Paci sa mi kňaz

Príspevok v téme: Paci sa mi kňaz
orchidea1

Ja to nedokážem vysvetliť, ale páči sa mi náš kňaz. Je to mladý krásny muž. Nielenže disponuje fyzickou krásou, ale predovšetkým tou duševnou.Viem že je to uplny nezmysel(ibažeby som sa inšpisovala Meggie z Vtákov v trni :)) Je tu niekto, komu sa stalo niečo podobné?? Poradte mi niekto....

vecii

anita, preco to nazyvas zist z cesty? ved laska je krajsia cesta, celibat a odopieranie ludskej lasky je nezdrave a preto je cirkev taka podhnita, lebo to vytvara rozne deviacie. V inych nabozenstvach to vyriesili, ale krestanstvo sa nechce delit o svoje majetky egoiticky a to je jediny dovod. Boh, jezis povedl:milujte sa a mnozte sa. Myslis ze, povedal: vsetci okrem mojich fararov?

Anita11

Orchidea, každý správny kňaz by mal oplývať hlavne tou duševnou krásou, pretože on je ten, ktorý sa v prvom rade zaoberá a má zaoberať dušou človeka, preto tá duševná krása vie očariť. Dbaj na to, aby to bolo len očarenie a nepozeraj na neho ako na "muža", to ti určite šťastie a pokoj neprinesie.
Ak si veriaca, určite to vieš, že sa to nemá a nesmie, ak si neveriaca, rešpektuj to, čo si vybral v svojom živote. Takých kňazov, ktorí sklamali má naša cirkev dosť, neprispej k tomu, aby ďalší zišiel z cesty....

majka1309

len pre informaciu...sex je hrech,ak je pred manzelstvom!a po manzelstve to je ina vec..ak spavas so svojim vyvolenim...
tak orchidea1 najdi si ineho chlapa su ich vela a jeden je pre teba 100% ten pravy... :)

ojka

ppdr a podobní, stále nechápem, prečo ich všetkých hádžeš do jedného vreca,... akože , ja sa nezastávam tých, ktorý by si i basu zaslúžili ale na druhej strane, rešpekt voči tým ostatnym, ktorí žijú životom kňaza, tak ako sa má (;
a čo sa týka spomínanej lásky,... či už sa kňaz pripravuje v seminári na povolanie a odíde odtial kvoli žene, no a čo? ved to je normálne, zvolil si nakoniec cestu ktorou chce íst(: .... A v mojom okolí som sa stretla i s tym, že vystúpil z radu kňazov a oženil sa, lebo sa zaľúbil časom do istej ženy.... A dodnes žiju už slušným životom v manželstve cca 20 rokov. (((-:
Teraz som písala samozrejme o rimokat. kňazoch. Čo sa týka napr. grekokat. kňazov, tak u nich je pocta a niečo výnimočné, ked sú vysvätený za kňaza a popri tom sú i ženatý a popri kňažstve si budujú i rodinu (: