Paci sa mi kňaz

Príspevok v téme: Paci sa mi kňaz
orchidea1

Ja to nedokážem vysvetliť, ale páči sa mi náš kňaz. Je to mladý krásny muž. Nielenže disponuje fyzickou krásou, ale predovšetkým tou duševnou.Viem že je to uplny nezmysel(ibažeby som sa inšpisovala Meggie z Vtákov v trni :)) Je tu niekto, komu sa stalo niečo podobné?? Poradte mi niekto....

jajka001_

Povinný celibát má vážne negatívne dôsledky pre ludí a cirkev i v súčasnosti. Oddeľuje duchovného od veriacich a od spoločnosti, ktorá pozostáva z rodín, a nie z celibátnych ludí. Popiera základné práva, znevažuje manželstvo a manželský sexuálny vzťah. Je príčinou nízkeho záujmu o kňazstvo, vytvára podmienky na vznik utajovaných sexuálnych kontaktov duchovných so ženami a narodenie sa detí z takýchto vzťahov. Stál i za mnohými sexuálnymi zlocinmi, vrátane sexuálneho zneužívania a znásilnovania žien a pedofílie, ako o tom svedcí séria afér z USA. Prispieva k tomu, že približne 30 percent duchovných je homosexuálne orientovaných, pricom asi polovica z nich to i sexuálne praktizuje.

(úryvok z toho článku. oplatí sa prečítať)

mate59

nedávno ho dávali na Prime,som rozmýšľal ako mu bolo keď tam akože súložil s tou Meggy,no bavili sme sa dobre.
Samozrejme že je to len pre majetky, tam to bolo tiež pekne ukázané.
A nie sú na tom evanjelickí kňzi lepšie?

jajka001_

ano, mate, praveze ma to napadlo pri tvojom prispevku :) ale nie kazdy to vie. v tom filme bol hetero. teda hral hetero.

jajka001_

celibat je hovadina. nie je to prirodzene a jezis to nikomu nekázal. potom jasne ze farari maju milenky a ti druhi co nechcu cosi take neciste ako je zena chytat, znasilnuju chlapcov.
celibat zaviedol nejaky papez asi tristo rokov po Kristovi. Len kvoli majetku.

mate59

zasa nie všetci kňazi sú hneď pedofilní a homosexuáli.Vždy sa čosi nájde, napr. teraz v Ríme tá aférka kňazi v gay kluboch.