Invalidny dochodok

Prezývka55

evitaB celiakia?:D v robote mame 2 a normalne pracuju len jedia bezlepkovu stravu, detto plno ludi, ved okrem toho ze jes nieco ine robit mozes nie?

[zruseny17]

veronika-percentualne ohodnotenie ti zvysia len ak sa ti zhorsi zdravotny stav...kazda diagnoza ma bodovy system podla zavaznosti ochorenia...napr. lahsie formy 20-30%,stredne 40-50% a tazke 60-70%...cize je mozne aj to ze uz mas strop a vyssie sa ist ani neda:(
a mna prehodnocovali uz dvakrat,ale len pro forma,pretoze ja mam nevyliecitelne chronicke ochorenie a v tej najtazsej forme,cize mne ani nezvysia ani neznizia,som ohodnotena na maximum...(ja si skor myslim ze kontroluju ci este stale zijem:))
a ako ti radi tpch-ja by som to pri sucasnom stave a znizovani dochodkov radsej ani neriskovala...skor skus poziadat o prispevky v hmotnej nudzi,prispevok na byvanie atd...

veronika.

ja sa len pýtam, či je tu niekto koho už volakedy prehodnocovali...

a za mna štát odvody neplatil, mám len 60%, bola ulava len na zdr. poisť aj to len 50%.

tpch

to je pekne ale co my s tym mozeme urobit? Mimochodom, je velmi zvlastne, ze prepustili cloveka, za ktoreho odvody plati stat...

veronika.

no lenže ja som 20 rokov robila prácu, ktorú som milovala a ktorá mi aj vyhovovala. Bola blízko bydliska, nemusela som veľa chodiť, stáť - taká kancelárska robota. No prišli zmeny a ja som dostala výpved. Robotu som hladala, ale musím brať ohľad, aby nebola ˇaleko, lebo nedôjdem, cestovať nemôžem, lebo vystúpiť na autobus mi robí problém..a moja práca nemôže mať schody, lebo mi robia riadny problém, najmä bez zábradlia...takže je to hľadanie sťažené aj ked pracovať by som chcela, lebo doma mi je nanič z toho..
no a ja sa nechcem chváliť, ale vyzerám dosť dobre, starám sa o seba, hádajú mi vek okolo 28 r. ( čo je fajn ), dobre sa obliekam...preto sa bojím, že práve toto odradí lekárov od zvýšenia %...že ich nebude zaujímať môj hendikep, ale si povedia, tak táto môže pracovať, necháme to tak ako to je...mohla by som zahrať divadlo, ale ja som na toto neni..nechcem klamať

veronika.

Ja mám DMO , problém s nohami. Mám 20 rokov čiast. inv. dôchodok 90 eur a 60% uznané. Ale prišla som o prácu, a novú nájdem asi ťažko. A mám 40 rokov a za tých 20 rokov sa môj zdr. stav aj zhoršil. Chcela by som sa dať prehodnotiť, aby sa mi zvýšili % a tým aj dôchodok.Ale neviem, či sa do toho pustiť, lebo obehať lekárov a ísť pred komisiu nie je sranda..a je otázne, či by mi aj zvýšili ... ( a zadarmo to určite nebude ) nájde sa tu niekto komu po prehodnotení zvýšili % - tá ?