Amalgámové plomby

Príspevok v téme: Amalgámové plomby
rena23

Vela sa tu pise o tom, ako amalgamove plomby negativne ovplyvnuju zdravie. Tak mi nedalo a spytala som sa na to mojej zubarky, ktora je pokladana za najlepsiu odbornicku siroko-daleko a sleduje vsetky info v tejto oblasti. (Kader aj v celoslovenskom meradle.)Dozvedela som sa, ze amalgamove plomby sice nie su idealne, ale stale najlepsie, cim je mozne "zaplatat" vyvrtany zub. A ze info o ich skodlivosti pravdepodobne vypustil farmaceuticky priemysel, pretoze chcu, aby sa davali biele, ktore su udajne poriadne neodskusane, este vacsie chemicke svinstvo ako amalgam, ale najma podstatne drahsie- je to biznis! Urobili to sikovne- psychologicky tah - ziskali na svoju stranu ludi, ktori sa snazia byt priekopnikmi zdraveho sposobu zivota, ti im na to skocili, robia im zadarmo perfektnu reklamu. Sefovia farmaceutickych firiem sa v tichosti tesia a zhrnaju peniazky. Alebo, odporcovia amalgamu, pokladate za najlepsie riesenie vytrhnut pokazeny zub? A cim by ste potom hryzli zdravu surovu stravu?

lost

A prave pre tento dovod by som privital styl platenia:
som zdravy, platim
som chory, neplatim

doktor by sa sakramensky snazil udrzat pacientov v perfektnom stave, lebo LEN a LEN potom by dostal penaize..

MercuryDeath

Biele fotokompozity su velmi trvacne. Vydrzia aj cely zivot. Kompozit je zmes keramickeho piesku a zivice. Je to velmi huzevnaty a pevny material. Na zub sa lepi leptanim, tvori s nim jeden celok. Nic z toho neplati pre amalgam. Precitaj si tie linky. Uz nemam sil ti to vysvetlovat.

MercuryDeath

Ked sa zuby poriadne otravia ortutou, prichadzaju resekcie, vytahovanie, zlate korunky, mostiky, umele zuby. A to su uz poriadne drahe veci. Amalgamy su len prvy level.

MercuryDeath

Biely kompozit znamena jednorazovy zarobok par desiatok eur. Dlhodobo vsak neprinasa zisk, lebo sa nekazia zuby a pacient nechodi k zubarke.

MercuryDeath

Ortuť je jedovatá a ničí zuby. Nie je pravda že amalgámy sú pre zubára menej lukratívne. Znamenajú preňho, že sa pacienti budú vracať s bolesťami, zápalmi, kazmi... A zubár ich bude opravovať a inkasovať peniaze od poistovne. Zubári zarábajú kopa peňazí. Len za prehliadku zubov dostanú tuším 10 eur. A vezmi si koľko majú pacientov za deň.

rena23

Teraz mam pocit, ze Ty si tuto diskusiu vobec necital. Keby si tak urobil, nasiel by si v nej racionalne protiargumenty na vsetky svoje posledne tvrdenia. Neviem preco, zacinam mat intenzivny pocit, ze Ty z toho propagovania bielych plomb nieco mas... (Lebo, ked si spravis prieskum, zistis, ze su nielen drahsie, ale aj menej trvacne, takze ludia si ich musia podstatne castejsie menit- a to su ZASE LEN ZISKY PRE TYCH, KTORI BIELE PLOMBY VYRABAJU A APLIKUJU...)

MercuryDeath

Ortut dokaze sposobit vacsinu znamych chorob. Choroby sa prejavia neskor, po mnohych rokoch od zalozenia amalgamov. Dovod zakladania amalgamov je vytvaranie chorej populacie a zvysovanie ziskov farmaceutickych spolocnosti. Predaj liekov je jednym z najvynosnejsich obchodov na svete. Farmaceuticke spolocnosti maju velky vplyv a amalgam je jednou zo strategii zvysovania ich ziskov. Peniaze su nad zakonom aj moralkou.

rena23

A nechapem ,preco by sa niekto snazil lekarov klamat, ze amalgamove plomby su lepsie, ked su pre nich menej lukrativne, (ako som uz pisala).