Mam socialnu fobiu

Príspevok v téme: Mam socialnu fobiu
mamSF

Prosim, potrebujem poradit. Natrafila som na jeden clanok a splnam skoro vsetky priznaky socialnej fobie. Chcem sa spytat, ci neviete objektivne posudit, ci nou trpim a ako mam teda postupovat a ci niekto z Vas nieco podobne zaziva. Pre predstavu, tu je moj opis;O)Uz na zakladnej skole som bola radsej cele dni doma, ako byt s detmi vonku, stredna skola bola to iste, separovala som sa s kamaratkou-nechodili sme na vylety, na diskoteky, so spoluziakmi von, v 16-tich som si nasla frajera(skor on si nasiel mna) s nim som bola tiez vzdy len zalezena u neho doma, skoncila som VS-kde som sa tiez nezucastnovala rozbijaciek-kruzkovic, kedze nepijem alkohol, nikdy ma to nebavilo sa na nich pozerat, nemala som si s nimi ani velmi co povedat,... teraz nastastie pracujem doma. S priatelom (tym istym) zijem uz 3roky v spolocnej domacnosti, ale neviem sa uvolnit ani pri nom-nechodim u neho na WC-ko na velku, lebo je mi to blbe-nastastie rodicia byvaju blizko, takze chodim k nim:O((( nikdy som sa pri nom nespravila (pritom pri autoerotike s tym problem nemam aj viackrat za sebou), s tym Wc-kom som mala vzdy problemy-na lyziarskom, taboroch, som dostala vzdy prirodzenu klapku, nepotrebovala som jest a tym padom ani chodit na velku,..
do obchodu-Tesca chodim vzdy v noci, ked tam nikoho niet, je mi blbe chodit na pumpu, postu,... Ak cez den nieco potrebujem, poslem frajera... Vadi mi, ze sa na mna ludia pozeraju (viem, ze som velmi atraktivna zena, ale okolie nedrazdim ani minisuknami, ani vystrihmi, no aj tak vsetci na mna pozeraju, otacaju sa za mnou-ci zeny, ci muzi-ti, maju skoro vzdy aj poznamky a je mi to velmi neprijemne), na VS som mala problemy, ked som mala ustne skusky, prezentacie, statnice-vzdy som mala okno, velmi roztraseny hlas,.. robi mi problem aj telefonovat s cudzimi ludmi-napr. objednat sa k nejakej doktorke,... pritom som pred troma rokmi chvilu brigadovala v call centre a vtedy som si na to aj na chvilu zvykla,.. este mi robi problem rozpravat sebavedomo napr. pred mojimi krstnymi rodicmi-vzdy ma velmi lubili a vkladali do mna velke nadeje, ktore prezentovali, takze sa mi z toho asi spravil blok:O((( pred rodicmi, sestrou, priatelom vystupujem sebavedomo, takze si myslia, ze prehanam, ale ja viem, co citim a ako sa spravam na verejnosti..

Alice123

mamSF-
pocuj dievca ked som si citala tvoj pribeh mala som pocit ze citam o sebe:))to o kamaratoch,to s frajerom, myslim si ze vela ludi sa tu najde ako ty ci ja..to aj ja som malosebavedomy introverT??ja som si cely cas o sebe myslela ze som cudna...boli obdobia v mmojom zivote kedy som udrzovala kontakt s kamaratkami bolo to vatcsinou v obdobi ked som nemala frajera, vtedy som vacsinou nepocitovala pocit samoty, spolocenskych akcii som sa zucastnovala s nimi bezproblemov a dost casto. Avsak vzdy sa stalo to,ze ked som sa s nejakou babou kammratila intenzivne skoncilo to tak ze s anieco stalo a kamaratstvo skoncilo...odvtedy radsej kaslem na to a som stastna ze mam frajera a mam s kym travit cas. Ale som to ta "druha ja" taka zakriknuta cico, nechodim nikam, tam kde je vla ludi mi nejak robi problem sa prezentovat atd...dokonca niekedy som si nie ista tym co mam oblecene na sebe, a mam chut ist domov sa preliect s pocitom ze toto neni "vhodne" alebo ze toto je "vystredne" akokbey som bojovala s dvoma vnutornymi osobnostami na jednej strane zakriknuta baba alebo ako kedysi odviazanna spolecensky traviaca sebavedoma baba...thak mam aj ja SF?:D

devile

Ahojte.Nikdy som nemala problém s prezentáciou či kontaktom s ľudmi :-( Mám 25r. som vydatá a mám dieťa.Len nebývame vo svojom ale s jeho rodičmi,s ktorými si nerozumieme čoraz viac.Robí mi to veľké depky.Práve nastala doba ked si musím najsť prácu.Tak som šla na pohovor.Bolo nás tam veľa,posadali sme si a prišlo cele vedenie podniku,jednalo sa o prácu operátora.Všetci po jednom sme sa mali predstaviť a povedať niečo o sebe.Vtredy to prišlo.Ako som sklonila hlavu dole už som ju hore nedala,mala som pocit že sa mi hlava trasie.Utiekla som skor ako na mna došiel rad.Hovorím si čo je so mnou! Ale pohoda...Stalo sa,mala som tremu,prvý pohovor po rokoch doma,to je ok.Až som o týždeň nato platila v obchode znova som mala ten uzkostny pocit.Ked pani za mnou ma sledovala očami.No zbohom,už som si myslela,že takáto budem čim dalej tym viac,preplakávala som noci i dni,manžel si to na mne všimol,povedala som mu čo je vo veci,ale on kdežee JA a taká? Kto by to o mne povedal,kamarátska,vtipná..Bohužiaľ.Poslednu dobu sa nam nevodí dobre..No a potom sa to rozprúdilo tak,že aj vo vlaku aj v buse aj u doktora..Všade mam ten pocit sprostý a ničí ma to veľmi cítim ako ma to pomaly rozkladá.K tomu ma to neustále núti na to myslieť aj ked nechcem...Som v koncoch

rybizla

píšete že nemá sociálnu fobiu môže prosim vás niekto podrobne napísať kedy ju človek má? mám aj ja velmi vážne psych.problémy aj depresie ale ma zaujíma kedy by sa ma týkala soc.fobia.dakujem.neviem to posúdiť či to večšinou býva len nízke sebavedomie alebo je to niečo iné.
inak aj ja nemám rada večšiu skupinu ludí necítim sa tam dobre a hladám riešenie ako odtial čo najskôr vypadnúť.z domu mi robí velký problém výsť teda niekam ísť hned som nervozna a chytajú ma brušné potiaže a potom hladám len za každým roho wc,a teraz chodte niekam ked to na vás stále ide.som človek ktorý je radšej sám a večši počet ludí ma znervoznuje a ako som hovorila necítim sa potom dobre.to isté pocitujem aj v cudzom prostredí nech som kde kolvek.neviem si s tým dať rady a strašne ma to deprimuje.stále sa pchať tabletkami tiež nie je riešenie a ani prospešené na gastre mi nič také nezistili čo by mohlo sposobovať až také potiaže tak neviem.jedine nervy.a tie mám skoro nonstop.prosim viete mi dať nejako radu?dakujem za pochopenie.

drskfstp15

ahoj ja by som ti chcela tiez poradit .....tvoj pripad je zaujimavy.a vlastne prave preto by si mala byt rada,niesi taka ako ostatne...odznelo tu vela rad na sposob aby si bola sebavedomejsia..a ano vsetci maju pravdu...sebavedomost je nieco co patri medzi najlepsie vlastnosti..samozrejma zdrave sebavedomie..to nezaskoodi...dneska uuz clovek musi mat sebavedomie lebo len tak sa moze udrzat na tomto svete a medzi ludmi...a mozno si hovoris ze ta ani medzi ludi nelaka ale staci ti aby si svoje sebavedomie prejavila aspon pri jednej osobe a potom sa ti to zapaci...skus si dat mp3 oblec si teplaky botasky a chod na prechadzku....tam kde su ludia pusti si veselu pesnicku a zdvihni hlavu....v mysli maj len to ze kazdy okolo teba je len obycajny tvor clovek ako ty a ze ti nikto z nich nemoze ubllizit...usmievaj sa do blba aj ked to vyzera hlupo ty z toho budes mat dobry pocit...

mamSF

tak-dakujem za diagnostiku mojho ja:O), clovek sa na seba pozera velmi skreslene a je pre neho tazke hodnotit, ktore priznaky SF su realne a ktore len vsugerovane...
peter28-robim na zivnost uctovnictvo zopar firmam, cize mi raz za mesiac donesu domov veci a ja to spracujem(99% komunikacie je mailom), ale nie je to az taka sranda, lebo musis udrzat koncentraciu aj 10hodin denne a pri jednoduchom ucte neuctujes suvstazne-takze sa tam hladaju tazko chyby...
jajka001_ - viem, dakujem, len som chcela, aby ma niekto objektivne zhodnotil, ci ju mam alebo nie...