Pľuzgieriky s bielym obsahom na tvári!

Príspevok v téme: Pľuzgieriky s bielym obsahom na tvári!
Anielik

Dorána sa mi na spodnej časti tváre (na brade) vyhodili malé pľuzgieriky, ktorých obsahom je biela tekutina. Viem, že to akné nie je, pretože ma to začína nejak zvláštne páliť a takisto viem, že to nie je herpes, s tým mám bohaté skúsenosti. Vyhodilo sa mi to po celej brade. Prosím o radu, skúsila som biolampu, mastičku na herpes a zatiaľ nechcem robiť paniku. Možno to mám zo slnka, alergická na potraviny nie som, aspoň som to nespozorovala. Ak má niekto podobný problém, pomôže mi každá skúsenosť. Vďaka :(

sususu

Ahoj anielik,
ja prave surfujem po nete a hladam ludi s podobnymi problemami ako mas ty... mne sa tiez uz skoro pred rokom zo dna na den vyhodili na tvari na lavom lici male biele pluzgieriky o velkosti spendlikovej hlavicky. Prekvapilo ma to pretoze som mala stale cistu a bezproblemovu plet. Myslela som, ze sa mi plet po par dnoch ukludni, ale mylila som sa. pluzgiere sa zmenili na zacervenane skvrny a neskor okolie pluzgiera bolo suche a supinate. pluzgieriky sa objavovali znova a znova a postupne sa mi to rozsirilo na prave lice a teraz je to uz na brade a krku. Chvilu sa to zlepsi a potom sa pluzgieriky objavia znova. Koza na tvari je supinata, takze si musim pravidelne robit peeeling. Skusala som rozne kremy a cistenie ale nic nefunguje 100 %. Pokozka sa len na kratko ukludni a potom sa to cele objavi znova. Dnes som bola na vysetrenie u dermatologicky, predpoklada, ze by to mohla byt Rosacea, dostala som krem od A-Derma. Neviem, ci je to spravna diagnoza, nakolko pri rosacea su to rozsirene cievky a nikde sa ziadne pluzgieriky nespominaju... Tak som zvedava, ako bude krem ucinkovat a ci sa nieco zmeni, a ci sa to bude vracat dalej.. ty mas este stale tento problem, alebo sa to nejako vyriesilo? Diagnoza?