"si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny

Príspevok v téme: "si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny
sweet_lolitta

Skvely film o tom, ze co vkladate do ust vas priamo ovplivnuje, pretoze kazde susto telo metabolizuje, nieco si zoberie, zvysok vyhodi, ine necha v sebe a skodi mu to... O tom aky je priami suvis s rakovinou a jedlom a aj to, ako by to dopadlo, keby zrazu lekari vedeli nieco o vyzive a rakovina by ustupila (asi by vela ludi prislo o pracu, vsak?)>>>

tu je link :)

www.green-ways.com

Co si o tom myslite vy?

Danka_L

To vsetko coo tu pisete je fajn, ale co ked mam problemy a surove ovocie a zelenina ma nafukuju? Citim sa potom stale plna, preto ich radsej nejem, je to zle? Ale tak nebudem snad jest nieco co mi robi zle...a takisto celozrne veci nemozem.

JozefM

Supermarketove potraviny su odpad, to je jasne. Slo mi o princip travenia. Asi naozaj treba pocuvat svoje telo a chut. Mas pravdu. Choroby ci rakovina je nad ramec tejto diskusie, nema zmysel to tu riesit.

jajka001_

to s tymi chemickymi zalezitostami neriesim,ja pocuvam svoj zaludok a creva :)som aj citliva na cukry takze vykyvy hned citim.

jajka001_

blbo sa to cita ale myslim ze som to viac menej rozlustila, ano, suhlasim
aj tie chutove pohariky si viac uziju jednotlive chuti jednotlivych potravin ako ked vsetko zmiesas
urcite sa treba snazit zatazovat travenie co najmenej. treba si uvedomit ze je to nejaky mechanizmus, ktory je tu pre nas, na fungovanie tohto tela, ked do seba natlacis nejake tie odpadove potraviny, tak to moze organizmus jedine zatazit, a dlhodoba zataz sposobuje choroby.

JozefM

jajka001_: Takže pri zjedení jedla z viacerých časti sa vylúči aj viac druhov tráviacich enzýmov, a postupne ako sa mení pH potravy, tak sa natrávia aj jednotlivé zložky? Napríklad sa napustí HCl v žalúdku, to natrávi bielkoviny, a potom HCl v črevách zmizne a začnú sa tráviť sacharidy? Samozrejme ze sa v creve zaroven vstrebavaju natravane bielkoviny. Celkovo je prisun zivin do buniek rovnomernejsi, dostavaju naraz aminokysliny, cukry vitaminy, mineraly. Preto su ludia co maju jedlo 2-3 zloziek najzdravsi a najviac im take jedlo aj chuti?

jajka001_

jozef keby bola tvoja teoria pravdiva tak ti 90 rocni ludia by boli zvnutra uz davno totalne prehniti. ludi poskodzuje privela nevhodnej stravy,ano ak by si sa zivil len masom tak ti to tam pohnije, kedysi ludia mali prevazne rastlinnu stranu, vela vlakniny, tu trochu masa sa normalne stihalo spracovat. delenie stravy je fajn, ked do seba nahadzes naraz desat druhov potravin, jasne ze sa to horsie travi ako ked si das len jeden, dva. zaludok stravi jedlo tak cca za dve hodiny. takze preco by sa nedalo takto stravovat. treba pocuvat vlastne telo. da ti velmi lahko najavo, co sa mu paci a co nie. ak chces zistit ako reaguje tvoje telo na konkretne potraviny, jedz vzdy len jeden druh potraviny. ked zjes ryzu, stravis ju rychlejsie a lahsie ako zemiaky, atd...maso ta zasyti na dlho lebo sa tazsie travi. najhorsie sa travia kysnute veci, mastne. a nemaju ani ziadnu hodnotu pre telo. telo potrebuje zivu stravu, zivu zeleninu, ovocie, tam neostava odpad. na spracovanie maso telo spotrebuje vela energie, pri zelenine menej a viac energie ziska. ale treba jest vsetko,z kazdeho rozku trosku, ak ti nejake potraviny nerobia problem. sme vsezravci.

JozefM

TrainingBoy: Delena strava neznamena ze mas jest iba maso alebo iba chlieb. Mozes ho doplnit napriklad o zeleninu alebo ovocie. Napriklad ryza s ovocim.

JozefM

TrainingBoy: Povrch zaludku je zasadity. Preco by mala vzdy prevladat HCl? Hnilobu uz kazdy clovek videl na nejakej potravine a vie ze vznikaju skodlive latky. Preco by nestravene jedlo nemalo hnit v creve?