Invalidny dochodok

lenka 44

prosim vas chcela by som vediet ze ked uz je schvaleny in.dochodok a posielaju papiere do Bratislavy po akom case pride odpoved z BA a kedy potom poslu penaze uz som zufala je to 6 tizdnov co mi to posielali do BA a nic mi zatial neprislo

máňa23

Ona nemusí byť lenivá,dostáva čiastočný, nemôže nájsť primeranú robotu,na podporu nemá nárok,zo 148euro sa ťažko žije..

ellada33

Myslim, ze je kopec ludi, ktori invalidne dochodky zneuzivaju a ze je kopec ludi, ktorym patri, alebo vyssie percento a nedostanu ho. myslim, ze tych prvych je viac. Lutujem.
zmyslom ID je kompenzacia znizenej pracovnej schopnosti alebo uplnej neschopnosti kvoli zlemu zdravotnemu stavu.
poznam pripady, ked clovek po operacii klbu dostava 70%-nu invaliditu a dalej pracuje na plny uvazok na tom istom mieste co predtym. No, nebrali by ste to? K platu este invalidny dochodok a robili by ste dalej to iste ?
poznam cloveka, ktory ma plnu invaliditu "na hlavu" uz vyse 15 rokov a doma pracuje na pocitaci, zaraba nadpriemerne .. ani len dane a na odvody neplati.

Uplne zarazajuce su vysluhove dochodky policajtov a vojakov.. zacnete robit ako 20 rocny a 35 rocny mate "svoje iste" a nic vam nebrani naplno pracovat niekde inde. A mate k platu dochodok ..
Lepsie je uz len byt preradeny zo sluzobneho pomeru do civilneho, sedite na tej istej stolicke, len ste v robote bez uniformy .. a k platu mate dochodok! Toto mi teda ferove nepripada.
Ked to spomeniete, niektori to nazvu zavistou. Podla mna je to manipulacia, natlak aby clovek zmlkol. Medzi zavistou a nespokojnostou s nespravodlivostou je rozdiel. Treba sa ozvat proti parazitizmu, povedat svoj nazor. Ale to je asi na dlhsiu debatu a hlavne - na inom mieste.

Aj mne pripada zakladajuci prispevok spekulativne. Naozaj chory clovek ma diagnozu, nehlada v zozname diagnoz nejaku "neoveritelnu" !
Za chvilu by mal invalidny dochodok kazdy..

jajaja99

lost....kazdy ma svoj nazor na vec.mna v otazke diagnooozy zarazilo iba to, ze potrebuje diagnozu, ktora sa neda objektivne overit. nepomozem si, ale zavana mi to trocha spekulaciou :(
to je cele.

lost

jajaja99,
oni ich udajne chcu vyhadzovat v tomto case a nie priberat (neviem kde, ale pocul som to, JPP?)
ten dochodok je tak ci tak vysmech. 165/330eur ? fajn, to je tak na 1 obuv, ak ma niekto problem s nohami.. ak ma niekto alergiu, moze jest 1/2 mesiaca a potom moze jest tak akciovy polystyren..
ono skutocne chory clovek by radsej platil ten ID, len aby bol zdravy :)
i ked zalezi od toho co je "skutocne chory"..

diagnoooza,
ani polovicny ti neuznali ?

jajka001_

vies, ona ked si precita tu prilohu, moze zistit ze nejaka z jej chorob ktora jej nebola zohladnena zodpoveda nejakym tym percentam. lekar moze byt taky, ze jej to nepovie.