Ortopedicky problém

Timea991

Utorok som bola u lekára,spravili aj rtg,ale nic nenasli,musím íst na neurologické vystrenie,ked aj to bude bez vysledkov,tak MRI,bojím sa strasne

Timea991

Ahojte!Odkedy chodím do školy,príznaky sa zhoršili,a tá pravá noha je kratšia, pri sedení stále mám bolesti.Viem,že musím íst k lekárovi,ale sa bojím,lebo som pred maturitou,a nemôžem vela chýbat.Neviem,čo mám robit.

RNG

Klbove zapaly su sposobene hromadou mikrobov,napr boreliozy a chlamidii pneumoniae, roznymi mykoplazmami alebo aj nasimi vlastnymi virusami.
Treba ich adresova roznymi antimikrobialnymi prostriedkami, symptomy(bolest) potlacit protizapalovymi a postarat sa o odstranenie toxinov nimi sposobenych(enzymaticke cistenie) a dostat dost materialov do tela na regeneraciu klbov a sliach, pripadne nervov, ked su bolesti zo zapalov nervov, nie z degeneracie klbu alebo, klboveho vaziva

Timea991

Že kľb je slabší,to povedal ortopôd v Čilistove,kde som bola na liečebnom pobyte s chrbticou.Do čilistova idem len o rok.V stredu som bola u lekára v Blave,ani na rtg ma neposlal,len sa ponáhlal,a nepočúval pozorne,že akych príznakov mám,poslal ma domov bez diagnózy.A chôdzu nekontroloval,len pohyboval dvakrát tú pravú nohu

Laura1

Ahoj Timea,kedy ideš na kontrolu k ortopédovi? 3l.7.2OlO si písala,že Ti ortopéd povedal,že máš niečo s kĺbom,že ten pravý je slabší...A Teba bolí.A tak ako Ti píše Ojka,aj ja si myslím,že to treba diagnosticky doriešiť. zdravím

Timea991

Ahoj Laura!Nešpoertujem,z ničoho nič mi začali bolesti,ked som ráno vstala.Perthes to asi nemoze byt.Ale kľb bolí aj niekedy už v noci.

Laura1

Ahoj Timea, bolí Ťa kĺb, bolesť vyžaruje do prednej časti stehna,a keď dlhšie sedíš,nemôžeš sa naraz postaviť pre bolesť v kĺbe-vpredu?Ak máš ťažkosti i pri ohýbaní do predklonu-bolesť v krížoch,skús i neurologické vyšetrenie.A kontrolné ortopedické vyšetrenie .Možno nemám pravdu,ale pokiaľ viem, Perthesova choroba je ochorenie detí, dalo by sa povedať zriedkavé ,častejšie chlapcov vo veku od 3-9 rokov, menej do l2 rokov. Nemáš bedrový kĺb a koleno iba preťažené z nejakého športu? zdravím

Timea991

Včera som bola u lekára v Blave,ale to bolo na nič,ani na rtg neposlal,bez diagnózy poslal domov.Prosím Vás,poradte,čo mám robit,Hned začína škola,a neviem čo bude so mnou,ako budem chodit tak do školy,lebo krívam a pri sedení aj bolí kľb a koleno.Poznáte nejakého dobrého ortopéda?