Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mozem darovat krv?

Príspevok v téme: Mozem darovat krv?
blister

chcela by som ist darovat krv- prave som si citala na nete dotaznik a bola tam otazka ci ste mali poslednych 12 mesiacov také poranenie, že sa rana alebo Vaša sliznica dostala do kontaktu s cudzou krvou,-
no a ja som si zhruba pred mesiacom holila nohy u tety na navsteve kde som povodne prisla na dva dni a nevzala som si so sebou strojcek, tak som si pozicala strojcek uja, a ako vzdy som sa porezala-
uff myslite ze je to problem?

blister

v pohode ja viem... ide o to ze povodne som si myslela ze sa nebudem moct ani osprachovat kedze tam maju problemy s vodou.v ten den sme mali odist ale nakoniec sme pre nieco neodisli... vecer prisla za mnou teta ze zohrievala vodu ak chcem mam sa ist osprchovat- mala som hrozne mastne vlasy a toto bola pravdepodobne posledna moznost... a vyhrala u mna moja marnost a sprostost a pozicala si tu ziletku

bublifuk1

blee, to nebol v blízkosti žiaden obchod so smíšeným zbožím???? však jednorazovky žiletky sa predávajú už aj v trafikách!! radšej zarastená ako s cudzou žiletkou.
prepáč, od veci, ale nedalo mi.

blister

toto som chcela vediet... strocekovtam mal viacero a vyzerali by dlho nepouzivane a suche... teraz som sa dovedela o nejakom zatazovom virusovom teste, mktory sa robi okrem testov na HIV a moze dat indiciu ci to clovek ma alebo nie

t333

HIV je velmi slaby virus, ktory na vzduchu nepreziva. zomiera v priebehu sekund. iste je to, ze sa neda chytit zo zaschnutej krvi.. a aj keby nebola zaschnuta tak sa da uvazovat o nulovom riziku.
to vsak uz nie je pripad hepatitdy - ta dokaze prezit ovela dlhise - mozno aj tyzdne.

t333

swistica,
prosim ta nestras. aka je pravdepodobnost ze jej stryko ma hepatitidu? o HIV schvalne nehovorim, kedze HIV sa da chytit iba po bezprostrednom pouziti ziletky (do niekolkych sekund) a aj v takom pripade je sance horzne nizka.

swistica

toto je velmi nezodpovedne poziciavat si od niekoho ziletky. Pockaj kym prejde inkubacna doba a chod sa dat otestovat na choroby prenosne krvou.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mozem darovat krv? - Fórum - ZDRAVIE.sk