Citim sa osamely

Príspevok v téme: Citim sa osamely
makovnik

Ahojte,
dnes si tak sedim za PC, vonku je super pocasie. Napadlo ma, ze by som velmi rad niekam vybehol, ale uvedomil som si, ze vlastne nemam s kym. Vacsina rovesnikov uz ma vlastne rodiny a s tym spojene starosti a ludi, ktorych som nevidel aj viac ako 2 roky oslovovat nechcem. Pozerali by sa isto velmi prekvapene, ze o co mi vlastne ide. Uz som to zazil a nemam chut zazit to znova. V niektorych situaciach sa citim dost osamelo. Napadlo ma, ci je takych ludi viac, ktori nemaju prilis stastie na ludi, ktori su v ich okoli, resp. ktorych bezne stretavaju. Co vy na to?

Iveta Michael

cajík....

Nechápem celkom Tvoju reakciu. Prečo na neho tak zhurta,hm? To mi celé vyznelo ako keby si sama seba podceňovala veď on nikde nenaznačil že väčšina z nás tu je na menšej intelektuálnej úrovni...ja ho náhodou chápem a myslím že viem ako sa cíti. Ak je niekto introvert a neprejavuje sa tak ako by si chcela neznamená to že by zákonite ľuďmi opovrhoval...práve naopak ocenil to že ho ktosi chápe,resp.snaží sa ho pochopiť. Zrejme patrí medzi nekonfliktné tipy a to je podľa mňa dobré...

Iveta Michael

Áno,celkom Ťa chápem...ja som také obdobie mala dosť dlho. Bola to akási nie dobrovoľná izolácia a viem o čom rozprávaš. Koniec koncov tak či tak som samotárka ale mám dve také lepšie kamarátky s ktorými sa stretnem...s tou jednou podľa toho či je s priateľom a tá druhá...hm,tak pre ňu som vyslovene ja bútľavou vŕbou. Má podľa mňa vážny problém a nie vždy sa mi to dobre počúva...šokovalo ma to.Ale čo už aspoň sa prejdeme lebo ona je typ cholerika ktorý dokáže človeka uťahať až...ale niekedy mi zase lepšie keď som sama doma a chatujem zase s mojou bútľavou vŕbou-chalanom,ktorý ma náhodne objavil na Pokeci a zistila som že máme si čo povedať,nie je to hocikto je veľmi vnímavý...A bola som dlho sama,ale vieš človek sa nemá vzdať lebo nikdy nevieš kedy a kde natrafíš na spriaznenú dušu...želám Ti to zo srdca!

Anita11

Makovník - neviem z čoho si usúdil, z môjho príspevku, že si myslím, že sú toto banality, ktorými sa zaoberáš. Práve preto, že sú mi tvoje problémy známe cez môjho syna, zaujala ma aj táto téma. Naopak, myslím si, že je ťažké len tak zapadnúť do kolektívu, alebo nadviazať priateľstvo, keď tvoje rozmýšľanie a pohľad na svet je "iný" ako u väčšiny ľudí.
Mám dvoch synov už dospelých, povahami sú úplne rozdielni. Práve ten starší má podobné problémy ako ty. Od detstva akoby rozmýšľal ako dospelý. Vždy sa k povinnostiam staval pre okolie až prehnane zodpovedne. Učil sa stále na samé jednotky, ale keď ho čakala nejaká písomka, alebo ešte na ZŠ diktát, jeho nálada klesla na bod mrazu. Prežívala som s ním každý takýto problém, bývali to hodiny rozhovorov od malého decka až po dospelosť. V tomto roku promoval na VŠ
opäť s červeným diplomom, ale pocity, alebo ako si to ty nazval -"vnútorní démoni", s ktorými prežíval obdobie pred štátnicami boli obrovskou skúškou a záťažou na jeho psychiku. Stále mal pocit, že to ešte nevie tak, ako by mal.
Pamätám si, keď som ho po nástupe na strednú školu upokojovala, keď som videla, že má z toho obavy, aby nečakal, že to budú stále samé jednotky, tak mi na to povedal, že jemu o jednotky nejde, ale si nevie predstaviť že niečo nebude vedieť na 100%. Učitelia a profesori boli z neho vždy unesení, čo samozrejme mamu poteší, ale ja som najlepšie vedela, čím prechádza, aby uspokojil svoje svedomie, že preto robí všetko. Pritom to nebol žiaden bifľoš, má dar inteligencie od pána Boha, ale popri tom dostal ešte jeden dar - schopnosť pozerať na svet veľmi uvedomelo a vážne, čo ho akoby niekedy zväzovalo a nedalo mu prežívať život tak bezstarostne, ako to od neho očakáva okolie, keď sa mu tak dobre darí. A toto je myslím aj tvoj problém.
Viem, že nečakáš rady, čo máš robiť, ale nedá mi nenapísať ti to, čo hovorím aj synovi, aby sa učil tešiť zo života, vychutnať si aj tú jednoduchú stránku života, ľudí, ktorí vás celkom nechápu, nech sa učí tolerovať, veď aj nato tá vyššia inteligencia je. Je len logické, že pokiaľ je málo tolerancie voči ľuďom, ktorí sa na svet nepozerajú tak ako ty a tebe podobní, tak tým ľuďom zákonite pripadáte nadradení nad nimi. Preto aj tie zbytočné škriepky na fóre.

truntulus

ty si z tej temy smrad z nosa ? to len podla IP
ppp.zdravie.sk

naco sa vlaste pytas \\\\\\\"co vy na to\\\\\\\" ked v podstate ani nechces pocut iny nazor,ale ako tu citam, len taky ktory by ti bol po voli. Na polovicu prispevkov hovoris ze su prekrutene a dalsie ktorymi reagujes to zasa prekrucas ty. A to ze \\\\\\\"nesudte ma ked ma nepoznate\\\\\\\" tak to si moj zlaty na fore co cakas krémeše ? S takymito reakciami si mal ratat a nie sa tu teraz vykrucat ze ta tu nikto nechape. A niekde si vravel ze na teba niektori len utocia tak toto mozes povazovat za UTOK :D.

A to ze ked sa neda zmenit svet tak zmen seba tak to zas nemusis brat tak doslovne. Jasne ze sa z cernocha neda spravit beloch, no okrem Jacksona nech mu je zem lahka. no ale nejaky kompromis s tou realito by to chcelo.
A ked sa na tvoje stranu pridaju dvaja traja to este neznamena ze vyhras vojnu proti 50ke a to hovorim obrazne neze ma tu budes tahat potom za slovicka a prekrucat to jak sa ti paci aj ked to cakam :D

a musim sa zastat aj nezneho pohlavia ktore vyjadrilo opat len svoj nazor. to ze si ich nepochopil to nieje tvoja vina ved muzi su z marsu a dievcata z venuse :D
and \\\\\\\"Welcome to Jamaica and happy holiday\\\\\\\" :D

[zruseny12]

MAKOVNIK...vobec nemas za co...
dakujem ti velmi pekne za prianie aj ja ti prajem aby zb.dna bol prijemny...a aj cely prac.tyzden nech sa ti dari...

makovnik

tak.tik dakujem. Nie nemam ziadny problem s vlastnou hodnotou. Zijem so sebou uz prilis dlho na to, aby som vedel, co od seba mozem ocakavat, ajked je pravda, ze aj ja sam seba este stale obcas niecim prekvapim :-) Nepotrebujem, aby mi niekto rozpraval, ci som alebo nie som "vynimocny", ale aj mne obcas samozrejme (rovnako, ako kazdemu inemu)dobre padne, ked viem, ze mi aspon niekto chce rozumiet, obzvlast, ked som zvyknuty z realneho zivota skor na opak. S tym, ze vlastne zivotne nezdary a rozne situacie su najlepsim zdrojom poznania samozrejme absolutne suhlasim.

jajka01_ nie, nie som narodeny v znameni vah. Ludi, ktori maju iny nazor, ako ja, respektujem. Tu ale treba rozlisovat, ci ma niekto iny nazor na nejaku konkretnu vec alebo situaciu alebo ci ti niekto rozprava, aka si alebo nie si, pricom ta vobec nepozna. Pozri, skus si zalozit vlastnu temu a ked ti tam budu pisat rozni ludia napriklad ich "nazory" a domnienky o tom "aka si", "co je tvoj problem" a "aka by si mala v skutocnosti byt" tak potom sama uvidis, ci budes na vsetky taketo prispevky schopna stale dookola odpovedat s chladnou hlavou. Nepoznas ma. Som si isty, ze keby sme sa cisto hypoteticky niekde nahodou stretli a pol dna by sme sa rozpravali o vselicom a nasledne by som ti povedal, ze ja som ten makovnik zo zdravia, co ti tak liezol na nervy :-) tak by si mi to isto neuverila. Viem byt velmi prijemny (a to nielen, ked so mnou niekto suhlasi), ajked tomu asi niektori nechcu uverit. Nesud, ani tebe sa istotne nepaci, ked ini sudia teba.

jajka001_

fiha, nebola som tu...ze moj posledny prispevok vyvolal taku tvoju reakciu, to som necakala...neviem cim sa ta dotkol ale ako som pochopila po tych dalsich prispevkoch, teba sa dotkne hocico, takze to ani neriesim. vela stastia v hladani priatelov, nebudes to mat lahke. moj otec mal podobnu povahu. a priatelov veru nemal. resp mal len kym s nim suhlasili. potom sa zmenili na nepriatelov, lebo mali iny nazor. nie si nahodou narodeny v znameni Vah?

tak.tik

makovnik super ze si sa ospravedlnil 22:27 a trosku sa mi zda ze si si uvedommil svoje spravanie (tu na fore) co je taktiez velke plus na zaciatku som mala dojem ze mas problem s vlastnou hodnotou teda ze si potreboval pocut o vlastnej "vynimocnosti" prepac nechcem sa ta dotknut ber to len ako moj pohlad ale momentalne som soknuta si uplne super z vlastnej skusenosti viem ze moje zivotne nezdary su najlepsim zdrojom poznania tak ti drzim palce