Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyvarovali ste sa rodicovskych chyb?

Príspevok v téme: Vyvarovali ste sa rodicovskych chyb?
Kingston

Chcem sa spytat, ci ste si v zaciatkoch manzelstva, vztahu alebo v planoch do buducnosti hovorili s partnerom, ze z chyb svojich rodicov sa vy vo svojom vztahu budete snazit vyvarovat? A ak ano, poradilo sa Vam to alebo genetika nepustila a zili ste rovnako? Nemyslim tym vychovu deti, ze ich nebudete rozmaznavat, budete na nich prisny a pod., ale rodicovske spravanie, ktore vam ako detom ublizovalo, trapilo vas (hadky, nezodpovednost atd) alebo vam proste vadilo?

lost

hmm, to dava zmysel teda :) tie hadky...
to som si ani neuvedomil, ze by bolo dobre dieta "pripravit" na hadky.. velmi dolezita vec vlastne :-O
inac suhlasim s tym ze tie hranice su uz sialene posunute.. coskoro (ak nie uz dnes) bude dieta rozkazovat rodicom

a inac, prave som si spomenul, ked idem autobnusom, alebo tak, su tie stolicky brutalne blizko seba, a aj ked mam na sebe mp3 nie je mozne prepocut napriklad.. ako 12-14 rocny syn drzo krici na mamu.. hresi, a mama nic, len sa otoci.. nepamatam si presne slova, ale nic "prijemne", no uplne "mam v p..." pristup zo strany dietata.. hlavne ze nosi gangsta metrove dlhe tricko a nohavice az na zemi, siltovka vacsia ako sombrero :D no tam skor zlyhala aj vychova.. ten respekt sa ako keby stale rychlejsie a ryhclejsie straca..

jajka001_

a hadky? treba si uvedomit ze patria k zivotu. pred deckami sa nema hadat, pretoze oni to nechapu, o co sa vlastne jedna, len tym trpia. ale sem tam sa to stane. a aj sposob riesenia hadok je poucny pre dalsie fungovanie dietata v zivote. inak ked pride prva hadka, nebude vediet ako reagovat...hadat sa treba slusne a konstruktivne.

jajka001_

ale budes to pouzivat, ze ja v tvojom veku :))) neboj, my to tiez uz aplikujeme, je to ucinne a overene.
hm napriklad s tou zahradou - to aby si si vazil co mas a co oni nemali. ved moji rodicia a prarodicia tvrdo , fakt tvrdo makali od mlada a nemohli si vobec dovolit k rodicom urcite veci, bolo to proste nepredstavitelne. kazda generacia si tie hranice posuva. az sa obavam ze raz ich uz nebude kam posuvat.
ved mnohe dnesne decka povazuju za obtazovania a osobny utok ked maju doma nieco robit. a za samozrejmost ze rodic zaplati za to co STRASNE potrebujes , napr tie znackove veci a vsetky tie haraburdy co spravny mlady clovek musi mat aby nebol out.

lost

ale vseobecne: hadky - ziadny problem, na genetiku sa vyhovarat je podla mna prejav slabosti, to iste nezodpovednost.. tieto javy doma pozorujem.. a je to uz nudne, (vzdych).. ved staci tak malo, tak maaaaaaaaaalo, ale taaak malo, priznat si chybu, alebo si zalozit notes, natiahnut budik, tak malicko, az je to "too good to be true", cize, az nedokazem uverit, ako je to mozne, ze to nikoho este nenapadlo :D (z mojej rodiny).. ale to musi byt spolupraca celej rodiny, bez toho BY to asi ani vobec neslo.

lost

ak by toto kazdy aplikoval, stale by sme boli v jaskyniach a malovali na steny, lebo "my sme toto a hento"..
to by potom malo znamenat, ze ked oni toto a hento, tak teraz gazda generacia bude musiet pracovat na zahrade? :D
divne... no nehovorim ze by deti nemali pomahat, ale ta fraza "my.." :D trha usi :D

lost

Jedno avsak naozaj nemam rad, a to ked mi rodicia hovoria: "My sme v tvojom veku museli pracovat na zahrade, hned ako sme prisli domov zo skoly, a potom sa ucit a az potom ist von s kamosmi"..

No nic v zlom, ale "kazdy je strojcom svojo stastia" :P :D

nemam rad, ak rodic dava pocitit detom to, co on sam musel prezit, to je proste PSYCHO..

nekonecny kolotoc, ktory BY mal niekto konecne prelomit.. a potom naucit aj svoje deti, aby taku blbost nerobili..

to ma byt ta laska k druhemu? ze davam pocitit aj negativne zazitky? hmmm, stale sa to snazim nestranne rozobrat, ale neda mi jedno.. preco to musi rodic robit..

mozno ze nestiha a chce pomoc, ale to nemoze normalne poziadat/poprosti/cokolvek, ale musi mat tak dementne komenty?! (vzdych).

ak plati ta horeuvedena fraza, tak to vobec nedava zmysel, aspon nie pre mna :D
bol by som zvedavy, co by moje deti povedali, ak by som im povedal: "ja som vo vasom veku to a to..", myslim, ze by mi povedali, alebo aspon si o mne mysleli, ze som retard.. :D

myslim si, ze porovnavat treba extremne opatrne...

lost

To sa neda, rozmyslal som nad tym a dospel som k nasledovnemu zaveru:

Predstav si tento scenar:

1. rodicia robia chyby A, B a C
maju deti, deti sa stanu
2. rodicmi, ktori nerobia chyby A, B a C, ale robia chyby X, Y a Z, a to prave z toho dovodu, ze 1. rodicia tieto chyby nerobili, cize ich deti, teraz uz 2. rodicia nemali moznost sa "odnaucit", respektive nkdy nevideli ze XYZ bola chyba a mozno si to neuvedomuju.
a dalej by to islo tak, ze 3.rodicia by nerobili XYZ, ale robili by zase to ABC, alebo mozno MNO, atd :)

Nie som este rodic, ale myslim ze s tymto budem musiet ustavicne bojovat, a fajn :) preco nie.. ja to porazim :P

jajka001_

vela veci skopirujes a ani to netusis. mnohym veciam sa vyhnes lebo si si ich vedomy. a vela chyb vymyslis vlastnych, novych :) nikto nie je dokonaly.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vyvarovali ste sa rodicovskych chyb? - Fórum - ZDRAVIE.sk