Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sinus pilonidalis

matow

no ja som mal tento problém prvý krát v roku 2000, ked mi to na pohotovosti v Lipt.Mikuláši narezali vyčistili a chodil som na preväzy. asi po 2 tyzdnoch sa to zahojilo a mal som pokoj do roku 2009, potom sa to v priebehu 5 meisacov vrátilo 2 krát. na radu lekárov v Dolnokubínskej nemocnici som súhlasil s totálnou excíziou, tz. s vybratím celého kanálika pod narkózou /spinálnou anestéziou/. Na oddelenie ma prijali v utorok 23.2.2010, v stredu 24.2. mi to vybrali priprava + operácia cca 45min., a v sobotu 27.2. ma prepustili domov, od prvého dňa po Op. som mohol sediet, čo bol super pocit, lebo predtým to bol problém. doma som bol na PN cca 2 týždne pre istotu a potom normálne do práce. mám sedavé zamestnanie, tak, to, že môžem sedieť, som vcelku ocenil. Môžem len poradiť, že netreba podceňovať situáciu, lebo ak sa koža v okolí cysty opakovane zapaluje a hnisá, oslabí sa a liečba je daleko náročnejšia a dlhšia. Na záver len rada a odporúčanie. Dolnokubínska nemocnica aj keď je to len okres, ma vynikajúcich lekárov a aj ostatný personál. Mňa operoval Mudr.Igor Leyko. A predtým ma mal na starosti mudr.Jozef Bajaček. môžem len odporúčať, podstúpil som tam viacero zákrokov a do inej nemocnice by som asi nešiel.

RNG

Nuz je to sposobene chlpom, ktory sa nejak obrati a zarastie do tkaniva, vim sa vytvori miesto pre zvod roznych infekcii na to miesto a tvoria sa tam abcesy a vredy.
Zapaly sa daju potlacit protizapalovymi, hnisanie sa da zastavit antimikrobialnymi alebo napr metodou iontoforezy striebra na tu oblast, (-odkaz odstránený-
ale zialbohu ten "obrateny zarasteny chlp" tam tie problemy bude neustale robit, pokial sa odtial nevyoperuje, alebo nevyhnisa von.

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sinus pilonidalis - Fórum - ZDRAVIE.sk