"si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny

Príspevok v téme: "si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny
sweet_lolitta

Skvely film o tom, ze co vkladate do ust vas priamo ovplivnuje, pretoze kazde susto telo metabolizuje, nieco si zoberie, zvysok vyhodi, ine necha v sebe a skodi mu to... O tom aky je priami suvis s rakovinou a jedlom a aj to, ako by to dopadlo, keby zrazu lekari vedeli nieco o vyzive a rakovina by ustupila (asi by vela ludi prislo o pracu, vsak?)>>>

tu je link :)

www.green-ways.com

Co si o tom myslite vy?

Danka_L

rena23, ano to bude s tym, ze ja som si tu stranku len natukala do prehliadaca a neklikala na ten tvoj odkaz :D.Este raz vdaka, mozno to skusim s tym semenom, len ho niekde este zohnat…

sweet_lolitta, preco by som sa mala vlastne vzdat masa? Chpem, ze salamy nemusia byt velmi zdrave, ale take maso v omacke? Co je tam zle?

H2O

práveže to je ten problém, že lekári vedia h.vno o výžive a radšej podporujú farmaceutické spoločnosti, než by poradili ľuďom niečo skutočne účinné ... vďaka bohu, že veľa ľudí chápe, aká je správna strava dôležitá :)

sweet_lolitta

to je inac velmi zabavne, ze ludia si casto nevedia predstavit nejest maso, lebo...ZRAZU BY NEJEDLI SKORO NIC, kedze ho jedia dost (maso ako take, udeniny, sunka, parky, salamy, klabasy, slaniny....atd) a k tomu ryza, ci zemiaky. No ja sa necudujem, ze to vyzera hrozostrasne :)

Ale nejest maso mi dalo jednu krasnu skusenost- HLADAT nove druhy jedal. Kedysi by mi stacilo vepro-knedlo-zelo. Teraz si spravim krasne dekorovany tanier, ktory zje aj moj muz a aj jeho kamarati si pochvaluju a to sa stravujem vegansky a oni nie :)

ti je zopar veci, co som navarila.

sphotos.ak.fbcdn.net vegetarianske krokety s krupami a omackou z tekvice hokaido :)

sphotos.ak.fbcdn.net psenovy pohar bez cukru (s prirodnymi sladmi)

rena23

Máš to na tom druhom odkaze na stránku. (Ja už na toto fórum chodím dlho a chvíľu mi trvalo, kým som pochopila, že keď skopíruješ nejakú web adresu, neukáže ju v príspevku celú, ale kliknutím sa aj tak dostaneš, kam treba, možno si to tiež nevedela. ;-) ) Takže, aj keď to vyzerá ako jeden odkaz, sú dva nezávislé - klikni na každý z nich a uvidíš. :-) Je strašne veľa vynikajúcich receptov bez mäsa (zo zeleniny, ryže, zemiakov, cestovín, strukovín, sójových výrobkov...) takže sa bez neho dá žiť aj doživotne. Možno práve v ňom je koreň Tvojich problémov s trávením. Keď vyskúšaš, uvidíš. :-)

Danka_L

rena23, dakujem ti za tipy, na tu stranku sa pozriem :). S vylucenim mlieka nie je problem, kedze mam intoleranciu laktozy, a teda ho pit nemozem, preto mam aj obemedzeny jedalnicek a vobec si neviem predstavit, co by som jedla, keby som vylucila maso...a ako sa pouziva lanove semeno?