Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

žalúdočný vred alebo niečo iné?

Príspevok v téme: žalúdočný vred alebo niečo iné?
whee_ee

Ahojte,

pred dvoma dňami mi prišlo strašne nevoľno, pálila ma záha a bolel ma žalúdok, potom to prešlo. Včera večer však hneď ako som si ľahla do postele, pocítila som ostrú bodavú bolesť v žalúdku, ktorá trvá doteraz.. Bolí ma aj časť hrude, bolesť je najsilnejšia pri dýchaní.. Trochu mi aj búši srdce a vôbec neviem, čo by to mohlo byť, je to veľmi nepríjemné.. Čítala som, že vredy môžu vzniknúť zo stresu a z častého užívania analgetík a pravdupovediac, v strese som neustále a analgetiká sú na mojom dennom poriadku kvôli chronickým bolestiam, ale to je iná téma... Ale aj tak si pripadám na takéto niečo mladá, mám 19 rokov, takže uvítam každý názor a dúfam, že mi to prejde...

Ďakujem :)

Laura1

ahoj whee_ee,je ti i na vracanie?Ak Ťa páli žáha a bolí žalúdok -mohla by si mať podráždenú sliznicu pažeráka aj žalúdka,alebo i zápal.Po jedle máš zhoršenie bolesti...v teoretickej rovine: menuješ viacej agresívnych faktorov ,ktoré by mohli participovať na vzniku event.i vredu žalúdka.Stres,lieky od bolesti a možno i H.pylori.Možno to bude iba krátkodobá záležitosť a zmiernenie bolestí dosiahneš úpravou stravy-šetriaca diéta,liečivý čaj,napr.Matový,kamilkový.Akú máš úľavovú polohu-skrčená?v predklone?Píšeš,že ideš na dovolenku.Ja by som Ti úprimne radila,aby si si dala vyšetriť brucho,ak sa necítiš lepšie. A máš bolesti i pri dýchaní..! Zdravím

whee_ee

len ma mrzí, že som čakala trošku serióznejší záujem, pomoc, nejakú radu, skúsenosť... ale vidím, že pokiaľ nie som tehotná 13tka, tak je skoro každému zaťažko reagovať... pritom ja sa tu vždy snažím ľuďom niečo dať, ak mám s niečím skúsenosť alebo aspoň podľa vlastného úsudku poradiť, pomôcť, ale tak neva :))

whee_ee

ale poslednú dobu, rok, som bola v strašnom strese, a ďalej to, že mi lekári odfajčili zápästie a už 10 rokov trpím chronickými bolesťami, ktoré sa zhoršujú a aj sa budú, lebo tam mám milión diagnóz, ktoré sa už nedajú zmierniť a že dennodenne sa od bolesti dobreže neškrabem po stenách, tak to sorry, za to si nemôžem a že máme v rodine helicobactera, to tiež nie je moja vina..

tak ďakujem za rady a automatické závery, ktoré ste si vyvodili bez toho, aby ste sa ma na niečo spýtali :))

whee_ee

čo znamená zlý životný štýl?? to, že nefajčím, nepijem alkohol, stravujem sa 5 krát denne, jem dostatok ovocia a zeleniny, aktívne cvičím a vypijem denne cca 3 litre tekutín??

sweet_lolitta

Mas dost zly zivotny styl, radsej sa ta nepytam ako sa stravujes, ale bola by to vhodna otazka, ktora ti zaludocne problemy hned objasni...

whee_ee

tak dík :)

btw, mali sme v rodine aj helicobactera, po návrate z dovolenky sa pôjdem dať vyšetriť, snáď ma to tam nechytí ešte viac, lebo je to strašné niečo, tak do piatku budem mať len nejakú ľahkú stravu a uvidíme.

whee_ee

po jedle sa to vždy trochu zhorší, neviem, čo to môže byť, bolí to aj nad žalúdkom, ako keby aj hruď.. :-/ bodavá bolesť.

whee_ee

-mira, stravu mám dobrú, zdravú.. a bohužiaľ, snažím sa lieky čo najmenej, ale mávam nenormálne bolesti a s tým sa žiť nedá a po 10 rokoch lekári povedali, že už sa s tým nedá nič robiť a časom sa to bude len zhoršovať a aj sa zhoršuje.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

žalúdočný vred alebo niečo iné? - Fórum - ZDRAVIE.sk