Ako rozhýbem stuhnutý lakeť ?

Príspevok v téme: Ako rozhýbem stuhnutý lakeť ?
Miso.hllz

Ahojte, neviete mi niekto poradiť? Pred dvoma rokmi som mal na 4 krát zlomenú ľavú ruku v lakti. Po operácii som hneď začal s rehabilitáciou, ale aj napriek mojej snahe ruka zostala v lakti ohybná tak maximálne na 45 stupňov. Pred cca mesiacom a pol mi ruku znovu operovali. Vybrali mi odtial kov a v narkóze mi ruku rozťahali. Teraz chodím znovu na rehabilitácie, ale nevidím žiadny pokrok. Dokonca je hybnosť ruky horšia ako pred operáciou. Teraz to je tak maximálne 30 stupňov. Samotný chirurgovia sa líšia v názoroch na spôsob rehabilitácie. Ale v podstate všetci tvrdia že ruku musím rozťahať na silu, inak sa to vraj už nikdy nespraví. Na rehabilitácii mi však tvrdia, že cvičením na silu vznikne v šlachce obranný reflex a šlacha sa tak môže zaseknúť práve kvôli tomu. Všetky tieto dohady ma vedú k nejakým alternatívnym pokusom. Viete mi niekto poradiť spôsb liečby ktorý by mi mohol pomôcť? Poprípade aj nejakých konkrétnych ľudí ktorý by mohli pomôcť. Alebo ak by ste mi mohli poskytnúť nejaké konkrétne rady ak ste mali s niečím podobným skúsenosti?

Ďakujem

ShortyX

Dobrý deň, takýto tažký úraz je veľmi komplikované riešiť, moj otec je po zlomenine olecranonu ulny - po osteosyntéze /spevnenie kovom/ rozsah pohybu extenzia 55 stupňov, flexia 85 stupňov rotácie predlaktia minimálne, rozbehnutý algodystrofický syndróm ruky, - ten sa podarilo medikamentózne a fyzikálnou liečbou stabilizovať, po troch mesiacoch extrakcia osteosyntézy, redres, teraz zlepšenie cca o 10 stupňov pasívne, no a tak nejak. Som fyzioterapeut robím čo sa dá a hmmmmmm nieje to podla mojich predstáv, chirurgovia majú na vec iný pohlad, tak ako vraveli na rehab. zvyšovať rozsah len do tej miery aby sa svalstvo reflexne nebránilo pohybu - sa to ešte viac betónuje. Tiež nie proti velkej bolesti - vznikajú osifikácie. Mobilizovať, PIRkovať, uvoľnovať makké štruktúry kĺbu, nezabudnúť na starostlivosť o rameno a ruku. Bohužiaľ takéto poškodenie kĺbu má fatálne následky, zmieriť sa z obmedzením. Ak sa mi niečo podarí vymislieť čo by bolo fakt účinne napíšem. Pred Cvičením odporúčam lakeť zachladiť, Ibuhepar masť, tiež Lieky tlmiace bolesť - len neprehánať, pozor na pečeň. Držím palce.