Citim sa osamely

Príspevok v téme: Citim sa osamely
makovnik

Ahojte,
dnes si tak sedim za PC, vonku je super pocasie. Napadlo ma, ze by som velmi rad niekam vybehol, ale uvedomil som si, ze vlastne nemam s kym. Vacsina rovesnikov uz ma vlastne rodiny a s tym spojene starosti a ludi, ktorych som nevidel aj viac ako 2 roky oslovovat nechcem. Pozerali by sa isto velmi prekvapene, ze o co mi vlastne ide. Uz som to zazil a nemam chut zazit to znova. V niektorych situaciach sa citim dost osamelo. Napadlo ma, ci je takych ludi viac, ktori nemaju prilis stastie na ludi, ktori su v ich okoli, resp. ktorych bezne stretavaju. Co vy na to?

lost

makovnik, ty si ten typ cloveka, s ktorym sa neda hadat :)
lebo mas brutalnu pravdu..
neda sa nic ine, len suhlasit..

makovnik

Anita11 tvoj syn ma obrovske stastie, ze ked uz nikto iny tak aspon ty ho chapes a chces mu rozumiet. Ja som take stastie vsak zial nemal a vsetky svoje vnutorne "problemy", ci uz v obdobi detstva, puberty alebo dospelosti som si musel riesit uplne sam, so svojimi vnutornymi demonmi. Niekedy som az prekvapeny, ze som neskoncil minimalne niekde u psychologa alebo psychiatra, ajked klop-klop, na take nieco nie je nikdy neskoro. Ajked by som to tvojmu synovi uprimne prial, viem, ze ani on nebude schopny svoj udel vzdy niest s chladnou hlavou a usmevom na tvari. Na to sa priprav. Ale viem, ze ak to bude mozne, pomozes mu s tym, ako sa bude dat.

makovnik

Dakujem za dalsie prispevky do tejto temy. Myslel som si, ze uz asi malokto prispeje, ze som svojim "neakceptovatelnym" spravanim asi vacsinou kazdeho odradil. Ano priznavam, par-krat som vypenil, ale ja som sa nikdy nesnazil urazit niekoho konkretneho (ajked to mozno niekto tak pochopil) a ked som napisal, ze "takych ludi, ktori sudia inych vyslovene neznasam" som nemyslel konkretne dievcata, ktore vyjadrili svoj nazor.

Mne uz je jednoducho proti srsti, ked musim kazdy den stale dookola zapasit s tym, ze aj pri formulacii najjednoduchsich viet sa vzdy najde clovek, ktory ich s radostou prekruti a zo mna sa tym pokusa spravit niekoho, kym nie som. Navyse ked to potom zaklincuje tym, ze "to ti nie je podozrive, ze ti nikto nerozumie", ked pritom jasne vidim, ze su aj ludia, ktori mi chcu rozumiet a rozumeju celkom dobre, tak to ma potom uz naozaj vie odrovnat.

Anita viem, ze tebe sa toto mozu zdat banality, ale ver, ze keby si s nimi zapasila naozaj denno-denne tak by si sa na to pozerala uplne inac. Ak som niekoho, niektorym svojim prispevkom urazil tak mi je to uprimne luto. Nieco take som v umysle nemal. Na druhej strane viem, ze sem prispeli aj ludia, ktorych primarnym zamerom nebolo niekomu pomoct, ale skor napisat: tak ti treba, to mas za to aky si.

UnReSt ano, vidim, ze veci vnimas naozaj podobne, ako ja. Na jednej strane ti bude vacsina ludi okolo teba presvedcivo tvrdit, ze nie si nic extra, ze nie si nicim zaujimavy, ze neprinasas ziadny novy pohlad, ze nie je o co stat, ze si skor prekazkou ako odrazovym mostikom. Na druhej strane, vtedy, ked im to bude vyhovovat, o teba radi rovnaki ludia odrazu zakopnu a vypocuju si aj tvoj odrazu iny a casto pre nich extremne divny nazor, ajked nikdy neuznaju, ze mas v nom aspon elementarnu pravdu, inu pravdu, ako ostatni. V situaciach, pri ktorych by ti tvoja inakost mohla pomoct, budes casto presviedcany, ze nie si vobec iny, ze si uplne obycajny a nezaujimavy. V situaciach, pri ktorych by ti tvoja inakost mohla naopak uskodit, budes naopak casto za svoju odrazu preukazatelnu inakost pranierovany a odsudzovany. Nadobudol som jednoducho pocit, ze tvoju inakost v konecnom dosledku vacsina ludi vyuzije iba vo svoj prospech, avsak v tvojom vlastnom pripade ju naopak obrati v tvoj neprospech. Mensine sa vo vacsine jednoducho zije vacsinou zle a tazko, s tym nic nenarobime. Hlavne sa nesnaz za kazdych okolnosti potlacat svoju vynimocnu osobnost iba preto, aby si sa zapacil ludom okolo seba. Mohol by si totiz potom uplne zabudnut, aka je tvoja realna osobnost (kto v skutocnosti si) a zamiesat sa tym celkom uplne do sumerneho a jednoliateho davu osobnosti tak, ako to bolo nutenych urobit mnozstvo zaujimavych ludi, preto, aby mali ako sami zistili jednoduchsi a pohodlnejsi zivot. Nie vzdy je vsak asi pre cloveka najlepsie ist tou jednoduchsou cestou rovnako, ako nie vzdy je najlepsie hladat vzdy a za kazdych okolnosti tu najkomplikovanejsiu cestu.

Viem, ze teraz mi sem asi napisu nejaki ludia, ze sa na veci pozeram prilis negativisticky a ze musim mysliet optimisticky a pozitivne, ale to nie je pre mna vzdy jednoduche a pochopi to iba clovek mne podobny. Aj napriek tomu je vsak vo mne viac optimizmu, ako by sa mohlo niekomu na prvy pohlad zdat.

Budem rad, ked prispejete dalsimi zaujimavymi nazormi. Prosim vsak, nevravte mi, aky som alebo nie som. Dakujem.

Anita11

Makovník - prečítala som si pozorne celú diskusiu. Na začiatku mi to pripadalo, že tvoj problém je, že si veľmi inteligentný človek, ktorý je veľmi ťažko chápaný okolím práve pre túto inteligenciu, to sa často stáva. Takí ľudia majú problém hovoriť o banalitách, lebo v tom nevidia žiadny zmysel a veci, ktoré ich bavia a ktorým rozumejú, nie sú zasa zaujímavé pre tých menej inteligentných. Taký problém má aj môj syn a veľa iných vzdelaných inteligentov. Myslím, že z časti je to aj tak, ale po dočítaní všetkých príspevkov tvoj väčší problém je v tvojich reakciách na názory ostatných.

Nemáš rád, ak ťa niekto súdi a nepozná, a čo robíš ty???
Z tvojho príspevku vyberám:

Nikto nema pravo sudit nikoho a to ani v pripade, ze by toho cloveka poznal dokonale (pretoze casto ta velmi prekvapi clovek, o ktorom si bola presvedcena, ze ho poznas) a nie to este cloveka o ktorom nevie vobec nic. To iba poukazuje na poriadne pokriveny charakter toho cloveka, rovnako ako aj cloveka, ktory nieco take schvaluje = teba. Pravdupovediac takych ludi vyslovene neznasam.

Ako vieš, že tie dievčatá majú pokrivený charakter? Prečo ich hneď radíš medzi tie čo neznášaš? Tiež ich nepoznáš.
Stotožňujem sa s názorom maxipsa.
Je mi ľúto dievčat, čo sa ti snažili pomôcť a úprimne poradiť a nakoniec sa tu na ne zosypali ešte aj hlúpe nadávky.
Prispel si tu veľakrát, kafikovi si sám odmietol stretnutie, že by si sa cítil zle, keď už o tebe veľa vie, takže priznávaš sám, že z príspevkov sa o tebe dalo veľa zistiť, aj keď ťa celkom nepoznáme.
Áno, z toho čo si o sebe v príspevkoch dal vedieť, budíš dojem, že nie si ozaj príjemný spoločník. Začni skutočne od seba, lebo budeš sám aj naďalej.
Za každú cenu chceš mať pravdu, si málo tolerantný a pôsobíš nadradeno.
To ťa nesúdim, len sa ti snažím nastaviť zrkadlo.
Úprimne ti prajem, aby si svoj problém úspešne vyriešil. Ber to ako od mamy, lebo by som ti ňou skoro mohla byť.

Google

Ahoy Makovnik - inac makovnik my narobil chutky : ))
tak, skus ist na Facebook, viem, ze si pomyslis, ze je to pre decka (neviem sice aky stary si ty), ale mozes vyuzit to na co bol stvoreny. Mozno niekto iny citi presne to co ty - osamelost a potesi sa tvojej sprave...Neverim tomu, ze v skole si nemal dobrych kamaratov, aj ked uz maju rodiny, urcite ich tvoja sprava vytrhne zo stereotypu...give it a go : )

UnReSt

Makovnik, najvacsi problem ja vidim v tom, že nad vsetkym velmi zložito rozmyšlame - je konkretne našou vlastnosťou takto myslieť. Aby sme sa dostali medzi iných "obyčajných" ľudí mali by sme tak mysliet aj mi, a nesnažit sa mať na všetko odpoveď pomocou filozofickeho myslenia, tiez to vidim v tom ze sme malo iniciativny a nech si povieš čokoľvek je to tak. Tiež sa pozriem na ostatnych a mam pocit, že vôbec žiadne usilie nemusia vynaložiť nato aby sa o nich niekto zaujimal (oni si ten zaujem a teda aj spôsom bomunkácie vybudovali počas dlžšieho obdobia, nie len pri občasnom prejavení záujmu o niekoho druhého). Človek asi fakt musi byť drzy, sem tak sprosty, a musi sa spravať že je obyčajny a hlupy aby zapadol medzi ostatnych - hlupaci inteligentov proste nemaju radi.

maxipes

Ja sa vôbec nečudujem,že si pripadáš sám..reaguješ prehnane prchko na banality a uznávaš len svoju pravdu...kým sa sám nezmeníš,nezmení sa ani tvoj život...

kafe

Makovnik, nevadí, tušila som, že asi nebudeš chcieť ísť. Ja na to premietanie určite pôjdem (nie na všetky filmy). A možno sa tam predsa len stretneme :) aj keď ja nebudem vedieť o tebe a ani ty o mne.

M74

makovnik: Nebuď srab :-) a na ten film s kafikom choď. Predsa tu o Tebe niečo už čítala a ak by jej Tvoja nátura bola proti srsti, tak Ťa nikam nevolá. Ak nechceš byť stále sám, tak musíš prejaviť aj trochu odvahy. A nemáš čo stratiť, iba ak svoju samotu.

PS: Martin je celkom fajn mesto, prežil som tam zopár pekných rokov, páčilo sa mi že vďaka jeho veľkosti je je celé centrum také kompaktné, všetko pekne pohromade a vždy som v meste niekoho známeho stretol. To sa v BA nestane ani náhodou...

makovnik

kafik naozaj si vazim tvoj zaujem ist si pozriet film na namestie. Premyslal som na tym, ale radsej odmietnem. Som si vedomy, ze som tu o sebe a o svojej osobnosti napisal ovela viac, ako som kedykolvek chcel a ako je dnes zdrave. Navyse je to pravda, nie su to ziadne pozy. Citil by som sa pred tebou nahy, co by mi nebolo prijemne. Mozno rozumies, ako to myslim, ale ak nahodou nie, nevadi. Este raz ti dakujem za prejaveny zaujem.