Citlivý, tichý, uzavretý ...

Príspevok v téme: Citlivý, tichý, uzavretý ...
Søren

Nasledujúce riadky sú len vyústením mojej potreby sa niekde vyrozprávať a neviem kde inde sa mám zdôveriť. Budem rád ak sa vyjadrí čo najviac ľudí, ktorí sa s mojom výpoveďou stotožňujú alebo jednoducho tí, ktorí k tomu majú čo povedať.

Ešte som len stredoškolák a už často musím znášať depresívne stavy a pocity úzkosti. Som melancholický typ človeka a preto okolité podnety ťažko znášam. Priateľov, známych a blízkych veľa nemám a ani tí ma nedokážu pochopiť. Som síce introvert, nutno dodať však, že extrovertný (rád by som mal vedľa seba niekoho, komu by som mohol odhaliť svoju dušu a nemusel sa pri tom báť, že ma odsúdi alebo prinajlepšom vôbec nepochopí).

Samota mi neprekáža, skôr ten pocit osamelosti, krivdy, nepochopenia a bolesti. Z dnešnej spoločnosti mi je neraz do plaču a to aj doslovne. Ľudia sú tak pragmatickí, chladní, bezohľadní a bezcitní a tým mi nepriamo hlboko ubližujú. Akoby ľudia neboli ľuďmi, akoby len stále rozprávali a slovami zakrývali, že si nič nemyslia ani necítia a sú úplne prázdni. Takmer každý sa bojí vystúpiť z davu a byť sám sebou, snaží sa byť vzorovou kópiou akéhosi ideálu súčasného človeka, t.j. ten, kto je šťastný, úspešný a bohatý. To si vážne ľudia prestali vážiť svoju ľudskosť, jedinečnosť a život ako taký?

tyton

Søren urcite sa vymykas priemeru a s priemerne inteligentny ludia ti asi nepostacuju....Malo kto sa utieka ku umeniu ako je hudba (okrem revajucej hudby), ku kniham (inym ako romanom) a k umeniu (inemu ako grafity). urcite to chce cas a najdes co hladas, len netreba prestavat....

Søren

filip1844: Koníčky? Tak z každého rožku trošku, sledujem dianie vo svete a často pozerám internetové fóra a diskusie, najmä v poslednom čase sa zaujímam o umenie.

filip1844

H2O - Ľudia ktorí zajedajú smútok, lebo keď jedia sa necítia osamelý, tak to je psychická porucha.

Myslíš si, že je dobre tváriť sa, že je všetko v poriadku so spoločnosťou a tvráriť sa, že si šťastný a že ťa to netrápi ?

M74

Søren: Ono často ľudia ktorí tie ušlachtilé knihy, skladby a umenie stvorili, mali sami problémy s alkoholom a drogamy. Realita je sviňa :-)
To je len taká poznámka na okraj.

filip1845

Ahoj Soren.

Samota mi neprekáža, skôr ten pocit osamelosti, krivdy, nepochopenia a bolesti. Z dnešnej spoločnosti mi je neraz do plaču a to aj doslovne. Ľudia sú tak pragmatickí, chladní, bezohľadní a bezcitní a tým mi nepriamo hlboko ubližujú...............................

Aké sú tvoje koníčky ? Z tvojho opisu vidím, že sa ti nepáči rôzne problémy v spoločnosti a chcel by som vedieť, že čo by si s týmito problémami robiť ? Je tu možosť a to tá, že sa môžeš prispôsobiť spoločnosti, alebo ako píšeš vystúpiť z davu. Rád by som s tebou pokecal, ak máš záujem pokecať ( :

Søren

M74: Alkoholu a drogám sa zásadne snažím vyhýbať. V tom nie je žiadny zmysel, radšej budem znášať bolesť a strasti. Navyše utekať od reality sa dá aj iným a omnoho ušľachtilejším spôsobom - hudba, kniha, umenie.

Søren

dufus: Ľudia sa snažia stále niekam hýbať len preto aby sa niekam hýbali. Evolúcia vytvorila ľudskosť, prečo sa teda od nej vzďaľujeme? Prečo utekáme od prírody? Len sa ženieme niekam, kam nevidíme.

polnocna: Verím, že to máš v živote dosť ťažké. Mám aj flegmatickú stránku povahy, takže sa dokážem už nad niektoré veci povzniesť, keby som bol rýdzi melancholik asi by som sa celkom zbláznil. A súhlasím s tým, že krása je predovšetkým v umení. Prajem ti, aby si raz našla svoj kúsok šťastia.

zmrzlinka22: Celkom si vystihla moje myšlienky. =)

tak

perlorodka

nemyslim si, ze je zle, ze vytrca z davu, ze je extrem, ... ja som tiez extrem a na obidve strany, ... tento clovek, sa jednoducho momentalne citi tak ako sa citi, tiez toto forum pomaha, nie, ... okrem toho hlada pomoc a aj ju najde o tom som presvedcena, ...

perlorodka

...och dufus, to znie hrozne čo si napísal a ja len dúfam, že to nie je úplná pravda a že sa nájdu na tých vodcovských miestach aj normálni ľudia...Soren, Ty asi vytŕčaš z toho davu a odlišuješ sa od väčšiny a práve preto musíš znášať toho následky. Zmier sa, že musíme akceptovať aj tých ostatných, zrejme sú tiež dôležití. Prečo je to tak ale neviem.

M74

Kto vie, čo vlastne túto spoločnosť pohybuje vpred, ak by som sa pozrel na najpozeranejšie správy ( buď samé blbosti tam dávajú, alebo nehody ), alebo najčítanejšiu tlač ( väčšinou samé bulvárne kecy, alebo nafúknuté malichernosti ). A vydavatelia týchto brakov oponujú, že to tak ľudia chcú...