Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mastné vlasy

Príspevok v téme: Mastné vlasy
Hair

Som chlapec, mám 18 rokov a môj problém spočíva v rýchlo mastiacich sa vlasy. Ráno si umyjem vlasy a večer sú mastné. Riešim to tým, že si ich umývam ráno aj večer. Viem, že to nie je dobré, ale neviem, ako inak to riešiť. Používam šampón proti lupinám Syos. Viete mi poradiť nejaký dobrý šampón na môj typ vlasov, alebo prípadne nejaký iný postup, ktorý by vyriešil môj problém? Za rady vopred ďakujem.

shima2

Ináč ešte ma napadlo, že pomáha aj striedanie šamponov. Pokiaľ používaš stále ten istý, tak si vlasy zvyknú. Skús striedať aspoň 2 rôzne

shima2

Používam klasické žihľavové a brezové šampony od dixi a žihľavový výluh po každom zmytí už asi 3 mesiace. Moc veľký účinok nevidím, ale dá sa. Skôr môžem za seba odporučiť šampony Alverde, hlavne henna a oliva. Počula som už aj dobré ohlasy na kofein a mentol,tak chcem vyskúšať:-)

mate59

neumývaj tak často,vlasy opláchni potom odvarom zo žihľavy, brezových listov alebo orechového lístia,skús po umytí aplikovať Capillan -kúpiš v lekárni.

lenkaa123456

ano aj tie alverde su dobre. tie obycajne zihlavove alebo brezove sampony kupis v kazdom obchode. aj v tescu. vacsinou sa predavaju vo velkych plastovych flasiach a su uplne lacne.

Hair

Ďakujem za rady. Tie stylingové prípravky ja používam. A ten prírodný šampón kde môžem kúpiť? Sú dobré aj tie prírodné šampóny Alverde z DM?

lenkaa123456

suhlasim so shima2 tiez mi rychlo mastneju vlasy, ale pomaha mi brezovy sampon alebo zihlavovy. tie obycajne a lacne su najlepsie. netreba pouzivat vela samponu. a vlasy oplachovat co najstudensou vodou aku znesies

shima2

V prvom rade by som ti odporučila predlženie intervalov umývania vlasov. Pri častom umývaní zbytočne dráždiš mazové žľazy, čo ma za následok rýchlejšie mastenie. Dalej pomáha aj používanie prírodnych šamponov. Mierne vysušujú,nie sú však také agresívne ako chemické. Neobsahujú silikony, ktoré spôsobujú plihnutie a následné zrýchlené mastenie vlasov. Ked si umývaš vlasy, šampon si ried s vodou v rukach, nepoužívaj horúcu vodu,skôr vlažnú (teplá voda dráždi mazové žľazy) a nedrhni pri sušení vlasy uterákom,nepoužívaj fén a veľa stylingových prostriedkov...fuj,koniec výlevu, sama mám mastné vlasy,tak snád ti to pomôže:-)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mastné vlasy - Fórum - ZDRAVIE.sk