HAK a Escapelle

Príspevok v téme: HAK a Escapelle
oli19

Zacala som uzivat antikoncepciu minerva prvy mesiac a neviem ci spravne. S partnerom sme pouzivali kondomy ale raz sa nam pretrhol a cca do 3 hodin som vzala escapele a o 6 dni som sla ku zenskej nech mi predpise hak. dovtedy som nekrvacala.. az ked som prisla od lekarky- co bolo 18.7. a menstruaciu som mala dostat az 28. tak som toho 18teho zacala brat hak..prvy den som krvacala a potom uz to bolo len take spinenie.. tak by ma zaujimalo ci mi ta hak ucinkuje? ci to vlastne bola menstruacia alebo len nejake krvacanie z tabletky "po" a ja som zacala potom zle brat hak.. lebo neviem ci som mala cakat este do toho 28.. snad ste to niekto pochopili a pomozete mi

oli19

dik moc :)

ja som predtym ziadnu hak nebrala.. nechcela som.. spoliehali sme sa len na kondomy a ked praskol tak som utekala radsej vybavit hak, lebo ak by sa to stalo v blizkej dobe este raz tak si fakt neviem predstavit aku pohromu by muselo zazit moje telo..
a stym escapelle.. bohuzial bol vikend- cize na gyndu by som sa nedostala a navyse som mala plodne dni.. inak by som to asi nebrala..
a ked som teda krvacala tak je iste ze nie som tehotna ?

oli19

dik moc :)

ja som predtym ziadnu hak nebrala.. nechcela som.. spoliehali sme sa len na kondomy a ked praskol tak som utekala radsej vybavit hak, lebo ak by sa to stalo v blizkej dobe este raz tak si fakt neviem predstavit aku pohromu by muselo zazit moje telo..
a stym escapelle.. bohuzial bol vikend- cize na gyndu by som sa nedostala a navyse som mala plodne dni.. inak by som to asi nebrala..
a ked som teda krvacala tak je iste ze nie som tehotna ?

oli19

dik moc :)

ja som predtym ziadnu hak nebrala.. nechcela som.. spoliehali sme sa len na kondomy a ked praskol tak som utekala radsej vybavit hak, lebo ak by sa to stalo v blizkej dobe este raz tak si fakt neviem predstavit aku pohromu by muselo zazit moje telo..
a stym escapelle.. bohuzial bol vikend- cize na gyndu by som sa nedostala a navyse som mala plodne dni.. inak by som to asi nebrala..
a ked som teda krvacala tak je iste ze nie som tehotna ?

isabella

az teraz som si precitala ten tvoj dalsi prispevok, tak potom ok, mozes to brat ako menstruaciu, nic sa nedeje, dobre, ze si necakala, lebo ktovie kedy by si dalsiu dostala... v tomto pripade by mala byt hak normalne ucinna a po tyzdni sa na nu uz mozes spolahnut ;-)

isabella

no ak si brala uz druhe balenie, resp. druhy blister, mala si najprv dobrat jeden, 7 dni pauzy a potom zacat brat dalsi bez ohladu na menstruaciu...
ak si zacala brat inu hak, tak si ju mala zacat uzivat hned ako si dobrala staru, teda bez ohladu na menstruaciu hned dalsi den...
s tym escapelle si si akurat tak dobre zavarila, radim ti, ked uz si takto zacala uzivat, tak uzivanie neprerusuj aby si si este viac nezblbla telo a teda pokracuj tak, ze ked skoncis 7 dni pauzy a potom beries dalsie, ziadne cakanie na menstruaciu, alebo uzivanie podla menstruacie... teraz sa este tento mesiac pre istotu chrante aj kondomom, ale ziadne escapelle, ani ked kondom praskne... neda sa povedat nakolko si si tolkymi hormonmi telo zblbla...

hassy

bola to menstruacia...ono mas aj v pribalovom letaku napisane ze by mala prist na cas, ale moze sa stat ze pride skor...ak mas obavy z toho ze ci dobre uzivas hak, no teraz to uz asi nezmenis, tak prvych sedem dni este pouzivaj kondom

oli19

alebo sa opytam radsej takto .. 12.7. som vzala escapelle.. 28.7. som mala dostat menstruaciu ale zacala som krvacat 18.7. co je o 10 dni skor.. to mala byt menstruacia alebo len nejake krvacanie sposobene escapelle ?
(pretoze ked mi zacalo to krvacanie tak som zacala s uzivanim hak, takze neviem ci bude ucinna ak to menstruacia nebola)

oli19

vidim ze nepochopili..ale nevadi.. teraz je to prvy mesiac co beriem hak. predtym som nebrala.. az po tej nehode s kondomom som si ju dala predpisat (6 dni potom) a neviem ci som ju zacala uzivat spravne.. taka blba niesom aby som brala escapelle len tak.. predtym som nebrala antiku.. ani minervu ani ziadnu inu..

lioness_01

nepochopili...

napísala si, že si začala brať Minervu a potom si vzala Escapelle (NA ČO ????? ) a potom si si išla dať predpísať HAK, to som fakt nepochopila...

hlavne nechápem, na čo niekto berie Escapelle, keď užíva antikoncepciu a ešte aj použía kondóm