvalo to dalsie dva roky, uz som nemala ani menstruaciu a bola zo mna troska po fyzickej aj psychickej stranke. Neskor som sa zoznamila s mojim uz terajsim manzelom a otehotnela som, co bol zazrak. Pocas tehotenstva som pribrala 30 kil a po porode som z toho vsetkeho stresu mala depresie a uzkosti, na co mi dal doktor hormonalne lieky. Momentalne uz problem s anorexiou nastastie nemam, ale mam opacny problem. Prejedam sa hrozne a stale priberam. Momentalne mam 75 kil a vysku len 160 cm... Manzel mi uz naznacil, ze sa mu takto nepacim a taktiez som si vsimla, ze aj ludia okolo si o mne suskaju. Neviem, co mam robit. Chodim k odbornicke, ale nejako mi to nepomaha, predsa len si to nezazila a neviem v nej najst spriaznenu dusu. Som z toho vsetkeho zufala, nedokazem sa kontrolovat a jedlo je pre mna ako droga. Po mojej dcerke a manzelovi je pre mna jedlo asi to najdolezitejsie na svete, co je velmi zle. Chcela by som sa znovu pacit a ziskat stratene sebavedomie, ale neviem ako na to, sama si nedokazem poradit. Prosim Vas, ak mate niekto podobne skusenosti, budem rada, ak sa so mnou podelite o svoje pocity pripadne rady. Dakujem. Nika

zuzka1911

Nikol,
to je strašné, čo píšeš v tej druhej téme. Že sa Ti manžel vyhráža, že si nájde inú ? Podľa mňa taký chlap nestojí za nič. Vie o tvojich problémoch ? Asi áno. Aj tak to robí ? Ja nerozumiem. Veď je to pre Teba najbližší človek, ktorý by Ti mal byť oporou a nie Ti ešte pridávať. Pokiaľ nebudeš mať okolo seba ľudí, ktorý Ťa budú podporovať a chcieť Ti pomôcť, bude sa Ti veľmi ťažko z tohto kruhu vymotávať. A to akože čo už je, že Ti vlastná dcéra hovorí "prasa". Tak na to sa ani nič nedá povedať. To je koniec. To Tvoja vlastná rodina poštvala proti Tebe dcéru ? Pekne ... Musíš si vytvoriť nejaký rešpekt kriste pane, veď to sa takto nedá , aby Ťa neustále ponižovali a podceňovali a dávali Ti najavo , že si pribrala. Musíš sa dať dokopy, najprv sa Ty zmier so svojou terajšou postavou, bude z Teba cítiť radosť a pozitívna energia a potom aj oni Ťa začnú brať inak. Máš to ťažké, ale pokiaľ zmeníš Ty sama pohľad na seba, budú sa aj iní na Teba inak pozerať. Skús to :) Držím palce.