Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pomôže strojček?

Príspevok v téme: Pomôže strojček?
ichweissnich

Ahojte mám 19 rokov a prednedávnom mi začali rásť zuby múdrosti- všetky štyri. Už sú takmer všetky vonku. Lenže sú ako keby posunuté zo zuboradia smerom k lícam. Problémom je, že pri jedení si vždy zahryznem do líca a už mi to lezie na nervy, že mám samé rany na lícach. Ostatné zuby nemám nejaké krivé, ale zase ani perfektné. Myslíte, že by pomohol strojček? Viem, že štvorky sa zvyčajne vytrhávajú, ale to ja nechcem. A ešte jedna otázka, tento rok nastupujem na výšku, myslíte si, že by bolo múdre rozhodnutie dať si teraz strojček? Či ma to nebudem zdržiavať, stále tie kontroly, bolesť a pod.?

tralalaaa

ako hovori tekvicka, mam ten isty problem...privela zubov (pomerne velke :-)) na moje usta, takze zubar mi hned vravel ze ako mi budu rast zuby mudrosti on ich bude vytrhavat.. tie zubky su ti nanic a strojcek kvoli nim je dost hlupost... daj vytrhnut, aspon sa ti nebudu kazit :-)

tekvicka_

pokial viem tak strojcek sa dava po sestky a myslim ze by ti navrhli extrakciu tych osmiciek...mne sli kvoli strojceku von horne osmicky...mam male usta a pomerne velke zuby a keby vyrastli tak by mi len vytlacali tie predne zuby
najlepsie je to skonzultovat s odbornikom

swistica

pokial budes riesit strojcek u kvalitneho zubara, bude ta to stat dost vela penazi. Tym ze mas strojcek nici sa ti sklovina na zdravych zuboch. Kvoli zubom mudrosti sa to rozhodne neoplati. Pises ze zuby sa prerezavaju, mozno to je o zvyku ze casom sa naucis hryzt tak aby si si nezahryzavala do lica. Konzultuj so zubarom ci je potrebne trhat.

lost

A ci si dat strojcek alebo nie.
bude tam asi zopar mesiacov, chce sa ti cakat 3-5 rokov v takomto stave? ;)
tusim ze na dotahanie sa chodi cca 1x za dva tyzdne (kamos hovoril, takze asi individualne).. :)

lost

tazko sa cistia, velmi kazive, udajne, aspon takto mi moj zubar hovoril :)
tak islo von u mna, nastastie boli len dva :D

a preco si ich chces nechat?

ale ak si ich naozaj chces nehcat, skus sa spytat zubara, alebo priamo ortodontistu ako by to vedel dat do poriadku, ak chces mozem ti dat odporucanie na jedneho.. (z BA), je velmi dobry v tom co robi :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.