AK MáTE PODOBNé SKúSENOSTI...PROSIM PORADTE!!

Príspevok v téme: AK MáTE PODOBNé SKúSENOSTI...PROSIM PORADTE!!
iwka24

Dobrý deň!
Mám problém ktorý ma už dlho zožiera...je to vec ktorú za mna nemôže nikto vyriešiť.Súvisí to s mojím vzťahom.
Nepišem sem aby to niekto za mna vyriešil, len sa potrebujem vyrozprávať...a Vy ste jediný komu sa môžem bez toho aby som zajtra lutovala, že som to napísala.
Mám 4 ročný vzťah,no kus dlhší..ale bohužial ide to dole vodou.
Dôvodom je jedna z najpodstatnejších vecí vo vzťahu...láska.Je to môj prvý vázny vztah..môj priateľ pre mna znamená veľmi veľa, veľa zlého aj dobrého sme spolu preskákali, mám ho velmi rada...ale nemilujem,už nie-toto bolo najtažšie priznať si.
Už dlhý čas mám krízu, rozmyšlam čo by bolo najlepšie, viem to,len sa toho bojím.Je veľmi ťazké odhodiť človeka ktorý ťa naučil čo je to láska, milovať niekoho.Mám strašné výčitky svedomia..ale neviem zmeniť moje cíteni.
Momentálne sme odlúčený od seba vyše mesiaca..obaja sme vlani pracovali v zahr.ja som teraz ostala doma, on sa vrátil do sveta.Myslela som si že nám to kus prospeje,budeme si vzácnejší a možno si aj uvedomím ako veľmi ho lúbim.
No prešiel mesiac a nič také sa nestalo..skôr čoraz viac cítim že sa vzdalujeme od seba, nechyba mi/ja sa to hanbím aj vysloviť/je mi momentálne dobre bez neho.Najradšej by som to trápenie ukončila, no bojím sa o neho, je citlivej povahy, teraz berie aj AD tak sa bojím hocičo spraviť.
Viete, nie je doma..má to oveľa horšie,ťažšie.Dúfala som,že to bude cítiť inak, no on mi hovorí, že ma teraz lúbi ešte viac ako predtým.
Dalšia vec je že som sa po dlhom čase cez net znov skontaktovala s chlapcom ktorý mi dakedy dávno pred priateľom nebol lahostajní.Občas si pišeme, no vie, že mám priateľa, pýtal sa na môj vzťah..a že vraj ak by som nemala priateľa tak by ma rád niekam pozval..úplne mi zamotal hlavu..stále na neho myslím,vlastne na oboch..ale voči môjmu priateľovi mám výčitky svedomia a je mi to lúto,všetko.Viem, že takéto veci sa dosť často stávajú,ale..nie je to lahké.
Ten druhý..no neviem či by ma chcel..už sa mi veľmi neozýva..neviem, možno aj kvôli môjmu vzťahu.Vnucovať sa zas nechcem ani nebudem.
Neviem či som napisala všetko čo som chcela...ale aspon sa mi kus ulaví,dúfam..
Ak predsa niekto má podobné skúsenosti, alebo sa nachádza v podobnej situácii napíšte prosím...
Verte mi nie som svina, nikdy som svôjho priateľa nepodviedla ani nechcem...píšem toto kvôli tomu,že tu občas čítam príspevky chalanov kt. odsudzujú baby mne podobné.
Ak máte vzťah v ktorom ste šťastný držte sa ho pevne, lebo ja viem tiež, je to krásny pocit byť šťastným,milovať a byť milovaním.

cici

draha iwka24
ja som s mojim drahym tiez nieco cez 4 roky a pravidelne riesim ochladnutie vo vztahu. je to normalne. obcas neviem ako dalej ale ked si uvedomim co pre mna znamena viem ze nechcem byt bez neho. nevzdavaj to a nepis si s tym kamaratom nerobi to dobrotu. ak si chces pokecat napis mi na mail a popismenkujeme. a nebud smutna vyriesi sa to.

makra

zvlastne je, ze sa na to vobec necitim, ine holky v mojom veku uz kocikuju aj 2 babatka a mna to akosi zatial nechyta.........len si predstav, ze patrim do kategorie: "ked som mala 17, to bolo pred 10 rokmi" :-) mne to pride strasne smiesne

makra

nie v pohode, mam 27, akurat minulu stredu som oslavovala.............hmmmm, znie to dost blbo, ked som mala 17, 30 rocni ludia boli u mna starci a teraz, ked sa tam pomaly, ale isto (bohuzial) blizim, sa na tych 27 (no fuj :)) vobec necitim