Ako schudnut za tyzden 3 - 4 kg?

Gima

08.02.2016 | Diskusia 15

Nie je len obyčajným korením. Pozitívne pôsobí na celé naše telo a zásobuje ho množstvom zdraviu prospešných látok. Ak si pripravíte čarovný elixír, kde bude okrem kurkumy aj čierne korenie, účinky ešte zdvojnásobíte!

Kurkuma je známa "len" ako tradičná indická korenina. Mnoho domácností ju využíva na dochutenie jedál. Jej účinky na zdravie sú však ohromujúce! Pripravte si nápoj "zlaté mlieko", ktoré obsahuje toto korenie. Najsilnejšou zlúčeninou v kurkume je kurkumín, teda polyfenol, ktorý je aktívnou zložkou, vykazujúcou viac ako 150 terapeutických aktivít!

Jeho účinky sú silnejšie, keďže sa v nápoji nachádza aj čierne korenie. Obsahuje totiž silnú zlúčeninu s názvom piperín. Keď tieto dve zložky skombinujete, zabezpečíte svojmu telu zvýšenú absorpciu liečivých látok z kurkumy až o takmer 2 000% percent! Jednoducho povedané, organizmus si vezme z kurkumy viac zdraviu prospešných látok, ako keby ste si ju dali samotnú.

Zdravotné prínosy kurkumy:

Pomáha udržiavať hladinu cholesterolu.
Podporuje trávenie.
Detoxikuje pečeň.
Reguluje metabolizmus a telesnú hmotnosť.
Vysoký krvný tlak.
Má protizápalové, antiseptické a analgetické účinky.
Posilňuje imunitu.
Chráni pred rakovinou.
Skvelá na pamäť a funkcie mozgu.
Poradí si s kožnými problémami.

Mladík jedáva tri roky len kukuričné lupienky: Neskutočné, ako sa to na ňom odrazilo!
Návod na výrobu zlatého mlieka

Krok 1: Pasta z kurkumy

Potrebujeme:

1/4 šálky prášku kurkumy
1/2 lyžičky mletého čierneho korenia
1/2 šálky filtrovanej vody

Príprava:

Rozmiešajte všetky ingrediencie v malom hrnci. Potom je trošku povarte na strednej teplote, až z toho vznikne hustá kaša. Zložte ju z ohňa a nechajte vychladnúť. Následne vložte do sklenenej nádoby na chladné miesto.

Krok 2: "Zlaté mlieko"

Potrebujeme:

1 šálka mandľového mlieka (konope alebo kokos sú tiež dobré možnosti)
1 lyžička kokosového oleja
Štvrtina čajovej lyžičky alebo viac pasty z kurkumy
Med

Príprava:

Zmiešajte všetko ingrediencie v hrnci, okrem medu. Dajte na panvicu na mierny oheň a stále miešajte. Pozor, nenechajte zmes prejsť bodom varu! Pridajte med podľa chuti.

Určite by ste mali vyskúšať recept na domáce zlaté mlieko! Obsahuje jednu z najmocnejších a jeden z najzdravších prísad na svete - kurkumu. Je to skvelý spôsob, ako bojovať proti zápalom a zvýšiť imunitný systém prirodzenou cestou.

Gima

Psyllium je rozpustný zdroj vlákniny, podobne ako vláknina prítomná v niektorých obilninách, napr. v ovse a jačmeni. Hlavný rozdiel je v tom, že psyllium má výraznejšie vyšší obsah vlákniny ako napríklad ovsené vločky. Okrem psyllia musí dobrý vlákninový doplnok obsahovať aj liečivé rastliny, aby mohol zabezpečiť aj takú nerozpustnú vlákninu, ktorá spolu s rozpustnou rastlinnou vlákninou zabraňuje tvorbe ďalších črevných usadenín. Navyše by sme mali uprednostňovať také produkty, ktoré obsahujú okrem rozpustnej a nerozpustnej vlákniny aj vitamíny a minerálne látky. Z tohto hľadiska sú vhodné také doplnky, ktoré obsahujú jablčnú vlákninu, Yucca shidigera, Aloe vera alebo zelené riasy.
Yucca shidigera – blahodarné účinky juky poznali už starí Inkovia. Obsahuje veľké množstvo saponínov – látok s vysokou čistiacou a detoxikačnou schopnosťou, ktoré pôsobia ako prírodné „čistiace prostriedky“. Rastlina obsahuje dva typy týchto saponínov – vo vode rozpustné (stearanové) a vo vode nerozpustné (terpénové). Stearanové saponíny sa v čreve viažu s cholesterolom a vytvárajú s ním nerozpustné zlúčeniny, ktoré sa z čreva nevstrebávajú do krvi. To spôsobuje pokles cholesterolu v krvi. Terpénové saponíny sa dostávajú do krvného obehu a ním sa dostávajú do celého organizmu. Okrem saponínov obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín A a C, vápnik, draslík, fosfor, železo, meď a horčík. Juka účinne pôsobí v čreve, v krvi, v obličkách, v žlčníku – odstraňuje patologické usadeniny a detoxikuje organizmus.

Nikkie222

Je to dost mozne, ze to pisu zamestnankyne, ale ked vidim mnozstvo "rad" na tomto fore, ale nachadzam ich aj na roznych inych miestach, tak ma to hrozne stve, ze ludia siria medzi sebou hlupost a neuvedomuju si, ze niekomu tym mozu aj uskodit. Nielen ohladom tabletiek, ale aj rozne detox caje, bananove sejky s olivovym olejom so schopnostou spalovat tuky (ako fakt?), kompresne pasy a nohavice z dost podivneho materialu co maju tiez akoze pomoct spalovat tuky... No hroza, comu dnesni ludia este dokazu verit...

jetotaktto

no ja na tieto rozne zazraky na chudnutie tiez neverim a mam skorej negativnu skusenost.V minulosti som sa dala nahovorit na Spirulinu a Chlorelu,ze to je zdrave a zhodit som nepotrebovala ale vsade slubovali ze to pomaha aj na chudnutie a neviem co vsetko.Vzdycky som mala stabilnu vahu uz roky,ale po zacati uzivania som zacala priberat.Po mesiaci ked som uz mala o 2 a pol kila viac som s tym prestala,radsej....A verte ci nie tych 2a pol kil sa neviem zbavit...

munz

Nikkie222 konečne normálny príspevok, palec hore :-)

presne to sa aj ja snažím vysvetliť, že blbosti typu piperine, forskoline, malinový ketón, acai berry, zelená káva sú dobrý podvod, ako sa nabaliť pre firmy.
A zas nemyslím, že by Ti malo byť do plaču z blbosti ľudí, lebo tie čo tu píšu aké sú spokojné s piperine sú len zamestnanci firmy, pravdepodobne je to jeden čo stápe mení nick a píše si sám zo sebou, keby sa ukázalo IP asi by sme boli veľmi prekvapení :-))) však aj všetci "spokojní užívatelia" píšu rovnakým štýlom bez diakritiky

Ja si myslím, že už ľudia určite nie sú takí blbí a nenaletia zas

Nikkie222

Zeny!!! Ked citam niektore vase prispevky az mi je do placu. Kedy uz konecne pochopite ze tie vase nezmyselne 63748 dnove diety/caje/tabletky vam mozu viac uskodit ako pomoct? Boze moj, ved trosku rozmyslajte. Schudnut 4 kg za tyzden? Bez urazky moja, ale si normalna? JEDINA zdrava cesta ako schudnut a aj si vahu udrzat (neznicit si pritom zdravie a hormonalny system je ako bonus) je uprav celkoveho zivotneho stylu - t.j. zdravsia strava, normalne porcie, pitny rezim a pohyb! Ziadne superzazracne tabletky a potraviny neexistuju. Pouzite svoj mozog zeny a nepiste tu kraviny. Ved dnes je tolko moznosti a zdrojov informacii, zasnem nad vasou nevedomostou (zdroje zo zenskych magazinov a podobnych sraciek ignorujte, ked trosku pogooglujete a pouzijete pri tom aj rozum, verim, ze najdete relevantne zdroje).

Gima

Mne pomohol pri chudnutí protein shake, ananas, psylium, kefír a jogurty. No najlepší je vanila protein shake z tesca.